Avalon » Serie komiksowe » Sub-Mariner vol. 2 » Sub-Mariner vol. 2 #4

Sub-Mariner vol. 2 #4

Sub-Mariner vol. 2 #4

"Revolution" - part 4

Postacie
Cytat

Venom: "Most of the time my job's a drag. You know. Boss looking over your shoulder. Go here, go there. Do this, do that. That can be tough for someone like me who considers himself an artist. Bu this has been a blast."

Streszczenie

Statek dowodzenia S.H.I.E.L.D. na obrzeżach Atlantydy, teraz. Stark odbiera pilną rozmowę od Reeda Richardsa, z góry ostrzegając, że nie chce słyszeć złych wiadomości. Richards nie jest pewien, czy można tak nazwać to, co odkrył, więc przechodzi do rzeczy. Kiedy przeprowadził analizę szkieletu znalezionego na Atlantydzie i porównał go z próbką DNA Namora, która była w bazie S.H.I.E.L.D. potwierdził, że to jego szkielet. Ale po jego ostatniej wizycie powtórzył badanie ze świeżą próbką krwi i na podstawie analizy mitochondrialnego DNA odkrył coś, czego nikt się nie spodziewał.

Pięć dni wcześniej, gdzieś na środkowym zachodzie. Venom napawa się zwycięstwem, wygłaszając monolog o tym, że uważa się za artystę, a jego praca nie daje mu szans na rozwój. Żałuje, że musi zakończyć tę jednostronną rozmowę, ale pora wykończyć Namora, zanim odzyska oddech. To jednak już się stało i Sub-Mariner zaskakuje go potężnym kopniakiem, za którym idzie seria ciosów i pouczenie, ze fizjologia mieszkańców Atlantydy różni się od ludzkiej, więc broń nie zadziałała zgodnie z oczekiwaniami. Dodaje, że próbuje ocalić mieszkańców powierzchni przed kolejnym atakiem i nie pozwoli, żeby ktoś mu przeszkodził, po czym ogłusza Venoma, rozbijając mu na głowie jego cenną broń. Dla wyrównania rachunków, wyrywa mu język, zauważając przy tym, że przegrał, bo za dużo gadał. Teraz, Namor może zająć się swoimi urwanymi skrzydełkami. Początkowo wydaje się, ze ucierpiał głównie jego honor, ale kiedy próbuje odlecieć, okazuje się, że nie jest to teraz takie proste i spada na ziemię.

Tymczasem na Atlantydzie, stronnicy Zorana przygotowują się do odcięcia zasilania i zamordowania generałów wiernych Namorowi. Wraz z wyłączeniem generatorów mocy, grupa morderców rusza do dzieła i rozpoczyna się druga faza planu.

Susan Richards bawi się z dziećmi w Baxter Building, kiedy nagle włącza się alarm. Gdy biegnie na dach, znajduje tam Namora, czołgającego się po płycie lądowiska. Zauważa, że nie ma połowy skrzydełek i pyta, co się stało, ale on odpowiada, że nie ma na to czasu i prosi, żeby wezwała na pomoc kogo tylko może, bo wkrótce dobre imię Atlantydy znowu zostanie zbrukane terrorystycznym atakiem. Sue przede wszystkim zabiera go do ambulatorium i opatruje rany, on natomiast przypomina, że udzielił pomocy jej sojusznikom podczas Civil War i domaga się, by w zamian pomogła jemu. Susan odmawia jednak, a wtedy Namor unosi się honorem i rusza do wyjścia, oświadczając, że na mieszkańców powierzchni nie można liczyć. Ona przypomina, że rozmieścił na terenie kraju komórki szpiegowskie, on zaś odpiera, że zrobił to w interesie swojego ludu i ona nigdy tego nie zrozumie. W odpowiedzi słyszy, że sam jest winien swoim problemom, bo kłamał i dokonywał niewłaściwych wyborów. Nie chcąc tego dłużej słuchać, rusza do wyjścia, a Sue podąża za nim przepraszając, że nie może pomóc, ale sytuacja jej na to nie pozwala. Zdając sobie sprawę, że nie uda mu się dotrzeć do Seattle proponuje, żeby wziął Fantasticar, chociaż dobrze wie, że Reed będzie miał jej to za złe.

Seattle, 45 minut później. Zgromadzeni w wieży widokowej zamachowcy obserwują pobliski budynek, który obrali sobie za cel. Gdy ich przywódca naciska przycisk, jakieś urządzenie w podziemiach generuje pole siłowe, które otacza budynek i powoli zaczyna usuwać z niego tlen.

Zbliżając się do miasta, Namor kontaktuje się ze swoim tajemniczym sojusznikiem [który coraz bardziej przypomina Dooma - Gil]. Po wstępnej wymianie uwag na temat rozczarowania bohaterami, prosi o pomoc w lokalizacji terrorystów, ale tamten oświadcza, że nie będzie to wcale konieczne, bo telewizja nadaje na żywo relację z ataku. Widząc ludzi uwięzionych w polu siłowym, Namor zgaduje, że zamachowcy użyli jakiegoś wariantu technologii, dzięki której Atlantyda odzyskuje tlen z wody. Zgaduje, ze generator pola musi być gdzieś w pobliżu, a jego sojusznik mówi, że wykrył pewne źródło energii i podaje jego parametry. Ostrzega, że najprawdopodobniej i tak nie zdąży na czas, ale Namor odpowiada, że musi mu się udać, ze względu na mieszkańców Atlantydy.

Tymczasem, Zoran przygotowuje swój oddział do kolejnej akcji. Brakuje kilku osób, więc opóźnia wymarsz, ale nagle zaskakuje go pojawienie się Argosa na czele oddziału lojalistów. Pokazuje mu głowę zdrajcy, który miał go zamordować, ale Zoran twierdzi, że i tak ma przewagę liczebną, więc stronnicy króla są bez szans. Agros rozkazuje swoim ludziom atakować i grać na czas w oczekiwaniu na Namora. Rozpoczyna się krwawa bitwa, a w jej trakcie obaj liderzy stają twarzą w twarz.

Namor dociera na miejsce wydarzeń i nie czekając na nic, wyskakuje z pojazdu, aby w pędzie przebić się do podziemnego garażu, gdzie znajduje generator pola siłowego. Kiedy próbuje go zniszczyć, atakuje go jeden z terrorystów. Pojawia się także ich przywódca, który oświadcza, że walka Namora jest bezcelowa, bo w tej właśnie chwili na Atlantydzie dokonuje się przewrót, który obali dotychczasową władzę i odda tron w jego ręce. W końcu słusznie mu się należy, bo jest synem Namora.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sub-Mariner vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.