Avalon » Archiwum » Maj 2016

Archiwum wiadomości: Maj 2016

Wolne Wtorki - 31.05.2016

2016-05-31 15:04:13 - Adam Mustang - źródło: Marvel.com

Marvel Unlimited jest jedną z najbardziej udanych komiksowych platform cyfrowych na świecie. Komiksy starsze niż sześć miesięcy są automatycznie dodawane i za niewielką miesięczną opłatą można przeczytać tyle, ile chcesz. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja Uncanny Inhumans TP vol 01

2016-05-29 15:21:34 - Dominik Nowicki

Marvel coraz śmielej wciska wszędzie Inhumans. Czy kolejna seria z tymi bohaterami w roli głównej jest warta uwagi? Undercik twierdzi, że tak. 


First Looks 01.06.2016

2016-05-28 12:04:49 - Utek

Jakie tytuły przygotował dla swoich fanów Marvel w pierwszą środę czerwca? Na pewno warto zwrócić uwagę na Civil War II #1, czytelnicy poznają także zakończenie pewnego kobiecego pajęczego eventu, Avengers udadzą się z misją w kosmos, a Punisher poraz kolejny wymierzy sprawiedliwość. Krótko mówiąc, sporo będzie się działo! 


Zapowiedzi: Czerwiec-Sierpień 2016

2016-05-28 10:42:40 - Avalon

Letnie słońce jest przyjemne, gdy chcesz się opalić, jednak zbytni upał może sprawić, że ludzie - i nadludzie - stają się poirytowani i skorzy do awantury. I jak tu się dziwić, że letnie miesiące stoją pod znakiem kolejnej Wojny Domowej?

Katalog postaci: D - część 2

2016-05-28 10:32:34 - Avalon

W najnowszej porcji katalogów na literkę D, znaczącą przewagę mają osobnicy, uprawiający zawód detektywa i nie mający przez to imienia. Poważnie panowie twórcy, co jest z wami i waszą tendencją, do nie nadawania imion detektywom? Poza nimi, wartymi uwagi jest podróba Iron Mana, Inhuman z dość niefortunną umiejętnością oraz prawa ręka Kingpina, z czasów pracy Bendisa nad serią.

Komentarze:

czytaj dalej...

Powrót inicjatywy wydawniczej Marvel NOW!

2016-05-27 11:49:31 - Utek - źródło: Marvel.com

Tak, to prawda. Wydawnictwo Marvel postanowiło powrócić do nazwy jednej ze swoich poprzednich inicjatywch wydawniczych. Po szczególy odsyłam do zawartości newsa.

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon Pulse #451-455

2016-05-24 13:04:23 - Rodzyn

Gdy w 2007 roku ruszała kolumna Avalon Pulse, pewnie mało kto spodziewał się, że przetrwa prawie 10 lat na łamach naszej strony. Nadszedł jednak ten dzień, w którym trzeba się z nią pożegnać. Przed Wami ostatnie wydanie Avalon Pulse, powiększone i zbierające opinie z aż pięciu tygodni. Nie martwicie się jednak, dłuższe opinie o najciekawszych zeszytach z pewnością już wkrótce znajdą dla siebie miejsce na naszej stronie.  


Rzut oka na Civil War II: X-Men #1

2016-05-21 22:22:53 - Utek - źródło: Comic Vine

Oto, jak prezentują się przykładowe strony z komiksu Civil War II: X-Men #1, który ukaże się 15 czerwca nakładem wydawnictwa Marvel. Jego twórcami są Cullen Bunn (scenariusz) oraz Andrea Broccardo (rysunki).

First Looks 25.05.2016

2016-05-21 11:52:41 - Utek

Jak prezentują się kolejne przygody agentki S.H.I.E.L.D., czyli Bobbi Morse w komiksie Mockingbird #3, rysowanym przez naszą rodaczkę Katarzynę Niemczyk, o tym możecie się przekonać z zawartości tej rubryki. Tu znajdziecie także przykładowe strony z kilkunastu innych tytułów, jakie Marvel przygotował dla swoich czytelników w ostatnią środę maja.

