Wiadomości: Wielki powrót... tak jakby

Wielki powrót... tak jakby

2007-10-11 20:02:20 - Hotaru - źródło: Marvel

Tydzień temu Marvel umieścił na swojej stronie lakoniczną notkę: "W przyszłym tygodniu wydamy tylko jedno oświadczenie, ale za to będzie to coś wielkiego i ukaże się 11 października". Kilka dni temu dodali jeszcze, że będzie w to zamieszany Alex Ross. Teraz już wiemy, o co chodziło!

W styczniowym Captain America #34 powróci upstrzony gwiazdami Mściciel, w nowym uniformie zaprojektowanym przez Rossa.
Wszyscy dobrze pamiętamy, że w numerze 25. swojego zeszytu Steve Rogers AKA Kapitan Ameryka został zastrzelony na schodach Kapitolu. Trudno było o tym nie słyszeć, kiedy trąbiły o tym wszystkie media, nie tylko za oceanem. Teraz, Captain America wraca... ale czy na pewno?
Steve Rogers nadal pozostaje martwy. Niemniej jednak idea, jaka stała za jego superbohaterskim alter-ego, okazała się zbyt wielka, aby zginąć od kuli zamachowca. Stąd nowa postać, na nowe czasy, w nowym kostiumie.
Scenarzysta tytułu, Ed Brubaker, twierdzi, że od samego początku planowane było obsadzić w roli Kapitana inną postać. To również Brubaker jako pierwszy rzucił myśl, by zaprojektowaniem wyglądu nowego Capa zajął się Alex Ross. Jak widać, życzenia czasem się spełniają.
Sam artysta, który pracuje teraz nad Marvelowym Avengers/Invaders, jest skromny: "To wynik pracy grupowej. Nie wpadłem i powiedziałem, że tak to ma wyglądać". Steve Eptig również zrobił kilka szkiców. Każdy detal został przedyskutowany pomiędzy rysownikami i scenarzystą. Nowy kostium, chociaż skrojony na nowe tysiąclecie, miał w zamyśle twórców odwoływać się do początków postaci Kapitana Ameryki. Stąd znak firmowy - tarcza w kolorach amerykańskiej flagi - został odzwierciedlony na torsie postaci. Nowy element, broń, też nie jest tak nowatorski, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać, bo już serialowa wersja Kapitana z lat 40-tych dzierżyła w dłoni spluwę. Zarówno Brubaker, jak i Ross, uznali ją za konieczny dodatek. Dlatego w styczniu Kapitan będzie posiadał już nie tylko tarczę, ale też broń palną i nóż.
Panowie zdają sobie sprawę z tego, że uzbrajanie w ten sposób bohatera będącego wzorem dla wielu młodych ludzi może budzić kontrowersje, ale taka zdaniem twórców jest nasza rzeczywistość.
Naturalnie, niektórym spodoba się nowy Kapitan, innym nie, ale fakt, że nie będzie on Stevem Rogersem, pomoże zamknąć usta malkontentom - bo kto twierdził, że nowy Cap musi być podobny do starego?

A teraz, pora zobaczyć efekty. Prezentujemy dwie okładki numeru 34 (jedna autorstwa Aleksa Rossa, a jedna Steve'a Eptiga) oraz szkice Rossa.

 

   

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.