Wiadomości: Nominacje do Eisner Awards 2008

Nominacje do Eisner Awards 2008

2008-04-18 07:14:15 - Hotaru - źródło: ComicList

W tym roku Will Eisner Comic Industry Awards, będące odpowiednikiem filmowych Oscarów czy literackiego Pulitzera, są tak zróżnicowane, że trodno je krótko opisać. Po pełną listę nominowanych odsyłamy do źródła, sami zaś przedstawimy, w jakich kategorach Marvel Comics może liczyć na nagrody i z kim będzie o nie rywalizował. Wyniki poznamy 25 lipca na konwencie Comic-Con International, ale już teraz możemy ściskać kciuki m.in. za twórców Dark Tower: The Gunslinger Born, który to projekt może zgarnąć dla wydawcy najwięcej statuetek.

Oto lista nominacji, które przypadły w udziale Domowi Pomysłów:

Best Single Issue (or One-Shot) - Najlepszy pojedynczy numer (lub One-Shot)
Amelia Rules! #18: "Things I Cannot Change", Jimmy Gownley (Renaissance)
Delilah Dirk and the Treasure of Constantinople, Tony Cliff (opublikowane własnym sumptem)
Johnny Hiro #1, Fred Chao (AdHouse)
Justice League of America #11: "Walls", Brad Meltzer i Gene Ha (DC)
Sensational Spider-Man Annual: "To Have or to Hold", Matt Fraction i Salvador Larroca (Marvel)


Best Limited Series - Najlepsza miniseria
Atomic Robo, Brian Clevinger i Scott Wegender (Red 5 Comics)
Dark Tower: The Gunslinger Born, Peter David, Robin Furth i Jae Lee (Marvel)
Nightly News, Jonathan Hickman (Image)
Parade (with Fireworks), Michael Cavallaro (Shadowline/Image)
The Umbrella Academy, Gerard Way i Gabriel Bá (Dark Horse)


Best New Series - Najlepsza nowa seria
Buffy the Vampire Slayer, Season 8, Joss Whedon, Brian K. Vaughan, Georges Jeanty i Andy Owens (Dark Horse)
Immortal Iron Fist, Ed Brubaker, Matt Fraction, David Aja i inni (Marvel)
Johnny Hiro, Fred Chao (AdHouse)
The Infinite Horizon, Gerry Duggan i Phil Noto (Image)
Scalped, Jason Aaron i R. M. Guéra (Vertigo/DC)


Best Graphic Album—Reprint - Najlepszy album (przedruk)
Agents of Atlas Hardcover, Jeff Parker, Leonard Kirk i Kris Justice (Marvel)
Gødland Celestial Edition, Joe Casey i Tom Scioli (Image)
James Sturm’s America: God, Gold, and Golems, James Sturm (Drawn & Quarterly)
Mouse Guard: Fall 1152, David Petersen (Archaia)
Super Spy, Matt Kindt (Top Shelf)


Best Archival Collection/Project—Comic Books - Najlepszy zbiór archiwalny (komiksy)
Amazing Spider-Man Omnibus, vol. 1, Stan Lee i Steve Ditko (Marvel)
Apollo’s Song, Osamu Tezuka (Vertical)
The Completely MAD Don Martin, Don Martin (Running Press)
Daredevil Omnibus, Frank Miller i Klaus Janson (Marvel)
I Shall Destroy All the Civilized Planets!, Fletcher Hanks (Fantagraphics)


Best Writer - Najlepszy scenarzysta
Ed Brubaker, Captain America, Criminal, Daredevil, Immortal Iron Fist (Marvel)
James Sturm, Satchel Paige: Striking Out Jim Crow (Center for Cartoon Studies/Hyperion)
Brian K. Vaughan, Buffy the Vampire Slayer (Dark Horse); Ex Machina (WildStorm/DC), Y: The Last Man (Vertigo/DC),
Joss Whedon, Astonishing X-Men (Marvel); Buffy the Vampire Slayer (Dark Horse)
Brian Wood, DMZ, Northlanders (Vertigo/DC); Local (Oni)


Best Penciller/Inker or Penciller/Inker Team - Najlepszy rysownik/inker lub zespół Rysownik-inker
Steve Epting/Butch Guice/Mike Perkins, Captain America (Marvel)
Pia Guerra/Jose Marzan, Jr., Y: The Last Man (Vertical/DC)
Jae Lee, Dark Tower: The Gunslinger Born (Marvel)
Takeshi Obata, Death Note, Hikaru No Go (Viz)
Ethan Van Sciver, Green Lantern: Sinestro Corps (DC)


Best Cover Artist - Najlepszy autor okładek
John Cassaday, Astonishing X-Men (Marvel); Lone Ranger (Dynamite)
James Jean, Fables (Vertigo/DC); The Umbrella Academy (Dark Horse); Process Recess 2; Superior Showcase 2 (AdHouse)
J. G. Jones, 52 (DC)
Jae Lee, Dark Tower: The Gunslinger Born (Marvel)
Jim Lee, All Star Batman and Robin the Boy Wonder (DC); World of Warcraft (WildStorm/DC)


Best Coloring - Najlepsze kolory
Jimmy Gownley, Amelia Rules! (Renaissance)
Steve Hamaker, Bone, vols. 5 and 6 (Scholastic); Shazam: Monster Society of Evil (DC)
Richard Isanove, Dark Tower: The Gunslinger Born (Marvel)
Ronda Pattison, Atomic Robo (Red 5 Comics)
Dave Stewart, BPRD, Buffy the Vampire Slayer, Cut, Hellboy, Lobster Johnson, The Umbrella Academy (Dark Horse); The Spirit (DC)
Alex Wald, Shaolin Cowboy (Burlyman)


Hall of Fame - Poczet Sław
Wybór jury: R. F. Outcault, Major Malcolm Wheeler-Nicholson

Nominacje (4 zostanie wybranych w głosowaniu):
Matt Baker
John Broome
Reed Crandall
Rudolph Dirks
Arnold Drake
George Evans
Creig Flessel
Graham Ingels
Mort Meskin
Tarpe Mills
Gilbert Shelton
George Tuska
Mort Weisinger
Len Wein
Barry Windsor-Smith

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.