Avalon » Serie komiksowe » X4 » X4 #5

X4 #5

X4 #5

Chapter 5

Postacie
Zapowiedź

Brood na Manhattanie i dwie grupy superbohaterów, starające się opanować cały ten bałagan. Oto wstrząsająca końcówka tej wstrząsającej miniserii!

Cytat

"Form in - - create a tighter center of attack!"
Wolverine: "Hey, coach! No need fer you to be playin' defense...when ya got a killer offense ready ta join the game!"

Streszczenie

Times Square. Nowy Jork. Członkowie X4 uwijają się eliminując kolejnych kosmitów jak w ukropie, ale przeciwnicy wciąż się pojawiają. W ogólnym chaosie pada komenda, by zebrali się w jednym miejscu. Scott prosi Ororo, żeby poleciała z nim zniszczyć nadciągającą falę, a reszta zajmie się ewentualnymi niedobitkami. Plan zostaje sprawnie wdrożony i kolejni kosmici padają martwi na ziemi.


Baxter Building. Reed obserwuje przebieg starcia na ekranach monitorów. Wygląda na to, że natarcie powoli traci swój początkowy impet. Beast pociesza go mówiąc, że nie ma się co martwić - posiłki wkrótce przybędą. Po chwili,widząc brak reakcji, Hank pyta, co się stało. Mr. Fantastic wzdycha - nigdy nie udało mu się przywrócić Bena do ludzkiej postaci, a teraz gdy cofają przemianę X-Men, zaczyna się zastanawiać, czy z nim byłoby tak samo. Oczywiście wie o różnicach między tymi dwoma sytuacjami, ale więź, która łączy go z Benem sprawia,iż zaczyna rozważać takie kwestie. Beast odpowiada, że to może przywrócić Benowi nadzieję. Reed sugeruje, by lepiej przeszli do konkretów - zakłada gogle i naciskając przycisk, uruchamia sekwencję. Promienie wystrzeliwują w zbiorniki. X-Men otwierają oczy. Szkło pęka. Woda wylewa się i cała czwórka po chwili leży na podłodze rozpaczliwie łapiąc oddech.


Tymczasem. Przewidywania Reeda okazują się prawdziwe - Sue, Storm i Scott są otoczeni przez obcych. Sytuacja robi się coraz bardziej nerwowa. Nagle dochodzi ich głos, który stwierdza, że czas przejść do ataku - to brakujące części obydwu składów. Ben prosi Gambita, by przygotował dla niego auto. Cajun dotyka dłonią auta, sprawiając, że zaczyna jarzyć na różowo. The Thing miota nim w powietrze eliminując kolejnych obcych. Teraz zwycięstwo przechylać się zaczyna w stronę X4. W chwili przerwy Scott pyta Beasta, co z Emmą. Ten odpowiada, że wszystko z nią w porządku, ale Reed ma plan, do którego White Queen jest niezbędna - jest jedyną osobą, która potrafi obsługiwać Cerebrę.


Komora Cerebry. Reed mówi, że ma świadomość jak niedorzecznie brzmi jego plan, ale jest to jedyna szansa. Emma Frost przystępuje do działania.


Wnętrz statku kosmicznego obcych. Matka stwierdza, że przeciwnicy są bardzo uparci, lecz wkrótce uda im się ich pokonać. Stara się wydawać rozkazy. Jego rozmówca oznajmia, że nie mogą - ich ścieżka została zablokowana. Tą planetę czeka zagłada. Prosi, by wezwał do odwrotu.


Tymczasem na zewnątrz. Emma wezwała Phoenix i Galactusa - dwie najpotężniejsze siły w galaktyce.


Jeden z kosmitów mówi, że mają szansę uciec - zdaje się, że obie istoty zwracają uwagę tylko na siebie. Matka nie widzi ratunku - obydwoje się zbliżają. W szeregach obcych wybucha panika. Rozpaczliwie starają się za wszelką cenę uciec z planety.


X4 cztery z radością i ulgą obserwują uciekające istoty. Nie mają pojęcia czemu wracają z powrotem w przestrzeń. Przybywa Emma wraz z Reedem i tłumaczą wszystkim obecnym plan - korzystając z Cerebry wytworzyli zbiorową halucynację w umysłach przeciwników. Reed chce przeprosić Bena. Ten jednak spokojnie odrzeka, iż ufa mu. Poza tym wystarczy, że uratował życie X-Men. Może w przyszłości jednak się uda.


Kilka dni później. Instytut Xaviera. X4 urządzili sobie partyjkę baseballa. Emma i Sue rozmawiają na temat wcześniejszych wydarzeń. Emma wyniosła z tego wiele - nauczyła się, że zawsze są na Ziemi ludzie, którzy będą się tobą opiekować niezależnie od czyhających niebezpieczeństw. Invisible Woman odpowiada, że na tym polega rodzina.

Autor: Spence

Galeria numeru

X4 #5 X4 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.