Wiadomości: Nominacje do Eisner Awards

Nominacje do Eisner Awards

2013-04-17 07:39:53 - Hotaru - źródło: Newsarama

Ogłoszono nominowanych do tegorocznych Eisner Awards. Marvel zebrał nominacje w siedmiu kategoriach i może liczyć na sześć statuetek. To wszystko za sprawą serii Hawkeye Matta Fractiona i Davida Aja, którą nominowano aż 5 razy, w tym w najbardziej prestiżowych kategoriach.

Best Continuing Series - Najlepsza seria

Fatale, by Ed Brubaker and Sean Phillips (Image)
Hawkeye, by Matt Fraction and David Aja (Marvel)
The Manhattan Projects, by Jonathan Hickman and Nick Pitarra (Image)
Prophet, by Brandon Graham and Simon Roy (Image)
Saga, by Brian K. Vaughan and Fiona Staples (Image)

Best New Series - Najlepsza nowa seria

Adventure Time, by Ryan North, Shelli Paroline, and Braden Lamb (kaboom!)
Bandette, by Paul Tobin and Colleen Coover (Monkeybrain)
Fatale, by Ed Brubaker and Sean Phillips (Image)
Hawkeye, by Matt Fraction and David Aja (Marvel)
Saga, by Brian K. Vaughan and Fiona Staples (Image)

Best Publication for Kids (ages 8-12) - Najlepsza publikacja dla dzieci (8-12 lat)

Adventure Time, by Ryan North, Shelli Paroline, and Braden Lamb (kaboom!)
Amulet Book 5: Prince of the Elves, by Kazu Kibuishi (Scholastic)
Cow Boy: A Boy and His Horse, by Nate Cosby and Chris Eliopoulos (Archaia)
Crogan's Loyalty, by Chris Schweizer (Oni)
Hilda and the Midnight Giant, by Luke Pearson (Nobrow)
Road to Oz, by L. Frank Baum, adapted by Eric Shanower and Skottie Young (Marvel)

Best Adaptation from Another Medium - Najlepsza adaptacja z innego medium

Chico and Rita, by Fernando Trueba and Javier Mariscal (Self Made Hero)
Homer's Odyssey, adapted by Seymour Chwast (Bloomsbury)
Richard Stark's Parker: The Score, adapted by Darwyn Cooke (IDW)
Road to Oz, by L. Frank Baum, adapted by Eric Shanower and Skottie Young (Marvel)
A Wrinkle in Time, by Madeleine L'Engle, adapted by Hope Larson (FSG)

Best Writer - Najlepszy scenarzysta

Ed Brubaker, Fatale (Image)
Matt Fraction, Hawkeye (Marvel); Casanova: Avaritia (Marvel Icon)
Brandon Graham, Multiple Warheads, Prophet (Image)
Jonathan Hickman, The Manhattan Projects (Image)
Brian K. Vaughan, Saga (Image)
Frank M. Young, The Carter Family (Abrams ComicArts)

Best Penciller/Inker - Najlepszy rysownik/inker

David Aja, Hawkeye (Marvel)
Becky Cloonan, Conan the Barbarian (Dark Horse); The Muse (self-published)
Colleen Coover, Bandette (Monkeybrain)
Sean Phillips, Fatale (Image)
Joseph Remnant, Harvey Pekar's Cleveland (Zip Comics/Top Shelf)
Chris Samnee, Daredevil (Marvel); Rocketeer: Cargo of Doom (IDW)

Best Cover Artist - Najlepsze okładki

David Aja, Hawkeye (Marvel)
Brandon Graham, King City, Multiple Warheads, Elephantmen #43 (Image)
Sean Phillips, Fatale (Image)
Yuko Shimizu, The Unwritten (Vertigo/DC)
J, H. Williams III, Batwoman (DC)

Po pełną listę nominowanych odsyłamy tutaj.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.