Avalon » Serie komiksowe » Sub-Mariner vol. 2 » Sub-Mariner vol. 2 #6

Sub-Mariner vol. 2 #6

Sub-Mariner vol. 2 #6

"Revolution" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Oto i finał tej zaskakującej historii! Prawie każdy przyjaciel i sprzymierzeniec Namora odwrócił się od niego, a on sam poznał szokującą prawdę o uśpionych agentach z Atlantydy i ich przywódcy. Kim jest tajemnicy mężczyzna wspierający Namora, kiedy wszyscy inni go zawiedli? Kto zniszczył Atlantydę i czy Namor naprawdę jest martwy? Wszystkie odpowiedzi poznacie w tym numerze!

Cytat

Namor: "It would have been better for Atlantis to have remained a myth."

Streszczenie

72 godziny temu, Namor spotyka się z Iron Manem na obrzeżach terytorium Atlantydy, by oświadczyć, że winni zamachu zostali schwytani i ukarani oraz poprosić o wycofanie wojsk z pogranicza. Stark oświadcza jednak, że nie może się na to zgodzić, bo nie ma gwarancji, że inne tajne komórki Atlantydy nie pozostały na terenie Stanów. Namor odbiera to jako prowokację, ale zapewnia, że tak nie jest i na dowód swojego poświęcenia pokazuje, że stracił skrzydełka u stóp. Iron Man próbuje go uspokoić mówiąc, że okupacja Atlantydy nie wchodzi w grę, ale próbuje go namówić, by zgodził się na nadzór inspektorów z ONZ Odpowiedź jest stanowcza - Atlantyda nie jest krajem, ale kulturą i nie podlega prawom mieszkańców powierzchni, a Namor nie zamierza się zgodzić na żadne ustępstwa, które umniejszą jego władzę. Obaj nie zamierzają ustąpić, ale gdy Iron Man ostrzega, że S.H.I.E.L.D. odpowie na każdą prowokację, Namor oddala się oświadczając, że żałuje dnia, kiedy ujawnił istnienie Atlantydy.

Po powrocie, Namor zamyka się w swojej komnacie, nie zważając na prośby doradcy, by przemówił do ludu i uspokoił nastroje. Stark robi dokładnie to samo, zamykając drzwi przed nosem komandor Hill.

48 godzin temu. Po długich przemyśleniach, Namor dochodzi do wniosku, że Atlantyda nie zazna spokoju tak długo, jak on żyje. Rozważa możliwość wyprzedzającego ataku na okupantów, ale chociaż początkowo scenariusz daje szanse powodzenia i nawet zwycięstwa w wielkiej wojnie, obawia się, że mieszkańcy powierzchni nie zawahają się przed zatruciem oceanu i zniszczeniem Atlantydy. Udaje się więc na zebranie rady, by oświadczyć wszystkim, że jedynym sposobem na uniknięcie zagłady jest opuszczenie Atlantydy. Jego doradcy sprzeciwiają się, ale podkreśla, że nie mają sojuszników, ani innego wyjścia. Planuje rozproszyć cały naród wśród mieszkańców powierzchni, jednak zamierza zachować przy sobie trzon armii, co do którego ma inne plany. Drogą ewakuacji mają być stare tunele, które odkrył przy okazji omijania wrogich wojsk, a operacja ma się zakończyć w ciągu dwóch dni. Odpierając oburzenie swoich dowódców dodaje, że nie pozwoli, by mieszkańcy powierzchni zbezcześcili świętość Atlantydy.

Ponieważ rozkaz króla jest rzeczą świętą, w ciągu kolejnych dni, mieszkańcy podmorskiego królestwa gromadzą swój dobytek, żegnają się z przyjaciółmi i schodzą do tuneli, by opuścić swój dom na zawsze. Exodus staje się rzeczywistością.

24 godziny temu. Argos decyduje się na ogromne ryzyko i opierając swoje życie na długiej przyjaźni pyta Namora, czy na pewno wie, co robi i czy kieruje się dobrem swego ludu, a nie osobistymi zaszłościami. Odpowiada mu długie milczenie, po którym Namor prosi, by przyjaciel zaufał mu jeszcze raz. Następnie rozkazuje mu zebrać ostatnie straże i dołączyć do ewakuacji, a sam zabiera się do realizacji ostatniej części planu. Wchodzi do więzienia i zwraca się do swego syna, każąc mu przygotować się do wypełnienia swojej roli. Kamar sprzeciwia się, więc zostaje obezwładniony, ku niemałemu zadowoleniu siedzącego w celi obok Nitro.

Budzi się, leżąc na podłodze przed tronem Namora. Ojciec wita go stwierdzeniem, że nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ciężko być królem. Decyzje, które musi podejmować, nigdy nie są łatwe. Nie było mu łatwo odesłać syna, chociaż chciał go chronić i nie łatwo jest mu zrobić to, co musi, kiedy nie może już dłużej go chronić, gdyż ten stał się zbrodniarzem. Dopiero teraz, Kamar zauważa, że ma na sobie królewski strój, a za jego plecami, na jakiejś maszynie leży emanujący energią Nitro.

W tym samym czasie, technicy S.H.I.E.L.D. rejestrują nagły wzrost energii na obszarze Atlantydy. Podejrzewają, że to przygotowania do ataku, ale Stark każe sprawdzić wszystko dokładnie.

Namor wyjaśnia, że urządzenie pozwoliło doprowadzić Nitro do masy krytycznej, a gdy jego energia zostanie uwolniona, wybuch zniszczy Atlantydę. Kamar krzyczy, że to szaleństwo, ale Namor wyjaśnia mu dokładnie i w szczegółach, dlaczego to, co się stanie, jest jego winą. Podsumowując, sadza go na tronie i przykuwa łańcuchem, po czym oświadcza, że jeśli chce być królem Atlantydy, może być ostatnim. Kamar najpierw nazywa go mordercą, potem szaleńcem, ale w końcu ugina się i błaga o łaskę. Namor wychodzi, żegnając go krótko, a chwilę potem eksplozja niszczy całą Atlantydę.

Teraz. Iron Man stoi wśród ruin, nadal nie mogąc ogarnąć ogromu zniszczeń, ani ich przyczyny. Podchodzi do niego technik w skafandrze i informuje, że odkryli tajne przejście wśród gruzowiska. Idąc tym tropem, odkrywają, że jak inne starożytne miasta, Atlantyda również miała ukrytą drogę ucieczki, a to nie wróży nic dobrego.

Tymczasem, na brzegach na całym świecie pojawiają się uchodźcy z Atlantydy. Wchodzą do miast, ukrywają się, zajmują domy, wiodą na pozór normalne życie. Nikt nie wie, że tu są, dopóki nie otrzymają rozkazu, by się ujawnić.

Namor na czele małego oddziału zaufanych wojowników brnie przez śnieżną zamieć, do fortecy swojego jedynego sojusznika. Na spotkanie wychodzi im Victor von Doom, który wita nowych sojuszników w Latverii.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sub-Mariner vol. 2 #6 Sub-Mariner vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.