Avalon » Serie komiksowe » Sub-Mariner vol. 2 » Sub-Mariner vol. 2 #5

Sub-Mariner vol. 2 #5

Sub-Mariner vol. 2 #5

"Revolution" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Czas ucieka królowi mórz! Wolverine i Profesor X nie mogli pomóc; terroryści z Atlantis, odpowiedzialni za destrukcję całego amerykańskiego miasteczka, są gotowi zaatakować powierzchnię raz jeszcze; Iron-Man, szef S.H.I.E.L.D., rozważa inwazję na Atlantis; zdrajcy w Atlantis są gotowi obalić rządy Namora... lecz zanim Sub-Mariner będzie mógł stawić czoła któremuś z tych problemów, musi przetrwać walkę z Venomem i Thunderbolts! I który z niezliczonych wrogów władcy mórz będzie odpowiedzialny za zniszczenie Atlantis?

Cytat

Namor do Argosa: "If I choose to continue this conversation with you, it will be at another time and place."

Streszczenie

Teraz. Stark informuje generała o odkryciu, że znaleziony w ruinach Atlantydy szkielet nie należy do Namora, co może oznaczać, że on i reszta mieszkańców gdzieś się ukrywają. Zostaje to uznane za groźbę dla Ameryki, a generał rozłącza się natychmiast twierdząc, że od początku całą operacją powinna się zajmować armia. Stark stwierdza, że to zły znak.

Seattle, cztery dni wcześniej. Namor nie chce uwierzyć, że na czele terrorystów stoi jego własny syn. Ten każe mu dokładnie przyjrzeć się sobie, a następnie przypomina, że wiele lat temu miał romans z pewną wysoko postawioną Atlantydką, którą wygnał, kiedy dowiedział się, że jest w ciąży. Teraz, Namor przypomina sobie jego imię i próbuje wyjaśnić, że to nie było tak, ale Kamar nie chce słuchać, bo jest przekonany, że ojciec skazał go na wygnanie, bo obawiał się, że może stracić tron. Twierdzi też, że to Namor zdradził Atlantydę, utrzymując kontakty z mieszkańcami powierzchni i dodaje, że wie o wszystkim od Zorana, który był dla niego jak ojciec i wychowywał go na następcę tronu. Teraz postanowił wrócić, by udowodnić, że Namor jest zdrajcą i zagarnąć dla siebie Atlantydę. W odpowiedzi słyszy, że to Zoran jest zdrajcą, a mordowanie niewinnych jest szaleństwem, które musi się zakończyć. Kamar nasyła jednak na niego jednego ze swoich ludzi, który kontroluje ładunki elektryczne i razi Namora prądem, przechwalając się przy tym, że sam zniszczył Beytonville, korzystając z umiejętności Nitro. Teraz kopiuje zdolności Namora i korzystając z nowych skrzydełek, wynosi go w powietrze. Namor uwalnia się jednak z uścisku i wyrywa mu skrzydełka, po czym ciska na maszt wieży Seattle, który przebija Aratha. Z trudem wraca na ziemię, ale gdy ledwie wyląduje, zostaje zaatakowany przez innego terrorystę, który dysponuje nadludzką siłą. Przelatuje przez prawie pół miasta i ląduje w porcie, gdzie postanawia wskoczyć do wody, by odzyskać siły. Po chwili, wylatuje znowu w powietrze i z pełną mocą przebija się do podziemnego garażu, gdzie niszczy generator pola siłowego, które odcina dopływ tlenu do budynku. Odnajduje też Kamara i pozbywa się jego ochroniarza, a jego samego próbuje przekonać, że został okłamany przez Zorana. Mówi, że kochał jego matkę, a gdy została zamordowana przez nieznanego sprawcę, zdecydował się odesłać syna w bezpieczne miejsce, w trosce o jego życie. Kamar nie chce go słuchać i krzyczy, że kierowała nim obsesja na punkcie świata na powierzchni i chęć zniszczenia Atlantydy. Namor próbuje dowiedzieć się, dlaczego zaatakował miasto w Ameryce, więc Kamar podaje kilka powodów i dopiero na końcu wyjawia, że chciał zniszczyć świat na powierzchni, który jego ojciec tak kocha. Słysząc to, Namor stwierdza, że jednak kierują nim kompleksy, ale Kamar zaprzecza i oświadcza, że działał jako przyszły król. W tej sytuacji, Namor stwierdza, że nigdy nie odtrąciłby go jako syna, ale ponieważ nie pozostawia mu wyboru, będzie musiał podjąć decyzję dobrą dla Atlantydy.

Tymczasem, Argos ze swoim oddziałem powraca do królewskiego pałacu ostrzegając, że buntownicy dotrą tu wkrótce. Spodziewa się, że jeśli zdobędą pałac, użyją systemów obronnych Atlantydy, by zaatakować powierzchnię, dlatego wzywa wiernych Namorowi żołnierzy do obrony za wszelką cenę. Ledwie kończy przemowę, gdy do środka wdzierają się żołnierze Zorana, a ich przywódca rozkazuje wymordować wszystkich, chcąc zagarnąć dla siebie tron. Argos chce go wyzwać na pojedynek, ale zostaje otoczony i wzięty na cel. Odmawia jednak pokłonu przed nowym władcą, a gdy Zoran kpi z jego przywiązania do upadłej władzy, zostaje nagle przebity trójzębem przez Namora, który unosi go w powietrze, okrzykiem ogłaszając, że Atlantyda ma tylko jednego władcę. Rozkazuje natychmiast przerwać bratobójczą walkę i pokazując zdrajców ogłasza, że rebelia upadła, a król powrócił. Argos sugeruje, by natychmiast zgładzić buntowników, ale Namor rozkazuje, by obciąć im prawe dłonie, jako ostrzeżenie dla innych i ogłasza, że w razie kolejnej rebelii karą będzie śmierć.

Następnie, udaje się wraz z Argosem do celi Nitro, by wypytać go, za jaką cenę pozwolił zdrajcom wykorzystać swoje zdolności, ale nie dowiaduje się niczego. Siedzącego w celi obok Kamara informuje natomiast, że odpowie za zdradę i próbę zamachu stanu, a więzy krwi nic mu nie pomogą. Argos jest zaskoczony wieścią, że syn Namora powrócił i próbuje go przekonać, że dziedzictwo jest najważniejsze, ale rozmowa zostaje ucięta. Namor chce teraz spotkać się ze Starkiem na neutralnym gruncie i wyjaśnić wszystko. Zamierza wymknąć się starymi tunelami, którymi przedostał się niedawno na Atlantydę, jednak spodziewa się, że sprawy mogą przyjąć zły obrót i chce się przygotować na taką ewentualność.

Trzy dni temu. Stark informuje generała, że Namor w jakiś sposób wrócił na Atlantydę i chce negocjować. Wyjaśnia też, że to on udaremnił atak w Seattle, dlatego zamierza przyjąć propozycję. Spotyka się to jednak ze stanowczą odmową, bo armia nadal uważa Atlantydę za zagrożenie. Generał podkreśla, że armada S.H.I.E.L.D. nie została wysłana do negocjacji i każe Starkowi wykonać rozkaz.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sub-Mariner vol. 2 #5 Sub-Mariner vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.