Avalon » Crossover/Events » Sibling Rivarly

Sibling Rivarly

Typ: wewnętrzny
Start: 2013-08-14
Liczba zeszytów: 2
Wstęp:
Będąc w Nowym Jorku, Kaine nie może się powstrzymać przed odwiedzeniem swego "brata", Petera Parkera. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że nie jest on tym samym człowiekiem.
Występuja:
* Spider-Man
* Scarlet Spider
* Aracely
* Jackal, Carrion
* Klon Gwen Stacy, Klon Milesa Warrena
Komiksy
Streszczenie:
Wróciwszy do swego mieszkania Peter Parker, Superior Spider-Man, wyczuwa czyjąś obecność, wtedy więc ujawnia się Scarlet Spider. Rozpoznając swego zabójcę z czasów, gdy był Doctorem Octopusem [patrz Spectacular Spider-Man #221 – przyp. S_O] Spider-Man atakuje klona, a w niedługim czasie walka przenosi się na ulice. Scarlet szybko zyskuje przewagę, wtedy jednak obaj zostają zaatakowani przez pół-pająki, pół-ludzi z mocami X-Men. Spider-Man stwierdza, ze będzie mógł wykorzystać sytuację, by zabić klona i obwinić za to potwory, wtedy jednak zostaje zaatakowany przez Jackala i jego przybocznych. Choć oba Pająki atakują nowych przeciwników, zostają pokonani przez brak kooperacji i powaleni przez Carriona i klona Gwen Stacy. Zostają zabrani do tajnego laboratorium Jackala, który zaczyna pobierać próbki tkanek Spider-Mana. Gdy jednak herosi się budzą, związani, okazuje się, że łotr nie docenił siły Kaine'a, który uwalnia się i tak nakierowuje ataki X-Pająków, że te niszczą więzy Spider-Mana, który również wkracza do akcji. Carrion próbuje zaatakować Kaine'a, gdy jednak wdziera się do jego umysłu, zostaje zaatakowany przez Innego, bestię żyjącą wewnątrz klona. Gdy potwory rzucają się na Kaine'a, Spider-Man doprowadza do eksplozji urządzeń w laboratorium, niszcząc pajęcze potwory, pobrane od siebie próbki oraz klona Gwen, która nie chce zostać uratowana przez Kaine'a. Scarlet Spider ledwo ucieka przed wybuchem, po czym ciosem powala Spider-Mana, stwierdzając, że z nich dwóch to on powinien być herosem.

Gdy Kaine wraca do Houston, zostaje na lotnisku ukłuty przez, jak mu się wydaje, komara. Gdy w nocy staje jednak przed lustrem odkrywa, że blizny na jego twarzy wróciły – a to oznacza, że zaczyna się degeneracja jego organizmu.

Tymczasem w ruinach swego laboratorium Jackal odnajduje próbkę tkanek Kaine'a.


Reperkusje:
* Jackal jest w posiadaniu tkanek Kaine'a, sugerując, że może stworzyć nowego Spidercide'a;
* Wszystko wskazuje na to, że degeneracja organizmu Kaine'a rozpoczęła się na nowo [by poznać prawdę na ten temat, patrz Scarlet Spider vol. 2 #21 – przyp. S_O];
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.