Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four vol. 5 » Fantastic Four vol. 5 #7

Fantastic Four vol. 5 #7

Postacie
Zapowiedź

• Fantastyczna Czwórka rozdzierana od podstaw!
• Czy Ben poradzi sobie, gdy poznał grzechy Johnny'ego?
• Czy Sue i Reed stracą Franklina oraz całe Future Foundation?
• Czy ci którzy pozostali będą w stanie powstrzymać Mścicieli przez zamknięciem ich kwatery głównej?

Streszczenie

Dawno temu, Budynek Baxtera. Gdy kapsuła zaprojektowana przez Reeda nie odpowiada na komendy, Richards każe Torchowi stopić kable. Gdy zasilanie zostaje odcięte, Ben, uwolniony i powoli wracający do postaci Thinga, słabo powtarza, że tym razem miało się udać. Gdy Fantastic zapewnia, że maszyna była dokładnie skalibrowana, Ben odpiera, że nie może dłużej próbować i że wspomnienie tego, jak znowu był człowiekiem i jak dobrowolnie stał się potworem, by uratować drużynę przez Doctorem Doomem [patrz Fantastic Four #40 – przyp. S_O] jest zbyt bolesne. Gdy odchodzi, Johnny stwierdza, że mogła to być jego wina i przyznaje, że wszedł do środka, żeby zobaczyć, jak mały będzie w porównaniu z Benem. Reed ujawnia więc, że wszystko było przygotowane na poziomie molekularnym i że każda zmiana mogła mieć daleko idące konsekwencje. Gdy Storm nie może w to uwierzyć, Richards wybucha, wytykając mu, że zawsze myśli tylko o sobie i ze swoim wyglądem i efekciarskimi mocami nie może sobie wyobrazić, co czuje Ben. Uspokaja się jednak i stwierdza, że nie mógł on wiedzieć, do czego dojdzie. Gdy jednak Johnny pyta, jak powiedzieć o tym Benowi, Reed odpiera, że nie musi on wiedzieć więcej poza tym, że jego maszyna znowu go zawiodła.

Teraz. Johnny zapewnia, że zawsze czuł się winny, dodaje jednak, że przez lata widział, jak Ben zaakceptował fakt bycia Thingiem, ten więc wytyka mu, że nigdy nie myśli o innych i ujawnia, że jedynie robił dobrą minę do złej gry, by uspokoić sumienie Reeda. Wścieka się na myśl o tym, ile czasu mógł spędzić z Alicią, dodaje jednak, że najbardziej boli go fakt, że on i Richards go okłamali. Johnny pyta więc, co może zrobić, by przyjaciel mu wybaczył, ten więc odchodząc każe mu więcej się do niego nie odzywać.

Jakiś czas później. W barze Thing myśli nad tym, że powinien wybaczyć przyjaciołom, nie może jednak się na to zdobyć. Nagle otrzymuje telefon od Alicii, która prosi go o pomoc – została bowiem porwana przez swego ojca. Ben wypada więc z baru, zastanawiając się, kogo prosić o pomoc – Johnny nie ma mocy, a Sue nadal nie jest na siłach po jej walce z Avengers. Chcąc, nie chcąc, dzwoni więc do Reeda, którego informuje o sytuacji. Wkrótce później Richards dociera pod podany adres, gdzie, w pracowni Puppet Mastera, odnajduje Alicię. Ta prowadzi go do drzwi, za którymi jeszcze chwilę temu słyszała odgłosy walki. Fantastic prześlizguje się więc pod nimi i odkrywa Bena zapewniającego, że to nie on zabił Puppet Mastera, którego ciało trzyma w rękach.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four vol. 5 #7 Fantastic Four vol. 5 #7 Fantastic Four vol. 5 #7 Fantastic Four vol. 5 #7 Fantastic Four vol. 5 #7 Fantastic Four vol. 5 #7 Fantastic Four vol. 5 #7 Fantastic Four vol. 5 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.