Wiadomości: Ogłoszono nominowanych do Harvey Awards

Ogłoszono nominowanych do Harvey Awards

2008-06-19 16:31:27 - Hotaru - źródło: ComicNewsI

Lato to okres przyznawania różnorakich nagród, także komiksowych. Informowaliśmy już o pretendentach do tegorocznych Eisner Awards oraz Eagle Awards. Teraz poznajemy nominowanych do Harvey Awards, zaś zwycięzcy tej prestiżowej nagrody zostaną ogłoszeni 27. września na uroczystej gali podczas konwentu w Baltimore.

BEST WRITER (Najlepszy scenarzysta)
Ed Brubaker - Captain America, Marvel Comics
Jeff Kinney - Diary of a Wimpy Kid, Amulet Books
Grant Morrison - All Star Superman, DC Comics
William Van Horn - Walt Disney's Comics and Stories, Gemstone
Brian K. Vaughan - Y: The Last Man, Vertigo/DC Comics

BEST ARTIST (Najlepszy rysownik)
Gabriel Ba - Umbrella Academy, Dark Horse Comics
John Cassaday - Astonishing X-Men, Marvel Comics
Guy Davis - BPRD, Dark Horse Comics
Frank Quitely - All Star Superman, DC Comics
William Van Horn - Walt Disney's Comics and Stories, Gemstone

BEST CARTOONIST (Najlepszy karykaturzysta)
Darwyn Cooke - The Spirit, DC Comics
Matt Kindt - Super Spy, Top Shelf
Jeff Kinney - Diary of a Wimpy Kid, Amulet Books
Bryan Lee O'Malley - Scott Pilgrim Gets It Together, Oni Press
Vasilis Lolos - Last Call, Oni Press
William Van Horn - Walt Disney's Comics and Stories, Gemstone

BEST GRAPHIC ALBUM - ORIGINAL (Najlepsza oryginalna powieść graficzna)
The Arrival, Scholastic Books
Donald Duck: The Case of the Missing Mummy, Gemstone
Exit Wounds, Drawn & Quarterly
Laika, First Second
Scott Pilgrim Gets It Together, Oni Press

BEST GRAPHIC ALBUM - PREVIOUSLY PUBLISHED (Najlepsza uprzednio publikowana powieść graficzna)
The Annotated Northwest Passage, Oni Press
Antiques, Volume 1, Gemstone
Captain America Omnibus, Volume 1, Marvel Comics
Damned, Volume 1, Oni Press
Dark Tower: The Gunslinger Born, Marvel Comics

BEST DOMESTIC REPRINT PROJECT (Najlepszy Przedruk przeznaczony na rynek Amerykański)
Complete Peanuts, Fantagraphics Books
Complete Terry and the Pirates, IDW
EC Archives, Gemstone
Popeye, Fantagraphics Books
Walt and Skeezix, Drawn & Quarterly

BEST AMERICAN EDITION OF FOREIGN MATERIAL (Najlepsze amerykańskie wydanie zagranicznego materiału)
Eduardo Risso's Tales of Terror, Dynamite Entertainment
Exit Wounds, Drawn & Quarterly
Manga Shakespeare: Romeo and Juliet, Abrams
Moomin, Volume 2, Drawn & Quarterly
Witchblade Manga, Top Cow/Image

SPECIAL AWARD FOR HUMOR (Nagroda specjalna za poczucie humoru)
Chris Eliopoulos - seria Franklin Richards, Marvel Comics
Nicholas Gurewitch - Perry Bible Fellowship, www.pbfcomics.com
Jeff Kinney - Diary of a Wimpy Kid, Amulet Books
Bryan Lee O'Malley - Scott Pilgrim Gets It Together, Oni Press
William Van Horn - Walt Disney's Comics and Stories, Gemstone

BEST ON-LINE COMIC (Najlepszy komiks on-line)
Diary of a Wimpy Kid, Jeff Kinney, www.wimpykid.com
EZ Street, Robert Tinnell and Mark Wheatley, www.comicmix.com/title/ez-street/
Penny Arcade, Jerry Holkins and Mike Krahulik, www.penny-arcade.com
Perry Bible Fellowship, Nicholas Gurewitch, www.pbfcomics.com
Surreal Adventures of Edgar Allan Poo, Dwight L. Macpherson,
Thomas Boatwright and Thomas Mauer, www.drunkduck.com/The_Surreal_Adventures_of_Edgar_Allan_Poo

SPECIAL AWARD FOR EXCELLENCE IN PRESENTATION (Nagroda specjalna za osiągniecia w prezentacji)
The Annotated Northwest Passage, Scott Chantler, Oni Press
Diary of a Wimpy Kid, Jeff Kinney, Amulet Books
EC Archives, Various, edited by John Clark, Gemstone
Postcards: True Stories That Never Happened, edited by Jason Rodriguez, Villard
Super Spy, Matt Kindt, Top Shelf

