Wiadomości: "Iron Man": 50 tys. widzów od premiery

"Iron Man": 50 tys. widzów od premiery

2008-05-05 23:54:01 - Fylyp3g - źródło: Stopklatka

Na świecie "Iron Man" bije rekordy popularności, a Polska jak zwykle po swojemu potraktowała najnowszy film Marvela. Do 5 maja, na fotelach kinowych zasiadło niemal 50 tysięcy osób.

Wynik to średni. Nie udało się przebić wielu poprzednich ekranizacji komiksów. W weekend film zobaczyło 32 tysiące widzów, co jest nieporównywalnie mniejszym sukcesem, niż choćby "300", na który ruszyło 174 tysiące kinomanów. Lepszy wynik frekwencyjny miały też inne produkcje spod znaku Marvela. W weekend otwarcia "Spider-Mana 3" obejrzało 92 tysiące widzów, a i poprzednie części trylogii mogą pochwalić się większą popularnością. Podobną widownią cieszył się "X-Men: Ostatni bastion" z 33 tysiącami widzów w pierwszy weekend.

 
Film, który miał premierę 30 kwietnia trafił do naszych kin w 60 kopiach. Najprawdopodobniej słaby wynik to wina długiego weekendu i stosunkowo małej popularności, jaką cieszy się postać Iron Mana w naszym kraju. Mimo to, na świecie Człowiek z Żelaza zawładnął publicznością i recenzentami, a zyski liczone są już w setkach milionów dolarów. Dlatego zapowiedziano jego kolejną część, która ma trafić na duże ekrany za dwa lata.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.