Wiadomości: Art Arena - Runda III - ćwierćfinały

Art Arena - Runda III - ćwierćfinały

2007-10-11 10:48:50 - Lex

Zakończyliśmy II rundę - pozostało 8 rysowników, którzy zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale.

 

 

 

 

Oto rezultaty drugiej rundy:

John Romita Jr. wygrał z Humberto Ramosem 37-23

Jae Lee zdystansował Franka Cho 39-17

David Finch po zaciętym pojedynku wyprzedził Alexa Maleeva 32-22

Steve Civil War McNiven pokonał Olivera House of M Coipela 30-24


Pora wyłonić ich elitarną czwórkę, która zmierzy się ze sobą w półfinałach (pełna drabinka):

 

   vs.  

                                                                 John Cassaday          John Romita Jr.

 

Po olbrzymim sukcesie w pierwszej rundzie, John Cassaday w drugiej wypadł znacznie słabiej. Czy uda mu się pokonać Johna Romitę, który pokonuje kolejne przeszkody mimo mobilizacji jego antyfanów?

 

Rysownik Astonishing X-Men, John Cassaday cieszy się ogromną popularnością wśród fanów i otrzymał wiele nagród za pracę przy flagowym x-tytule. Na jego niekorzyść przemawia jedynie wolne tempo pracy, które często wpływa na przesunięcia premiery oraz ograniczenie liczby ilustrowanych przez niego komiksów.

 

John Romita Jr. budzi wśród fanów skrajne emocje. Jego zagorzali zwolennicy wychwalają wszystko, co wyszło spod jego ręki podczas blisko 30-letniej kariery w Marvelu (jubileusz w przyszłym roku). Najbardziej znany jest z pracy przy Spider-Manie i Daredevilu (kilka ilustrowanych przez niego numerów wydało TM-Semic), ale na koncie ma również ilustrowanie przygód mutantów, solowych przygód Avengers oraz Punishera. Ostatnio pracuje przy World War Hulk, a w 2008 roku powróci po raz kolejny do Amazing Spider-Man.

Zagłosuj!

 

   vs.  

                                                                 Mike Deodato Jr.             Jae Lee

 

Deodato to sprawca największej niespodzianki - niewielu pewnie spodziewało się, że znajdzie się w czołowej ósemce naszego plebiscytu. Z kolei Lee po słabszej pierwszej rundzie w drugiej również nie zachwycił i nie rozgromił słabebo przeciwnika. Czy z Deodato będzie mu łatwiej?

 

Mike Deodato Jr. zasłynął głównie pracą przy komiksach o Spider-Manie oraz Avengers. Podobnie jak w przypadku Bachalo, jego styl rysowania mocno ewoluował przez lata - obecnie jest znacznie bardziej realistyczny niż w latach 90. Aktualnie ilustruje Thunderbolts Warrena Ellisa.

 

Jae Lee (w żadnym wypadku nie mylić z Jimem Lee, ani tym bardziej Stanem - brak pokrewieństwa w obu przypadkach) to jeden z najbardziej charakterystycznych rysowników Marvela. Preferuje mroczny styl; jego bohaterowie często są brzydcy (celowo), oszpeceni, lub obdarzeni nienaturalnym wyrazem twarzy; skupia się zdecydowanie na postaciach, nie zajmując się specjalnie tłem. W Polsce ukazało się kilka numerów jego X-Factor (TM-Semic) i Inhumans (Egmont).

Zagłosuj!

 

 

   vs.  

                                                                     Bryan Hitch               David Finch

 

Hitch zdobył ogromną popularność dzięki bardzo szczegółowemu, a jednocześnie dynamicznemu stylowi. Często korzysta z dwustronnych, panoramicznych ilustracji. Niestety, tempo jego pracy bywa bardzo wolne, a opóźnienia podczas ilustrowania Ultimates były powodem wielu złośliwych uwag. Niedawno ogłoszono, że wraz z Markiem Millarem przejmie Fantastic Four.

 

David Finch to kandydat do zajęcia wysokiego miejsca w naszym plebiscycie, jeden z "Young Guns" Marvela. Kanadyjczyk zasłynął współpracą z Brianem Bendisem, najpierw przy Ultimate X-Men, a następnie przy Avengers/New Avengers. Dba o detale, jego rysunki zawsze są bardzo dopracowane, przeważnie realistyczne i utrzymane w ciemnej kolorystyce. Potrójna okładka X-Men #200 jest jego autorstwa.

 

Dotychczasowe pojedynki tych rysowników wyglądały podobnie - obaj znokautowali w pierwszej rundzie słabszego rywala, a w drugiej spokojnie wyeliminowali trudnego przeciwnika. Kto z nich przejdzie dalej?

Zagłosuj!

 

 

   vs.  

                                                                   Steve Epting            Steve McNiven

 

Awans Eptinga do tej rundy może być pewnego rodzaju zaskoczeniem, ale Steve dwukrotnie pewnie pokonał swoich rywali, którzy nie należeli do najsłabszych. Czy może powstrzymać McNivena na drodze do Final Four?

 

Epting kilkukrotnie odchodził i wracał do Marvela - miejmy nadzieję, że tym razem zostanie na dłużej. Uznanie zapewniła mu praca przy Avengers jeszcze w latach 90., ale jego popularność osiągnęła jeszcze wyższy poziom, odkąd wraz z Edem Brubakerem zajął się relaunchem "Kapitana Ameryki". W pierwszej rundzie sprawił lekką niespodziankę, eliminując Salvadora Larrocę.


Steve McNiven trafił do Marvela z bankrutującego Crossgena. Jego kariera potoczyła się błyskawicznie - krótki run w Marvel Knights 4, zastępstwa w Ultimate Secret i New Avengers, a następnie bestsellerowe Civil War z Markiem Millarem. Kolejny w kolejce jest Amazing Spider-Man. Rysuje bardzo klasycznie i dokładnie, dobrze radzi sobie z dynamicznymi panelami.

Zagłosuj!

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.