Avalon » Crossover/Events » Maximum Carnage

Maximum Carnage

Typ: wewnętrzny
Start: 1993-03-30
Liczba zeszytów: 14
Wstęp:

Dzięki niefrasobliwości naukowców pracujących w Ravencroft Cletus Kasady ponownie zmienia się w Carnage'a, po czym łączy siły z sobie podobnymi wykolejeńcami. Utworzywszy karykaturalną "rodzinę", psychopaci zaczynają siać terror w Nowym Jorku. Szybko okaże się, że aby ich pokonać, Spider-Man będzie musiał sprzymierzyć się zarówno ze swoimi przyjaciółmi, jak i wrogami.
Występuja:

* Spider-Man [Peter Parker], Venom [Eddie Brock], Black Cat [Felicia Hardy], Cloak, Dagger, Firestar [Angelica Jones], Michael Morbius, Captain America [Steve Rogers], Iron Fist [Danny Rand], Deathlok [Michael Collins], Nightwatch
* Carnage [Cletus Kasady], Shriek [Frances Barrison], Doppelganger, Demogoblin, Carrion [Malcolm McBride]
* Mary Jane Watson-Parker, May Parker, Richard Parker, Mary Parker, Liz Osborn, Flash Thompson, Molten Man [Mark Raxton]
* J. Jonah Jameson, Joe "Robbie" Robertson
Komiksy
Streszczenie:

W trakcie pobierania krwi podczas badania, Cletus Kasady ponownie łączy się z symbiontem. Kiedy urządza rzeź w zakładzie Ravencroft, w którym był przetrzymywany, przypadkiem trafia na inną pensjonariuszkę - Shriek. Para wykolejeńców szybko przypada sobie do gustu i razem wyruszają na miasto, gdzie spotykają Doppelgangera, sześcioręką karykaturę Spider-Mana stworzoną przez Magusa. Bestia dołącza do nich, stając sie pupilkiem Shriek, która traktuje Doppelgangera jak swoje dziecko. Carnage następnie zostawia ich, by odzwiedzić J. Jonaha Jamesona, którego zmusza do opublikowania wiadomości dla Venoma na pierwszej stronie "Daily Bugle".

Peter i Mary Jane próbują dojść do siebie po pogrzebie Harry'ego Osborna. Kobieta wyraźnie ma dość drugiego życia jej męża i prosi go, by chociaż na tydzień zrezygnował z bycia Spider-Manem. Pete obiecuje jej, że się postara. Kiedy jednak wychodzi do chińskiej knajpki po jedzenie na wynos, słyszy w radiu informację o ucieczce Carnage'a i niewiele sie zastanawiając rusza na jego poszukiwanie. Mary Jane martwi się w tym czasie jego długą nieobecnością, w końcu z telewizji dowiadując sie o zajściu w Ravencroft. Domyśla się już, że mąż nie zdoła dotrzymać obietnicy, jednak strach o niego jest silniejszy niż wściekłość. Kobieta próbuje sobie radzić ze stresem paląc papierosa za papierosem.

Spidey tymczasem natrafia na Shriek i Doppelgangera. Wywiązuje się walka, w wyniku której bohater ląduje w zaułku między blokami z połamanymi żebrami. Tam znajduje go kilku pospolitych opryszków, z których rąk ratują go Cloak i Dagger. Para bohaterów zabiera nieprzytomnego Spider-Mana do kościoła pod wezwaniem Ducha Św., jednak tam atakują ich Shriek i Doppelganger, a przy okazji wychodzi na jaw, że "żona" Carnage'a zawdzięcza swe szaleństwo pelerynie Cloaka. Wkrótce pojawia się "ojciec rodziny", który absorbuje większośc uwagi Spider-Mana. Tymczasem Shriek skupia się na Dagger, w pewnym momencie generujac soniczny wystrzał, przez który towarzyszka Cloaka znika w blasku światła. Bohaterowie tracą przytomność przez ten wybuch, a Carnage ma za złe Shriek to, że nie pozwoliła mu pokonać samemu Spider-Mana. Uciekają z kościoła, pozostawiając nieprzytomnych bohaterów. Po obudzeniu się, Cloak rozpacza po stracie Dagger, po czym teleportuje się w nieznane.

