Wiadomości: "Iron Man": polskie opinie

"Iron Man": polskie opinie

2008-05-11 23:31:48 - Kakteen

Za oceanem film o Żelaznym bije rekordy popularności, zbierając przy tym poklask krytyki. Czy u nas obraz Jona Favreau może pochwalić się podobną, przychylną prasą?

Poniżej zebraliśmy fragmenty najciekawszych opinii o filmie z naszego rodzimego podwórka.

GAZETA WYBORCZA, Paweł Mossakowski
Film ma zdecydowanie za długi wstęp (sam też jest przydługi) i mocno chaotyczną fabułę, sprawiającą wrażenie, jakby została sklecona z kilku odcinków serialu. Z drugiej strony, zrobiony jest ze znacznie większym poczuciem humoru, niż standardowe produkcje tego gatunku (co pozwala łatwiej znieść jego nieusuwalną bzdurność), no i Downey jr w niewdzięcznej raczej roli nawróconego grzesznika spisuje się nadzwyczaj dobrze.

STOPKLATKA, Krzysztof Lipka-Chudzik
Downey po prostu fantastycznie zagrał faceta, który jest zblazowany, zepsuty i cały świat traktuje jak swoje podwórko. Nawet przemiana znudzonego playboya w szlachetnego wojownika wypadła w jego wykonaniu naturalnie - a to duża sztuka!

DZIENNIK, Wojtek Kałużyński
Iron Man znajduje się dzisiaj nieco w cieniu flagowych bohaterów komiksów Marvela: Spider-Mana, Hulka i Daredevila. Nie zawsze tak było, a za sprawą aktorskiego filmu "Żelazny" ma szansę znów zaistnieć w szerokiej świadomości.

WIRTUALNA POLSKA, Elżbieta Daniszewska
Czy warto oglądać jeszcze jeszcze jeden komiks o superbohaterze w trykotach, który ratuje świat? Tak! Po pierwsze, Iron Man zamiast trykotów nosi złoto-tytanową zbroję. Po drugie, choć w filmie czuje się jego komiksowy rodowód, "Iron Man" raczej bawi się konwencją, niż traktuje ją dosłownie.

WPROST, Jan Piński
Film jest adaptacją popularnego w USA komiksu. Przenoszenie na ekran historyjek rysunkowych sprawiło, że powstał odrębny gatunek filmowy, który ma już swoje arcydzieła – na przykład Sin City z 2005 r. Iron Man na pewno arcydziełem nie jest, ale film ogląda się z przyjemnością.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.