BEST SINGLE ISSUE OR STORY (Najlepszy pojedynczy numer lub historia)
Alice in Sunderland, Dark Horse Comics
All Star Superman #8, DC Comics
Captain America #25, Marvel Comics
Donald Duck: The Case of the Missing Mummy, Gemstone
I Killed Adolf Hitler, Fantagraphics Books
Immortal Iron Fist #7, Marvel Comics
Stephen Colbert's Tek Jansen #1, Oni Press

BEST BIOGRAPHICAL, HISTORICAL OR JOURNALISTIC PRESENTATION (Najlepsza prezentacja biograficzna, historyczna lub dziennikarska)
Blah Blah Blog, Tom Brevoort, http://www.marvel.com/blogs/Tom%20Brevoort/
The Comics Journal, edited by Gary Groth and Michael Dean, Fantagraphics Books
Meanwhile...Comics!, John, Jason and Scott, http://www.meanwhilecomics.com
The Naked Artist: Comic Book Legends, Bryan Talbot and Hunt Emerson, Moonstone Books
Overstreet Comic Book Price Guide, edited by J.C. Vaughn, Gemstone
Reading Comics: How Graphic Albums Work and What They Mean, Douglas Wolk, Da Capo Press

BEST COVER ARTIST (Najlepszy twórca okładek)
John Cassaday, Astonishing X-Men, Marvel Comics
Marko Djurdjevic, Daredevil, Marvel Comics
James Jean, Fables, Vertigo/DC Comics
Mike Mignola, Hellboy, Dark Horse Comics
William Van Horn, Walt Disney's Comics and Stories, Gemstone

BEST LETTERER (Najlepszy liternik)
Chris Eliopoulos, Daredevil, Marvel Comics
Jared K. Fletcher, The Spirit, DC Comics
Willie Schubert, Walt Disney's Comics and Stories, Gemstone
Douglas E. Sherwood, Local, Oni Books
Chris Ware, Acme Novelty Library, Acme Novelty

BEST COLORIST (Najlepszy artysta nakładjący kolory)
Susan Daigle-Leach, Uncle Scrooge, Gemstone
Jamie Grant, All Star Superman, DC Comics
Matt Hollingsworth, Daredevil, Marvel Comics
Matt Kindt, Super Spy, Top Shelf
Laura Martin, Thor, Marvel Comics

BEST INKER (Najlepszy artysta nakładjący tusz)
Stefano Gaudiano, Daredevil, Marvel Comics
Jeff Kinney, Diary of a Wimpy Kid, Amulet Books
Steve Leialoha, Fables, DC Comics
Mark Morales, Thor, Marvel Comics
Kevin Nowlan, Witchblade, Top Cow/Image

BEST SYNDICATED STRIP OR PANEL (Najlepiej rozprowadzony pasek lub kadr)
Doonesbury, Garry Trudeau, Universal Press Syndicate
Get Fuzzy, Darby Conley, United Feature Syndicate
The K Chronicles, Keith Knight, rozprowadzony własnym sumptem
The Mighty Motor-Sapiens, Mark Wheatley, Daniel Krall, Robert Tinnell, MJ Butler, Craig Taillerfer, Matthew Plog, and Jerry Carr, rozprowadzony własnym sumptem
Mutts, Patrick McDonnell, King Features Syndicate

BEST CONTINUING OR LIMITED SERIES (Najlepsza seria)
All Star Superman, DC Comics
Captain America, Marvel Comics
Damned, Oni Press
Daredevil, Marvel Comics
Umbrella Academy, Dark Horse Comics
Uncle Scrooge, Gemstone Comics

BEST NEW SERIES (Najlepsza nowa seria)
Diary of a Wimpy Kid, Amulet Books
The Order, Marvel Comics
Resurrection, Oni Press
Thor, Marvel Comics
Umbrella Academy, Dark Horse Comics

BEST NEW TALENT (Najlepszy debiutujący talent)
Jeff Kinney, Diary of a Wimpy Kid, Amulet Books
Jeff Lemire, Essex County, Top Shelf
Vasilis Lolos, Last Call, Oni Press
Robbi Rodriguez, Maintenance, Oni Press
Christian Slade, Korgi #1: Sprouting Wings, Top Shelf

BEST ANTHOLOGY (Najlepsza antologia)
Flight Volume 4, edited by Kazu Kibuishi, Ballantine Books
Mome Volume 8, edited by Gary Groth and Eric Reynolds, Fantagraphics Books
Popgun Volume 1, edited by Joe Keatinge and Mark Andrew Smith, Image Books
Postcards: True Stories That Never Happened, edited by Jason Rodriquez, Villard
Walt Disney's Comics and Stories, edited by John Clark, Gemstone

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.