Avalon » Serie komiksowe » Civil War » Civil War #7

Civil War #7

Civil War #7

Part 7

Postacie
Zapowiedź

Co tu dużo mówić - wielki finał! Nie wiem tylko, co tu robi ten numer, skoro ukaże się najprawdopodobniej dopiero w styczniu 2007...?

Streszczenie

Wielka bijatyka rozpoczyna się tradycyjnie od okrzyku: "Avengers Assemble", po którym buntownicy rzucają się do walki. Bishop zauważa, że to strona prorejestracyjna ma większe prawo do nazwy Avengers, ale jego sprzeciw zostaje oddalony kopniakiem w potylicę. W ciągu kilku sekund walczą już wszyscy w głównym hallu kompleksu. Technicy próbują odciąć buntownikom drogę ucieczki, zamykając główną bramę, ale tuż po tym, jak im się udaje, zostają obezwładnieni przez Dagger i Black Panthera. T'Challa próbuje przekierować międzywymiarową bramę do Baxter Building. Tymczasem, Spider-Man próbuje dostać się do Iron Mana, ale zostaje zaatakowany przez Venoma i Lady Deathstrike. Działania Panthera zostają zauważone w kwaterze głównej S.H.I.E.L.D., a dyrektor Hill rozkazuje natychmiast odciąć wszystkie portale. Nie mając innego wyjścia, Dagger kontaktuje się z partnerem mówiąc, że będzie musiał przenieść wszystkich. Cloak waha się przed teleportacją tak dużej liczby osób, ale obiecuje spróbować. Po chwili, na wszystkich walczących pada cień jego płaszcza, a ciemność zaczyna ich wciągać.

 

Sekundę później, wszyscy pojawiają się w powietrzu przed Baxter Building i muszą wzajemnie ratować się przed upadkiem. Bijatyka wybucha jednak na nowo, kiedy Wonder Man nokautuje Cloaka. Iron Man natychmiast rozkazuje ewakuować wszystkich cywilów z zagrożonego rejonu, a policja i inne służby podążają za rozkazem. W ogólnym zamieszaniu, Spider-Man staje do walki z Richardsem, a tymczasem Stark zauważa, że Captain gdzieś zniknął i każe natychmiast go odnaleźć. Steve nie zgubił się jednak, tylko został osaczony przez grupę nowych Thunderbolts i zbiera od nich baty. Mimo wszystko uśmiecha się jednak, kiedy zauważa, ze nadchodzą posiłki w postaci Namora i jego armii. She-Hulk zauważa, że strona rządowa ma teraz problem, ale Iron Man uznaje, że to doskonały moment aby wprowadzić do gry nowych graczy w postaci The Initiative pod wodzą Mar-Vella i klonowanego Thora. Kiedy siły zostają zrównoważone, Captain America i Iron Man ponownie stają twarzą w twarz na polu walki. Tym razem jednak, Stark nie będzie miał przewagi, bo atak Visiona wyłącza wszystkie systemy jego pancerza, a Rogers nie traci ani chwili. Klon Thora próbuje ruszyć na pomoc swojemu dowódcy, ale na drodze staje mu Hercules. Niespodziewanie, na pole walki wkracza też Thing, który toruje sobie drogę popychając autobus, a zaskoczonej Susan wyjaśnia, że nie mógł przesiedzieć najlepszej akcji we Francji. Zupełnie zaabsorbowana nim Sue nie zauważa, że stała się celem Taskmastera, ale w ostatniej chwili Reed zasłania ją przed energetycznym pociskiem i pada nieprzytomny. Chwilę później, Taskmaster zostaje wbity w ziemię uderzeniem pola siłowego. Hercules odbiera młot plugawej namiastce Thora, jak nazywa klona i demonstruje swoje obrzydzenie dla tej profanacji, rozwalając mu głowę. Po kilkunastu ciosach tarczy, hełm Iron Mana pęka, ale Captain zatrzymuje się przed zadaniem ciosu, który mógłby być ostatecznym. Waha się, kiedy Stark rzuca mu wyzwanie, ale wtedy kilku cywilów wpada na niego i próbuje obezwładnić. Steve ostrzega, że nie chce zrobić im krzywdy, ale jeden z nich mówi, że trochę za późno na takie teksty, skoro rozwalili już pół Manhattanu. Wtedy Steve zatrzymuje się i upuszcza tarczę. Ze łzami w oczach stwierdza, że mają rację i że zgubili sens sprawy w bezsensownej walce. Chociaż niektórzy jego sojusznicy twierdzą, że mogą wygrać, Captain każe im się poddać, a dla przykładu sam zdejmuje maskę i jako Steve Rogers oddaje się w ręce policjantów. Kiedy odprowadzają go w kajdankach, walka ustaje. Tyko Punisher nie patrzy na Steve'a, a zamiast tego podnosi jego maskę.


Reed rozpoczyna list do Sue od przeprosin za swoje nieskładne myśli. Minęły dwa tygodnie od bitwy, a sprawy powoli wracają do normy po tym jak ogłoszona została amnestia dla wszystkich chętnych bohaterów, z której ona skorzystała. W tym czasie wspólnymi siłami odbudowali zniszczoną część miasta. Ogłoszono wreszcie publicznie Inicjatywę dla Pięćdziesięciu Stanów i przedstawiono wszystkie grupy wchodzące w jej skład, co według Reeda jest krokiem milowym na drodze do bezpieczeństwa całego kraju. Ujawniono także istnienie więzienia w Strefie Negatywnej i o dziwo spotkało się to z dużą aprobatą społeczeństwa. Nie wszyscy jednak zaakceptowali nowy ład - niektórzy przenieśli się do Kanady, licząc na możliwość działania w starym stylu, a inni pozostali przy swoim radykalnym stanowisku i zeszli do podziemia. Najbardziej szkoda mu Steve'a, który wylądował w więzieniu, ale na szczęście innym ułożyło się lepiej i skorzystali na współpracy z rządem - zwłaszcza Tony. Reed jednak nie może się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości sam, dlatego blaga Susan, żeby wróciła do niego i obiecuje, że odłożą przynajmniej na jakiś czas wszystkie inne sprawy, by odzyskać to, co mieli. Szczęśliwie dla niego, prośba zostaje wysłuchana.


Nowy dyrektor S.H.I.E.L.D. - Tony Stark, oprowadza Miriam Sharp po swoim Helicarrirze wyjaśniając, dlaczego otrzymał tę posadę i z niemałą satysfakcją wysługując się swoim zastępcą - Marią Hill. Mówi, że po zakończeniu wojny, jego priorytetem jest utrzymanie pokoju i zapewnienie bezpieczeństwa dzięki Inicjatywie, która szczęśliwie cieszy się dużym poparciem społecznym. Kolejną częścią planu jest więzienie w Strefie Negatywnej - projekt 42. Nazwa wzięła się od tego, że był pozycją numer 42 na liście stu pomysłów, które powstały w dniu, kiedy zniszczone zostało Stamford, aby poprawić bezpieczeństwo w kraju i nie tylko. Numer 43 to przejęcie kontroli nad S.H.I.E.L.D. i oczyszczenie jej szeregów. Wbrew pozorom, Stark wciąż ma na sercu los swoich przyjaciół - bohaterów, dlatego zdecydował się przyjąć ofertę prezydenta, aby osobiście strzec ich tajemnic. Miriam Sharp stwierdza, że wszyscy wiele mu zawdzięczają, ale Tony odpowiada, że najlepsze jeszcze przed nimi.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Civil War #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.