Avalon » Crossover/Events » Dream's End

Dream's End

Typ: wewnętrzny
Start: 2000-11-01
Liczba zeszytów: 4
Wstęp:
W przeszłości senator Robert Kelly był siłą napędową Aktu Rejestracji Mutantów, ustawy, która zmuszała homo superior do zarejestrowania się i zdeklarowania swoich zdolności. Mystique, mutantka znana ze swej terrorystycznej działalności, wraz z Brotherhood of Mutants próbowała zabić senatora, lecz przeszkodzili jej w tym X-Men. Teraz Raven wyszła z ukrycia, gdy Kelly ogłosił, że będzie kandydował na fotel prezydenta USA. Wiodącym tematem jego kampanii ma być zagrożenie, jakie stanowią mutanci, to może dać mu zwycięstwo, które zaważy na dalszym losie ludzi i mutantów. X-Men muszą śpieszyć się, aby uratować senatora przed Brotherhood, jednak przeczuwają, że coś jest nie tak, gdyż wydaje im się iż zamiary Mystique są zbyt oczywiste. Studenci Xaviera nie wiedzą, że Raven chce rozprawić się nie tylko z Kellym. Aby ukształtować przyszłość mutantów Mystique zmodyfikowała Wirus Spuścizny tak żeby atakował wyłącznie zwykłych ludzi. Podzieleni na dwie grupy X-Men muszą chronić senatora i odkryć, co Raven robi na Wyspie Muir. Nim niebezpieczeństwo zostanie zażegnane zginie ktoś bliski studentom Xaviera, a ich marzenie zachwieje się w posadach. Czy X-Men mogą uratować świat, który się ich boi i nienawidzi? Czy zostanie wynalezione lekarstwo na wirus dziesiątkujący mutantów? Co więcej, czy marzenie Xaviera przetrwa te wszystkie tragiczne wydarzenia?
Występuja:
- Archangel, Beast, Bishop, Cable, Colossus, Gambit, Iceman, Nightcrawler, Phoenix IV, Psylocke, Rogue, Storm, Thunderbird III, Wolverine, profesor Charles Xavier (X-Men)
- Wolfsbane

- Moira MacTaggert
- Senator Robert Kelly
- Sharon Carter, dyrektor S.H.I.E.L.D.
- Sir Gordon Phillips oraz inni członkowie Hellfire Club

- Avalanche, Blob, Mastermind III, Mystique, Post, Sabretooth, Toad (Brotherhood of Mutants)
- Pyro
Komiksy
Streszczenie:

W przededniu wyborów prezydenckich senator Kelly wygłasza swoje pierwsze przemówienie przed pomnikiem Lincolna. Jego kampania jest prosta: trzeba zaradzić zagrożeniu ze strony mutantów. Na całym świecie ludzie i mutanci oglądają w telewizji jego przemówienie. Niektórzy niedowierzają, że ktoś, komu homo superior tyle razy uratowali życie może się wypowiadać o nich w taki sposób. Inny przysięgają, że jeśli Kelly zostanie wyeliminowany, jeśli zagrozi mutantom.

Tymczasem na jachcie płynącym po Atlantyku Mystique testuje na grupie członków Hellfire Club zmodyfikowaną wersję wirusa Stryfe'a. Próba jest udana, wszyscy zwykli ludzie giną w męczarniach. Łódź zostaje zniszczona, a Mystique odlatuje w kierunku Wyspy Muir, gdzie rozpocznie się druga faza jej planu. Przebywająca na wyspie Wolfsbane zauważa napastników i z ośrodka badawczego ostrzega X-Men, jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem Raven.

Tymczasem w Instytucie Xaviera X-Men oglądają przemówienie Kelly'ego i martwią się o reperkusje. Xavier obawia się, że Mystique może ponownie próbować zamachu na senatora. Dlatego właśnie podstawił Cable'a jako członka sztabu wyborczego, Nathan będzie czuwał nad życiem kandydata. W tym samym czasie Logan pomaga Rogue, której moce zaczęły wariować, zaabsorbowane zdolności innych osób nagle aktywowały się po kilka na raz. Rogue nagle słyszy w myślach śmiech Mystique i wpada w szał. Uspokaja ją dopiero Bishop, który wchłania nadmiar energii nagromadzony w ciele Rogue. W ambulatorium mutantka wyjaśnia, że Raven jest na Wyspie Muir. Gdy telepatyczny skan zostaje zablokowany Profesor wysyła Rogue, Bishopa oraz Wolverine'a, żeby sprawdzili, co się dzieje w ośrodku Moiry. Reszta X-Men ma pilnować senatora.

Cable, Gambit, Beast i Colossus wyruszają do Bostonu, gdzie Kelly wygłasza ostatnie przemówienie. Wystąpienie przerywa atak Avalanche'a, Bloba i Posta. X-Men rzucają się do obrony, Colossus zasłania własnym ciałem senatora, gdy strzela do niego Post. Cable odkrywa, że w Sali konferencyjnej jest także umierający na Wirus Spuścizny Pyro, od niego dowiaduje się, że Mastermind manipuluje wszystkimi w okolicy. Cable odnajduje ją i pozbawia przytomności swoim psimitarem. Okazuje się, że Colossus nie walczył naprawdę z Postem, ten w rzeczywistości podkradł się w stronę Kelly'ego. Wszyscy są zbyt oddaleni, aby powstrzymać Posta. W ostatniej chwili senatora ratuje Pyro, który potężną falą ognia zabija przeciwnika. Taki wysiłek okazuje się być także i dla niego śmiertelny. Ostatnim tchem Pyro prosi Kelly'ego, żeby nie prześladował mutantów i zapobiegł nadchodzącej wojnie, tylko on może tego dokonać. X-Men wracają do Instytutu, natomiast Cable pozostaje, aby dalej pilnować senatora.