W San Francisco Venom dowiaduje się o sytuacji w Nowym Jorku i postanawia przybyć tam, by powstrzymać Carnage'a. Odnajduje "rodzinę" Carnage'a maskarującą niewinnych i w pojedynkę atakuje wykolejeńców. Spidey tymczasem wraca do domu, swoimi połamanymi żebrami przysparzając tylko zmartwień MJ. Wkrótce wyrusza znów na miasto, napotykając na Demogoblina. Po starciu z nim wraca do domu. Kiedy wraz z żoną ogląda w telewizji relację z sytuacji w mieście, słyszą pukanie do drzwi. Pukającym okazuje się wyczerpany Venom. Parker pozwala mu zostać w ich mieszkaniu i wrócić do sił, co jednak doprowadza MJ do furii. Kobieta wzburzona udaje się do ciotki Petera. Spidey tymczasem zostawia wycieńczonego Venoma w mieszkaniu, po czym udaje się do Black Cat. Ta jest zdecydowana nawet na sprzymierzenie się z Brockiem, byle tylko pozbyć się zagrożenia, jakie powoduje Carnage. Ostatecznie Spider-Man daje się jej przekonać, ustala jednak jedną zasadę - żadnego zabijania. Razem odnajdują "rodzinę" Carnage'a (do której zdążył już dołączyć Demogoblin) w magazynie, który szaleńcy wybrali sobie na siedzibę. Bohaterowie wpadają tam w samą porę, by wspomóc atakującego wykolejeńców Cloaka. W trakcie walki jednak Shriek i Demogoblin podpalają dach budynku i zawalają go na bohaterów, powstrzymując tym samym ich pościg za sobą. Po tym zajściu Black Cat zostawiają Spider-Mana samego, uznając, że jego metody nie pozwolą na pokonanie Carnage'a. Rekrutują potem Morbiusa i razem z nim udają się na poszukiwanie szaleńców. Ci w międzyczasie kontynuują rzeź, przy okazji dzięki mocom Shriek wyzwalając najgorsze instynkty w mieszkańcach Nowego Jorku i powodując przez to zamieszki. Atakują potem dyskotekę, w której bawi się MJ, próbująca odreagować stres. Na miejscu szybko pojawia się drużyna Venoma, który w trakcie potyczki z szaleńcami ratuje MJ. Niedługo też przybywa tam Spider-Man, który wcześniej odbył dość ciężką rozmowę ze swym ojcem. Razem bohaterowie zmuszają "rodzinę" Carnage'a do odwrotu.

Wkrótce potem zbierają się w sierocińcu, w którym wychowywał się Kasady. Tam opracowują plan działania - Spidey, Venom i Black Cat udają się do siedziby Fantastic Four po soniczną broń Reeda Richardsa, którą można zranić Carnage'a. Jest on też podatny na ogień, w związku z czym Cloak wyrusza na poszukiwanie Firestar. Morbius z kolei włamuje się do Ravencroft, gdzie zbiera informacje na temat Shriek.

Do "rodziny" Carnage'a dołącza tymczasem Carrion. Wykolejeńcy mordują na lewo i prawo, otoczeni przez szalejący tłum. Próbuje ich powstrzymać Deathlock, jednak udaje im się go pokonać i uwięzić na neonie jednego z budynków. Później ratuje go stamtąd Iron Fist. Zbiorowa psychoza daje się też we znaki rodzinie Parkerów, jednak w porę na pomoc przychodzą im Flash Thompson i Molten Man.

Po zdobyciu sonicznego miotacza FF i przybyciu Firestar, cała drużyna udaje się do redakcji "Daily Bugle", gdzie nakłaniają Jamesona do zamieszczenia na pierwszej stronie materiału, który zwabi Carnage'a do jego starego sierocińca. Plan okazuje się skuteczny i po przybyciu tam "rodziny" wywiązuje się walka. Dzierżącemu broń Richardsa Venomowi i Firestar udaje się obedrzeć Carnage'a z symbiontu, jednak gdy Brock chce zadać swemu "synowi" decydujący cios, zostaje powstrzymany przez Spider-Mana, który chce uniknąć zabijania. Kasady na nowo łączy się z symbiontem, stając się jeszcze silniejszy, niż był przedtem. Walka zaczyna się na nowo, a Venomowi udaje się przekonać Firestar, by zabiła Carnage'a. Początkowo zgadza się z nim Spider-Man, w ostatniej chwili jednak zmienia zdanie i każe kobiecie przestać. Venom atakuje ją za to, po czym silnym ciosem odrzuca broniącego jej Spideya daleko z pola bitwy. Kiedy zostaje sam, atakuje go Shriek, obdzierając z symbiontu. Następnie wraz z Carnage'em katują go i biorą do niewoli.

Do pobitej drużyny Spider-Mana dołącza Captain America, Iron Fist i Deathlock. Razem wyruszają do ogarniętego przez szaleństwo miasta. W międzyczasie Cloak, Morbius i Black Cat próbują uporać się z Demogoblinem, Carrionem i Doppelgangerem, którzy w trakcie walki z nimi zbiegają do latarni Statui Wolności, gdzie Carnage urządził sobie nową siedzibę. BLack Cat zostaje ranna i wykluczona z potyczki, zatem w pościg za nimi rusza Morbius wraz z Nightwatchem, który właśnie przyłączył się do bohaterów. Tam natrafiają na Carnage'a torturującego Venoma, muszą jednak uciekać, przytłoczeni przewagą liczebną przeciwników. W międzyczasie reszta bohaterów próbuje okiełznać rozszalały tłum. Prawie im się to udaje, jednak Shriek ponownie zdobywa kontrolę nad Nowojorczykami.