Katalog postaci: D - część 1

2016-05-21 08:19:06 - Avalon

Zaczynamy literkę D z 18 nowymi postaciami. Dużo znalazło się w tym zestawieniu demonów, mutantów oraz kosmitów. Poza nimi warto zwrócić jeszcze uwagę, na herosa z czasów drugiej Wojny Światowej(i czasów póżniejszych), sabotażystę również z czasów wojny, nastoletniego cyborga, a także istotę, którą można na spokojnie uznać za "finałowego bossa" grupy Mighty Avengers pióra Ewninga, zanim do nazwy ich serii dodano jeszcze "Captaina America and", w celach marketingowych. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel Variant Covers #35

2016-05-18 20:15:51 - Utek - źródło: Newsarama

Jesteście ciekawi, jakie alternatywne okładki komiksów przygotował dla swoich czytelników Marvel dla tytułów, jakie zostaną wydane w sierpniu? Jeśli tak, to znajdziecie je w dzisiejszej odsłonie rubryki Marvel Variant Covers.

Komentarze:

czytaj dalej...

Marvel Variant Covers #34

2016-05-16 20:18:00 - Utek - źródło: Bleeding Cool

Tsum Tsum a co to? To bohaterowie Marvela w formie pluszaków. To właśnie one są bohaterami alternatywnych okładek, które stanowią zawartość dzisiejszej odsłony rubryki Marvel Variant Covers.

Komentarze:

czytaj dalej...

First Looks 18.05.2016

2016-05-14 23:05:16 - Utek

Czy jesteście miłośnikami kosmicznych przygód Star Lorda, a może któregoś z solowych tytułów o przygodach członków Avengers? Nieważne! Każdy z Was znajdzie coś dla siebie wśród listy tytułów, jakie Marvel wyda w połowie maja. Na szczególną uwagę zasługuje zeszyt Civil War II #0, który jest wstępem do wielkiego wydarzenia, jakie ropocznie się już w czerwcu i obejmie sporą część komiksowego uniwersum Domu Pomysłów. 

Katalog postaci - literka C część 3

2016-05-14 00:12:59 - Avalon

Ostatnia już porcja postaci, zaczynających się na literkę C. W tej chwili. Tym razem, w zalewie kompletnie nieznanych mutantów i studenta stworzonego tylko po to by umrzeć, znalazło się kilka bardzo istotnych nazwisk czy też imion. Ojciec i syn o nazwisku Cross, parę postaci uczestniczących w evencie Black Vortex oraz demoniczna istota równa bóstwu, odpowiedzialna za potęgę dzierżoną przez "władcę murów". Jeśli zrozumiałeś o co chodzi drogi czytelniku, to czytałeś komiksy ze Spider-Manem z czasów Tm-Semic. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Civil War II: Ulysses - kolejny wstęp do eventu

2016-05-10 18:13:39 - Dominik Nowicki - źródło: Bleeding Cool

Do tej pory Marvel zapowiadał dwa wstępy do najnowszego eventu - Civil War II FCBD oraz Civil War II #0. Teraz ogłosił trzeci.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - literka C część 2

2016-05-07 08:14:21 - Avalon

Kolejna część grupy postaci zaczynających się na literkę C, obejmującej głównie mniej istotne postacie, które miały jednak swój wpływ na uniwersum Marvela. Wśród nich przeciwnicy Luka Cage'a, o których po samym wyglądzie możecie powiedzieć, iż powstali w latach 80, studenci instytutu Xaviera, przestępca z innego wymiaru/czasu, francuski Batman, przeciwnik Scarlet Spidera, o którym ten chciałby zapomnieć na dobre, dawny fanboy Spider-Mana, ojciec Charlie Cooper, a także pułkownik armii amerykańskiej, który zawsze przemykał się gdzieś w tle, w początkach kariery grupy X-Men. 

Komentarze:

czytaj dalej...

First Looks 11.05.2016

2016-05-06 22:17:32 - Utek

Co powiecie na historię o pewnej nietypowej miłości, kobiety oraz robota? Czy takie uczucie miało prawo zaistnieć? Czy dane im było żyć długo i szczęśliwie? Tego być może dowiecie z kolejnego numeru niesamowitej serii pt. "Vision" autorstwa Toma Kinga. Rysunki do tego zeszytu stworzył gościnnie Michael Walsh.

Bios: Black Panther [T'Challa]

2016-05-02 22:52:15 - Kminek

Już niedługo zagości on na ekranach kinowych na całym świecie - a także w Polsce. Wojownik na poziomie Steve'a Rogersa i geniusz na poziomie Tony'ego Starka, suwerenny władca Wakandy, T'Challa, Black Panther.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.