Avalon » Historia uniwersum » Narodziny Uniwersum

Narodziny Uniwersum

Początek epoki:
15 mld lat temu
Koniec epoki:
4 mld lat temu
Opis:

Piętnaście miliardów lat temu, nowy Wszechświat narodził się z Wielkiego Wybuchu. Wraz z nim narodziły się Abstrakty - byty uosabiające fundamentalne zasady nowego świata i ustalające reguły w nim panujące. Spośród nich znane są między innymi: Living Tribunal, Lord Chaos i Master Order, Eternity i Infinity, Love i Hate oraz Death. To właśnie Abstrakty zdecydowały o kształcie Multiversum, jakie znamy dzisiaj. W Multiversum wykształciła się niezliczona ilość równoległych rzeczywistości, wśród których najbardziej interesuje nas ta oznaczona później jako świat #616. Zamieszczona dalej historia jest historią tego właśnie Wszechświata.

 

Galan i jego statek zostały w trakcie Wielkiego Wybuchu wyrzucone z centrum Wszechświata, aby przez kolejne eony dryfować bezwładnie, przystosowywać się do nowych warunków i ewoluować.

 

Około ośmiu miliardów lat temu Eternity - świadoma wielkiego planu dla Wszechświata, stworzyła istotę zwaną Eon, której zadaniem było obserwować rozwój życia, gdy nadejdzie właściwy czas, kierować ich ewolucją i zapobiegać powstawaniu istot na tyle potężnych by zagrozić samym Abstraktom.

 

Kolejne miliardy lat minęły, nim na niezliczonych planetach całego Wszechświata zaczęło rozwijać się życie, z którego wykształciły się pierwsze inteligentne rasy. Najszybciej rozwijającą się i najpotężniejszą z pierwotnych ras był lud znany powszechnie jako The Watchers (Obserwatorzy), który szybko rozwinął olbrzymią inteligencję i umiejętności manipulowania energią. Rada Obserwatorów zebrała się, by debatować nad podzieleniem się zdobyczami cywilizacji z mniej rozwiniętymi rasami Obserwator imieniem Uatu przekonał swoich towarzyszy, by udostępnili swoją wiedzę innym, więc wybrana delegacja zstąpiła na planetę Proscilicus, aby nauczyć jej mieszkańców wykorzystywać energię atomową. Jednak gdy tylko nauczyciele odeszli, mieszkańcy planety wynaleźli broń atomową i rozpętali wojnę nuklearną, która niemal całkowicie spustoszyła ich świat, a następnie zaatakowali inną cywilizację, która okazała się być bardziej zaawansowana i zniszczyła krnąbrną rasę. W obliczu tych wydarzeń Rada Obserwatorów podjęła decyzję o nieingerencji w rozwój innych cywilizacji, a jedynie biernej obserwacji.

 

Spośród innych ras, wiele nie przetrwało walki o byt, ocaleli z nich jednak pojedynczy przedstawiciele, którzy poświęcili swoje życie jednemu określonemu celowi i osiągnęli w jakiś nieznany sposób nieśmiertelność. Stali się oni znani jako Elders of the Universe i zdecydowali się poświęcić wieczność na podróże po całym Wszechświecie, by zgłębiać swoje dziedziny zainteresowań.

 

Obserwator imieniem Ecce zlokalizował dryfujący statek Galana i po zbadaniu go odkrył, że istota znajdująca się na jego pokładzie posiada ogromną potęgę, której utrzymanie zagwarantuje jedynie konsumpcja energii całych planet. Ecce rozważał zniszczenie statku, jednak pozostał wierny polityce swojej rasy, obserwując jedynie jego losy. Z czasem, Galan przebudził się i zdał sobie sprawę z własnej potęgi, przyjmując imię Galactus. Aby dopełnić swojej przemiany, zmienił statek w komorę inkubacyjną i spędził w niej kolejne wieki, do czasu, aż rozbiła się na planecie Archeopia. Po kolejnym przebudzeniu, Galactus skonsumował energię planety, niszcząc ją całkowicie i jedynie garstka mieszkańców zdołała uciec przed zagładą. W ciągu kilku tysiącleci, Galactus przemienił cały układ słoneczny Archeopii w ogromny statek, nazwany Taa II, na pokładzie którego zaczął przemierzać Wszechświat w poszukiwaniu nowych planet do konsumpcji. Gdy zrozumiał wreszcie, że jest jedyną istotą swojego rodzaju, postanowił stworzyć sobie towarzysza na własne podobieństwo. Istota ta otrzymała imię Tyrant, nie była jednak skłonna podporządkować się Galactusowi, ale zamierzała samodzielnie podbić Wszechświat. Gdy Galactus zdał sobie sprawę z błędu jaki popełnił, pokonał swego sługę w walce i odebrał mu kosmiczną potęgę, ale pozostawił przy życiu, Tyrant zaś uciekł w najodleglejszy zakątek Wszechświata.

 

Pięć miliardów lat temu narodziła się gwiazda, znana obecnie od nazwami Sol lub Słońce i zaczął formować się jej układ planetarny.

 

Zdając sobie sprawę z obecności we Wszechświecie istot mogących mu zagrozić, Eon stworzył bransolety, pozwalające noszącej je istocie manipulować energią na poziomie kwantowym. Pierwszą istotą, której powierzył owe Quantum Bands i uczynił swoim obrońcą był Glakandar z planety Stygia, znany później jako Starbender.


Gil

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.