Gdy Rogue, Bishop i Wolverine zbliżają się do Wyspy Muir, ta nagle eksploduje. Ośrodek badawczy został zrównany z ziemią, a Wolfsbane przygniotły gruzy. Bishop pomaga jej się wydostać i wysyła ją, aby odszukała Moirę. Lucas staje do pojedynku z Sabretoothem, dzięki energii wchłoniętej z eksplozji udaje się mu go pokonać. Pośród gruzów Bishop natyka się na Mystique i próbuje przemówić jej do rozsądku. Tą próbę przerywa Wolverine, który chce skończyć z Raven raz na zawsze. Lucas sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu problemu, Mystique wykorzystuje kłótnię dwójki X-Men i ucieka.

Rogue i Wolfsbane udaje się odnaleźć Moirę. Nagle Mystique atakuje trójkę kobiet i strzela do Rahne z prototypu Neuralizera. Broń Forge'a natychmiastowo pozbawia młodą dziewczynę jej mutacyjnych zdolności. Rogue próbuje powstrzymać będącą na skraju obłędu Raven, lecz Mystique wykorzystuje uczucia X-Manki i gdy ta opuszcza gardę zadaje jej cios nożem. W innej części kompleksu Wolverine i Bishop znajdują umierającą Moirę i odkrywają, że ona ma lekarstwo na wirusa, lecz Mystique ma substancję stabilizującą do niego potrzebną. Udaje im się ją odnaleźć, Rogue jednak dociera do niej wcześniej i zadaje poważne rany pazurami "pożyczonymi" od Logana.

W Bostonie przedstawiciele mediów dyskutują nad notatkami z przerwanego przemówienia Kelly'ego. Senator chciał nawoływać do przerwania prześladowania mutantów. Cable spotyka się z Robertem i obaj przysięgają, że będą walczyć o lepszą przyszłość dla ludzi i mutantów.

X-Men odlatują odrzutowcem z Wyspy Muir z Wolfsbane, Morią oraz pojmaną Mystique na pokładzie. Ciężko ranna Szkotka umiera, a samolot kieruje się wprost w burzę nad Atlantykiem. Rogue rozpoczyna operować wykorzystując wspomnienia Cecilii Reyes, która była lekarzem na urazówce, lecz wkrótce dochodzi do wniosku, że jest z góry skazana na porażkę. Pozostaje możliwość, że ona wchłonie wspomnienia Moiry i tym samym wiedza na temat lekarstwa przetrwa, lecz MacTaggert boi się, że coś mogłoby pójść nie tak. Moira wzywa w myślach Xaviera i Charles odpowiada na telepatyczne wezwanie. Z pomocą Phoenix i Cerebro Profesor odkrywa w jak ciężkim stanie jest jego dawna miłość. Moira i Charles rozpoczynają transfer danych, aby uratować tajemnicę lekarstwa, Xavier jednak nie chce pozwolić jej umrzeć i odmawia przerwania połączenia.

Phoenix nie jest w stanie sama uratować Charlesa, prosi telepatycznie Cable'a o pomoc. Choć Nate pilnuje przemawiającego Kelly'ego to przechodzi w obszar astralny i pomaga Jean w przekonaniu Charlesa, aby pozwolił Moirze odejść. Profesor w końcu wraca do zmysłów, Moira po wyznaniu mu miłości umiera.

Cable przechwytuje niepokojącą myśl i wraca do swojego ciała, żeby zobaczyć jak oszalały z nienawiści człowiek strzela i śmiertelnie rani senatora. Umierające w jego ramionach Kelly mówi Nathanowi, żeby nie porzucał marzenia.

[Reperkusje]
- Po śmierci Roberta Kelly'ego, Cable opuszcza X-Men w Cable (vol. 2) #88
- Podzas odwiedzin w więzieniu, Storm i Gambit dowiadują się od Mystique, że podjęła się takich a nie innych działań, ponieważ trzynaście dzienników Destiny przepowiada straszną przyszłość dla mutantów. Aby temu zaradzić, Raven wysłała wszystkie posiadane przez siebie tomy Xavierowi. Storm jednak nie ufała Profesorowi na tyle, żeby powierzyć mu tak ważne źródło wiedzy i stworzyła własną grupę, która miała odszukać brakujące dzienniki [Uncanny X-Men #389, X-Men #109].
- Dzięki notatkom Moiry, Beast odkrył lek na Legacy Wirusa w Uncanny X-Men #390, minusem pierwszej próbki było to, że mutant musiałby poświęcić życie, aby uwolnić lekarstwo do atmosfery. W tajemnicy przed wszystkimi Colossus wykradł strzykawkę i wstrzyknął sobie serum. Peter poświęcił się, aby niezliczone rzesze mutantów mogła żyć.
- Po śmierci Moiry Banshee coraz częściej zaglądać do butelki. Jego ciągłe pijaństwo było jednym z powodów rozwiązania Generation X. Sean w końcu zmienił swoją rozpacz w gniew i stworzył paramilitarne X-Corps. Organizacja została jednak zniszczona od wewnątrz przez Mystique.

przygotował: Idanow
z wykorzystaniem materiałów uncannyxmen.net

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.