Avalon » Crossover/Events » Inferno

Inferno

Typ: wewnętrzny
Start: 1988-12-14
Liczba zeszytów: 16
Wstęp:
Demony z Limbo próbują przejąć władzę nad światem. Przemieniają Nowy Jork w miejsce przypominające żywcem wzięte z koszmaru sennego. Budynek Empire State rośnie, wiele maszyn i przedmiotów zostaje "nawiedzonych", a z portalu nad Times Square wysypują się hordy demonów. Jean Grey i jej sobowtór Madelyne Pryor spotykają się po raz pierwszy. Magik musi stawić czoło swej mrocznej stronie.
Występuja:
- Storm, Wolverine, Havok, Psylocke, Dazzler, Longshot, Rogue, Colossus (X-Men)
- Archangel, Beast, Cyclops, Marvel Girl, Iceman (X-Factor)
- Cannonball, Mirage, Sunspot, Wolfsbane, Magik, Warlock, Gosamyr (New Mutants)
- Skids, Rusty, Boom-Boom, Rictor, Leech, Artie, Wiz Kid (X-Terminators)
- Shadowcat, Meggan, Captain Britain, Nightcrawler, Phoenix III (Excalibur)
- S'ym, N'astirh, Crotus (demony z Limbo)
- Goblyn Queeen / Madelyne Pryor
- mały Nathan Christopher Summers
- Mr. Sinister
- Arclight, Harpoon, Sabretooth, Prism, Scalphunter, Malice, Vertigo, Scrambler, Blockbuster, Riptide (Marauders)
Komiksy
Streszczenie:

Od kilku miesięcy Madelyne Pryor w tajemnicy kontaktowała się z N'astirhem, który obudził drzemiące w niej zdolności swą magią. Po przyjęciu imienia Goblyn Queen, Maddie niemal kompletnie oszalała, a ujawnienie jej prawdziwego rodowodu przez Sinistera tylko pogorszyło sprawy. Madelyne była zaledwie klonem Jean Grey ożywionym przez resztki energii Phoenix Force, jej przeznaczeniem zaś było poczęcie dziecka Cyclopsa. Z genami Scotta i Jean ich potomek byłby najpotężniejszym mutantem na świecie. Rozwścieczona Maddie podjęła ofertę N'astirha i postanowiła złożyć ofiarę z własnego dziecka, żeby zemścić się na obu mężczyznach, którzy odpowiedzialni za jej stan: Cyclopsie i Sinisterze. Śmierć Nathana na stałe otworzyłaby portal łączący Ziemię z Limbo. Połączone siły X-Men i X-Factor związały w walce demony, podczas gdy Jean i Madelyne walczyły ze sobą. Ostateczne Maddie popełniła samobójstwo i próbowała wymusić mentalne połączenie z Jean, aby ta umarła wraz z nią. Grey jednak została uratowana przez resztki energii Phoenix. Nie mając innego wyboru, Jean musiała wchłonąć w siebie osobowości Phoenix oraz Madelyne. Następnie X-Men i X-Factor starli się z Sinisterem i (jak im się wydawało) zabili go. Cyclops dowiedział się, że Sinister manipulował jego życiem od wczesnego dzieciństwa.

W tym samym czasie New Mutants i X-Terminators próbowali przerwać olbrzymi pentagram nad Nowym Jorkiem, lecz nie udało im się pomóc Magik. N'astirh podstępem zmusił Magik do otwarcia portalu i następnie wraz z S'ymem próbowali przemienić ją w Darkchylde namawiając do nieodpowiedzialnego użycia jej Miecza Dusz. Iliana zmieniała się coraz bardziej, wyrosły jej kły, kopyta oraz długi ogon, jednakże nagłe pojawienie się jej Colossusa pozwoliło jej się skupić. Magik skupiła całą swą magiczną moc w jednym zaklęciu i rzuciła Miecz Dusz w duży dysk teleportacyjny. Wszystkie demony zostały wessane do Limbo i wydawało się, że nastoletnia Iliana nigdy nie istniała; w jej miejscu stało siedmioletnie dziecko, które wiele miesięcy wcześniej zostało porwane przez Belasco do Limbo.

[Reperkusje]
X-Men
- Longshot czuł się skażony po tym jak był pod wpływem demonów podczas Inferno. Opuścił drużynę w Uncanny X-Men #248 w poszukiwaniu wewnętrznego spokoju.
- Po zobaczeniu śmierci Sinistera Malice zmniejszyła swój wpływ na Polaris. Lorna odzyskała kontrolę i mogła skontaktować się z X-Men i poprosić o pomoc.

New Mutants
- Magik powróciła do swego normalnego wieku, zabrano ją do rodziców w Rosji
- Drogi New Mutants i Magneto, ówczesnego dyrektora szkoły, wreszcie się rozeszły, gdy zobaczyli jak Magnus wraz z Hellfire Club dobija targu z demonami
- Nastoletni członkowie X-Terminators (Rusty, Skids, Boom-Boom, Rictor) dołączyli do New Mutants

X-Factor
- Cyclops wreszcie odzyskał swego syna
- Przez długi czas Jean miała problemy z poradzeniem sobie z dodanymi osobowościami Madelyne i Phoenix
- Beast nadał Warrenowi pseudonim Archangel (Archanioł), uważając, ze bardziej pasuje do niego niż Dark Angel (Mroczny Anioł)

Excalibur
- Bez Magik Miecz Dusz trafił w ręce Shadowcat. Ponieważ ona go nie chciała miecz pozostał wbity w kamień przez latarnią, siedzibą Excalibur. Kilka lat później Miecz Dusz trafił w posiadanie Amandy Sefton.

przygotował: Idanow
z wykorzystaniem materiałów uncannyxmen.net

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.