Avalon » Crossover/Events » Magnum Opus

Magnum Opus

Typ: globalny
Start: 2009-03-09
Liczba zeszytów: 4
Wstęp:
Deadpool postanawia zdobyć od Normana Osborna pieniądze należące mu się za odkrycie słabego punktu królowej Skrullów, ten jednak nie zamierza współpracować.
Występuja:
* Deadpool
* Taskmaster
* Norman Osborn
* Black Widow, Ant-Man, Ghost, Headsman, Paladin
Komiksy
Streszczenie:
Na polecenie Nicka Fury'ego podczas Sekretnej Inwazji Deadpool zinfiltrował bazę Skrullów, skąd wykradł dane, które pomogły w zabiciu królowej Veranke. Jak się jednak okazało, dane te zostały przechwycone przez Normana Osborna, Fury więc odmówił zapłaty. Wade dochodzi więc do wniosku, że to Osborn jest mu winny pieniądze za wypełnienie zlecenia i postanawia zaatakować Avengers Tower. Tam jednak trafia na czekających na niego Thunderbolts, którzy go atakują. Najemnikowi udaje się zbiec, używając wykradzionego podręcznego teleportera, jak się jednak okazuje, wszystko to było częścią planu Osborna – dzięki nadajnikowi zainstalowanemu na ciele Deadpoola przez Ant-Mana, udaje im się namierzyć go w jego kryjówce, Norman planuje więc położyć ręce na jego sprzęcie, by dowiedzieć się, ile informacji na jego temat Deadpool przekazał Nickowi Fury'emu.

Deadpool tymczasem werbuje do pomocy Taskmastera, który, przebrany za Wade'a, odwraca uwagę atakujących Thunderbolts podczas gdy prawdziwy Wilson zachodzi od tyłu czekającą na niego ze snajperką Black Widow. Nie atakuje jednak, zakochawszy się w niej, znika jednak za pomocą teleportera, nim ona i Paladin zdążą go powalić. Straciwszy sygnał z nadajnika, Thunderbolts zostają zostawieni na lodzie.

Deadpool tymczasem przegrupowuje się wraz z Taskmasterem, opracowując nowy plan – tym razem inkorporujący jego nową fascynację Bolovą. Kontaktuje się z zabójczynią za pomocą samolotu z bannerem z numerem telefonu, jednocześnie namierzając jej koordynaty – w tym samym czasie, w którym Thunderbolts namierzają jego. Jak się jednak okazuje, telefon obsługiwał Taskmaster, a wyruszających do celu Thunderbolts – poza pozostającą w kryjówce Black Widow – ostrzeliwuje pilotujący awionetkę prawdziwy Deadpool. Nie zwracając jednak uwagi na stery pozwala, by samolot wodował, teleportuje się więc do Yeleny, którą próbuje bez większego skutku w sobie rozkochać. Gdy dowiaduje się, że pozostali Thunderbolts wracają, by się przegrupować, przenosi się jednak z powrotem do kryjówki. Gdy jednak przedstawia sytuację Taskmasterowi, ten odmawia dalszego zajmowania się drużyną i udaje mu się wygrać w "kamień-nożyce-papier" spotkanie z Black Widow. Podczas, gdy Deadpool walczy z T-Bolts, przebrany za niego Taskmaster staje przed Belovą, którą "przekonuje" do ucieczki odrzutowcem. Ta jednak więzi go na pokładzie, który wypełnia gazem obezwładniającym.

Wkrótce później Thunderbolts prezentują schwytanego "Deadpoola" Osbornowi, gdy jednak Headsman jest gotów odrąbać mu głowę, na miejscu zjawia się prawdziwy Wade, atakując drużynę. Uwolniony i wybudzony, do walki dołącza też Taskmaster. Widząc, że jego zespół znajduje się na przegranej pozycji, wpada do samolotu i odlatując, każe Victorii Hand zebrać Avengers, Deadpool jednak dostaje się na pokład, żądając zapłaty. Słysząc to, Osborn wpada w szał i zaczyna okładać Wade'a, przypominając, że to on uratował Ziemię podczas inwazji Skrullów, zapomina jednak o sterach, przez co odrzutowiec rozbija się. Postrzelony jeszcze przez Black Widow, Deadpool staje się łatwym celem dla Headsmana, który odrąbuje mu głowę. Odchodząc, Osborn każe spalić ciało najemnika.

Tego wieczora Deadpool płaci Taskmasterowi za pomocą karty wykradzionej Osbornowi podczas ich walki, dziękując przy okazji za ponowne przyszycie jego głowy. Gdy Taskmaster ujawnia, że to nie on to zrobił, Wade stwierdza, że zrobiła to Widow, która jednak go kocha.


Reperkusje:
* Deadpool wszedł w posiadanie podręcznego teleportera;
* Pojawiły się pierwsze przesłanki co do tego, że Black Widow nie jest tym, za kogo się podaje;
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.