Wiadomości: Da new playa!

Da new playa!

2007-10-04 23:14:56 - Spence - źródło: komiks.nast.pl

Najbardziej "elektryzującym" newsem dnia dzisiejszego dla fanów Marvela jest debiut nowego wydawnictwa (zwanego fachowo "nowym graczem") na naszym komiksowym poletku...

Wydawnictwo Mucha Comics zaprezentowało tytuły, które ukażą się w sobotę, podczas łódzkiego Międzynarodowego Festiwalu Komiksowego.

A będą to:

Elektra żyje!
Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Frank Miller, Lynn Varley
Format: 215 x 290 [A4]
Oprawa: twarda
Papier: kreda
Druk: kolor
Stron: 80
Cena: 65 zł

"Ona nie żyje, powtarza sobie w duchu po raz tysięczny. Umarła w mych ramionach. A kiedy ją później dotknąłem, ostatni raz, kiedy ją w ogóle dotykałem, to już nie była ona, już nie. To było coś zimnego, przeraźliwie zimnego i pustego.
Ona nie może żyć.

Ale czy w podmuchach zimowego wiatru nie unosi się jej charakterystyczny zapach? Co, jeśli nie ona, budzi go w najmroczniejszych godzinach nocy, na długo przed świtem, kiedy czuje na języku smak jej potu, koniuszki jego palców wciąż świerzbią go, pobudzone ciepłem jej skóry, a w korytarzach jego pustego, posępnego domu nadal jeszcze słychać perlisty, dźwięczny, tak dobrze mu znany śmiech?

Nie. Ona wiodła żywot zabójczyni i zapłaciła za to najwyższą cenę. Słyszał jak jej serce zamiera, czuł przedśmiertny dreszcz targający jej ciałem... i nie miał najmniejszych wątpliwości, że umarła. Odeszła na zawsze.

Wkrótce jednak granica pomiędzy rzeczywistością, a koszmarem zaczyna się zacierać. Jak może dłużej ignorować to co dzieje się wokół niego? Jak może temu przeczyć, czy próbować się tego wypierać? To ona... jej paznokcie wpijające się w skórę na jego plecach, jej ramiona oplatające jego ciało, jej usta dotykające jego ust, pełne namiętności, miłości i nienasycenia, a gdzieś tam, w głębi zmysłowego ciała atakującej go zapamiętale istoty, znajomym rytmem bije jej serce.
Martwa czy żywa, tak czy owak, powróciła."

Astonishing X-Men: Obdarowani
Scenariusz: Joss Whedon
Rysunki: John Cassaday
Format: 170 x 260 [B5]
Oprawa: twarda
Papier: kreda
Druk: kolor
Stron: 156
Cena: 65 zł [(!) Aż się prawie udusiłem, jak to przeczytałem szczerze mówiąc...- Spence]

"Twórcy, których współpraca była marzeniem wielu [poważnie ? ktoś o tym pomyślał przed debiutem serii ? - S.] – Joss Whedon (serial telewizyjny “Buffy: Postrach wampirów”) i John Cassaday (komiksy “Planetary”, “Kapitan Ameryka” ) prezentują nowa, wybuchowa serie z mutantami w rolach głównych. Razem rozpoczynają powrót do klasycznej wielkości i nowa erę w dziejach X-Men!

Cyclops i Emma Frost reformują akademie mutantów. Stawiają sobie wyraźny cel – chcą by ich działalność “zadziwiła” świat. Ale gdy w mediach niespodziewanie pojawia się wstrząsająca wiadomość dotycząca genu mutacji, realizacja ich nowych planów zostaje powstrzymana. Gdy popyt na “lek na mutacje” rośnie do poziomu przypominającego zamieszki, X-Men staja oko w oko z zagadkowym Ordem. Niespodziewany sprzymierzeniec i równie niespodziewani przeciwnicy. Kto przeważy szale zwycięstwa?"I krótki komentarz:

Elektra Lives Again jest tytułem klasycznym, więc zasługuje na wydanie specjalne, "mistrzowskie", eleganckie - nie mam co do tego wątpliwości.

Ale wydawanie w taki sposób Astonishing X-Men wydaje mi się osobiście strzałem w stopę. Oryginalne wydanie cieszyło się bardzo dużym powodzeniem na aukcjach i w internetowych sklepach komiksowych. Czy naprawdę znajdzie się odpowiednia ilość czytelników chętnych przepłacić 20 złotych za twardą oprawę ? Nie wspominając o tym, że za kilkanaście złotych więcej mogą kupić dwie pierwsze historie z serii zebrane w HC ? Zobaczymy.


Informacje o kolejnych posunięciach Muchy będziemy prezentować na bieżąco, w miarę ich ukazywania się.

Debiutantowi życzymy jak najlepiej.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.