Carnage nieustannie torturuje Venoma, który ucieka się wreszcie do podstępu i ucieka ze Statui Wolności. Cloak tymczasem pogrąża się w modlitwie w kościele pod wezwaniem Ducha Św., nie mogąc sobie poradzić z czarnymi myślami i głosami, jakie wydaje się słyszeć. W pewnym momencie, gdy już zupełnie nie daje sobie rady, spod jego peleryny wydostaje się błysk światła, który ogarnia całą świątynię.

Bohaterowie w dalszym ciagu probują poradzić sobie z mieszkańcami Nowego Jorku, gdy w drużynie Carnage'a wybuchają niesnaski. Szaleniec, wściekły po ucieczce Brocka, atakuje Shriek, w której obronie staje Doppelganger. Kasady szybko zabijając go, pokazuje im, kto jest silniejszy, lecz wtedy naprzeciw "rodziny" stają bohaterowie. Zanim jednak wybucha walka, pojawia się Cloak, z którego peleryny w błysku światła wybiega Dagger. Wszyscy są zaskoczeni tym, że kobieta żyje, lecz okazuje się, że atak Shriek nie zabił jej, lecz zmienił w czyste światło, które następnie schroniło się w wymiarze znajdującym się w pelerynie Cloaka. Na widok Dagger Shriek zupełnie traci nad sobą panowanie i atakuje ją. Zostaje powalona, lecz gdy Dagger oznajmia, że jej przebaczyła i próbuje ją uleczyć swym światłem, Shriek niemalże jej nie zabija. Dagger zostaje uratowana przez Spider-Mana, który nakazuje jej i reszcie odwrót, zostając sam na polu bitwy. Przez pewien czas walczy z całą "rodziną" Carnage'a, kiedy jednak Shriek próbuje na nim swych sztuczek, wraca do gry reszta bohaterów. Mają ze sobą urządzenie emitujące fale alfa, które mają uspokoić szaleńców i wywołać w nich pozytywne emocje. Wszyscy z wyjątkiem Carnage'a ulegają działaniu tej "bomby dobra". Następuje eksplozja, po której bohaterowie znajdują ciało Carnage'a. Rozchodzą się, przekonani, że udało im się zwyciężyć.

Później, Spider-Man siedzi w parku nad stawem, rozmyślając nad ostatnimi zdarzeniami. Zaskakuje go Venom, który chce z nim walczyć, jednak jest na to za słaby. Niespodziewanie, niczym diabeł z pudełka z wody wyskakuje Carnage, który przedtem tylko upozorował własną śmierć. Venom i Spidey zaczynają walczyć z szaleńcem, który po chwili ucieka. W ślad za nim rusza sam Venom, uderzony przez niego Parker w tym czasie udaje się do szpitala, by zrobić porządek ze swoimi żebrami. Później, pogodziwszy się z MJ rusza na poszukiwanie Carnage'a i Venoma.

Kasady, próbując uporać się z działaniem fal alfa, najpierw dociera do celi więzienia, w której siedział wraz z Brockiem. Dogania go Venom, który później udaje się też za nim do sierocińca. Tam dołącza do nich Spider-Man i razem ścigają szaleńca aż na cmentarz. Carnage próbuje tam wykopać z grobu trumnę swojej matki. W trakcie walki rzuca Spider-Manem w okolice grobu Harry'ego Osborna, po czym ma okazję go pokonać, lecz wtedy niespodziewanie przychodzi mu z pomocą Black Cat. Inicjatywę przejmuje Venom, który chwyta Carnage'a i wraz z nim rzuca się w pobliskie generatory energii, powodując wybuch. W pogorzelisku Spidey i Kotka odnajdują jedynie poparzone ciało Kasady'ego, Venomowi udaje się uciec z miejsca zdarzenia. Poparzonego i pogrążonego w śpiączce Carnage'a zabierają przybyli na miejsce Avengers.

Reperkusje:


- Będący w śpiączce Kasady został ponownie umieszczony w Ravencroft.
- Malcolm McBride dzięki falom alfa został przywrócony do ludzkiej postaci, lecz później okazało się, że wirus Carriona pozostał w jego organiźmie.
- Shriek została ponownie osadzona w Ravencroft, później próbowała odtworzyć "rodzinę" przy pomocy Carriona.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.