Avalon » Historia uniwersum » Opowieść o dwóch rasach

Opowieść o dwóch rasach

Początek epoki:
kilka milionów lat temu
Opis:

W nieokreślonym czasie, kilka milionów lat temu, potężna i tajemnicza rasa Calestian rozpoczęła swoje wielkie eksperymenty we Wszechświecie. Pierwszym obiektem ich zainteresowania była rasa Skrullów. Zmieniając przedstawicieli tej rasy na poziomie genetycznym, Celestianie stworzyli trzy szczepy, dając każdemu odmienne cechy. Na przestrzeni wieków, szczep określany jako Skrull Deviants, posiadający zdolność zmiany kształtu, doprowadził do całkowitego wyniszczenia pozostałych dwóch szczepów i objął we władanie swój macierzysty świat. Przez kolejne lata Skrullowie rozwijali się technologicznie, wciąż jednak pozostali brutalną i żądną władzy rasą, co zaowocowało powstaniem całego imperium pod ich rządami w Galaktyce Andromedy.

 

Wciąż głodni potęgi naukowcy Skrullów poszukiwali sposobu na zmienienie rzeczywistości samą myślą i udało im się osiągnąć cel, zamykając energię z wymiaru Beyonderów w kryształowej kostce. Cosmic Cube stała się wkrótce najcenniejszym narzędziem cesarza Skrullów, który wykorzystał jej moc, by zyskać boską potęgę i pozycję. Naukowcy nie przewidzieli jednak, że energia, którą wykorzystali posiada własną świadomość i w ciągu kolejnych lat wykształciła własną osobowość. Cosmic Cube zaczęła działać niezależnie od woli imperatora, niszcząc dwie trzecie imperium Skrullów i sprawiając, że rasa cofnęła się do epoki barbarzyńskiej. Nie mając nad sobą żadnej władzy, Kostka ewoluowała, tworząc sobie humanoidalną formę i stając się istotą znaną jako Shaper of Worlds. Wkrótce jednak okazało się, że nie posiada własnej wyobraźni, która inspirowałaby ją do czynienia zmian, zaczęła więc podróżować po Wszechświecie, szukając pomocy.

 

Na przestrzeni lat, Skrullowie odbudowali swoje imperium, tym razem nadając mu charakter federacji handlowej. Rozprzestrzeniające się imperium dotarło w końcu do planety Hala, zamieszkiwanej przez dwie równorzędne rasy: Kree i Cotati. Aby zdecydować, z którą rasą lepiej podjąć handel, Skrullowie przygotowali test: przenieśli przedstawicieli obu ras do innej galaktyki, na ziemski Księżyc, gdzie stworzyli im zdatne do życia środowisko i dali rok na stworzenie czegoś godnego uwagi. Kree zbudowali w Błękitnej Strefie ogromne miasto, natomiast Cotati stworzyli wielki ogród. Skrullowie bardziej docenili osiągnięcia Cotati, ale wtedy Kree rozgniewali się, zabili przedstawicieli innych ras i przejęli statek Skrullów, by wrócić do swojego świata. Gdy Błękitna Strefa opustoszała, obserwator Uatu obrał ją za swoją siedzibę.

 

Po powrocie na swoją planetę, Kree wykorzystali zdobytą technologię Skrullów, by przyspieszyć rozwój własnej rasy i w ciągu kilkuset lat zbudowali własne imperium w obszarze Wielkiego Obłoku Magellana. Wkrótce potem zaatakowali handlową federację Skrullów, prowokując w ten sposób wojnę, która wciąż trwa. Kree wymordowali również prawie wszystkich przedstawicieli Cotati i jedynie ich garstka została ocalona przez grupę pacyfistów, a następnie wywieziona z planety. Z czasem, ten odłam Kree zaczął oddawać Cotati boską cześć.


Gil

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.