Avalon » Katalog postaci » Nova [Richard Rider]

Nova [Richard Rider]

Charakterystyka

Nova [Richard Rider]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Richard Rider
Inne pseudonimy:
Bucket-Head, Centurion 11249-44396, First Centurion, Firestrike, Human Rocket, Kid Nova, Nova Prime
Aktualny status:
Nieznany
Uniwersum:
616
Klasa:
Nadczłowiek
Narodowość:
Amerykanin
Debiut:
Nova #1 [1976]
Powiązania z grupami:
Champions of Xandar, Defenders, Nova Corps, New Warriors, Phalanx, Secret Avengers, Secret Defenders, Selects, United Front
Zdolności:

Richard był nosicielem całej Nova Force - źródła energii o nieznanych limitach. Jego siła, szybkość, refleks, odporność i wytrzymałość zostały zwiększone do nieokreślonego nadludzkiego poziomu. Nova Force umożliwia mu generowanie ogromnych ilości energii różnego rodzaju (ze szczególnym wskazaniem na impulsy grawimetryczne), absorbowanie i manipulowanie skierowaną na niego energią, lot z prędkością bliska prędkości światła w próżni oraz tworzenie korytarzy podprzestrzennych. Pełne możliwości Nova Force wciąż nie są znane. Umysł Richarda został połączony ze sztuczną inteligencją xandarskiego Worldmindu, dzięki czemu ma pełny dostęp do jego bogatej bazy danych oraz dodatkowy system wspomagający kontrolę nad Nova Force i monitorujący nawet odległe wydarzenia. Zdarzyło się, że Worldmind przejmował kontrolę nad ciałem Richarda, kiedy ten spał lub był nieprzytomny.

Opis:
Nastoletni Richard Rider uzyskał swoje zdolności dość przypadkowo. Został bowiem losowo wybrany przez umierającego członka Nova Corps, Rhomana Dey'a, jako ten który otrzyma wszystkie jego zdolności. Z początku, wykorzystywał swoje moce, głównie do walki z przestępczością na Ziemi, będąc chociażby członkiem grupy New Warriors, ale z czasem zaczął być coraz bardziej aktywny poza planetą, w końcu zostając oficjalnie przyjęty w szeregi korpusu. W nagrodę za swoje zasługi, przeciw oszalałemu Garthanowi Saalowi, Richard otrzymał rangę Centurion Prime i stanowisko protektora sektora ziemskiego, a jego zdolności zostały nieco zwiększone. W parę lat później, w wyniku Annihilation, stał się jednym żyjącym członkiem korpusu, po masakrze dokonanej przez siły Annihilusa i w efekcie cała moc korpusu, została skupiona w jego osobie. Po odparciu inwazji, stał się jedną z najważniejszych person w galaktyce, aktywnie biorąc udział w wielu kolejnych konfliktach, dokonując w pewnym momencie odtworzenia organizacji. Wydawało się, iż Rider przepadł na dobre, powstrzymując inwazje z wymiaru Cancerverse, ale zdołał z trudem powrócić do swojego wymiaru, gdzie kontynuował swoją służbę, jako protektor sektora ziemskiego.

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.