Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja DVD "Ultimate Avengers"

RECENZJA DVD: ULTIMATE AVENGERS


"Ultimate Avengers The Movie" jest pierwszą pełnometrażową animacją sygnowaną logiem Marvela. Dodam, że animacją stojącą na dobrym poziomie. Za podstawę scenariusza posłużył komiks Marka Millara z rysunkami Bryana Hitcha "The Ultimates Super - Human" (wydany także w Polsce). Umiejętne połączenie komiksowego oryginału z nową fabułą jest dużym atutem tej produkcji. Twórcom udała się dość trudna sztuka zadowolenia wszystkich. Tych, którzy nie znają oryginalnej historii, oraz fanów komiksu.

 

Za stronę wizualną projektu odpowiadała ta sama ekipa, która stworzyła serial "X-Men Evolution", co już samo w sobie jest dobrą rekomendacją. Połączenie animacji dwuwymiarowej z klasyczną robi dobre wrażenie, a żywe kolory dopełniają przyjemność odbioru. Co ważne, twórcy zachowali oryginalny wygląd postaci, lekko je tylko odmładzając i modyfikując [to pewnie z uwagi na młodszego odbiorcę, poznającego dopiero świat opowieści superbohaterskich - przyp. Bullet]. Muzyka w filmie jest taka, jaka powinna być, to znaczy nie przeszkadza w oglądaniu, ale też nie zapada głęboko w pamięć.

 

Co do fabuły, to nie jest ona odkrywcza, ale jest na tyle sprawnie poprowadzona, że zostawia otwartą furtkę jeśli chodzi o kontynuację historii. Na film składa się kilka wątków. Powrót Kapitana Ameryki do świata żywych, najazd obcych (Czitauri), problemy z Hulkiem i relacje w drużynie. I tutaj obawiałem się, że postacie będą płaskie i papierowe. Na szczęście moje obawy nie sprawdziły się. Każda postać ma unikalne cechy charakteru, przez co rodzą się między nimi emocje. Na uwagę zasługuje fakt, że nie wszystko się drużynie udaje (pierwsza wspólna akcja), co uwydatnia ludzkie cechy charakteru super ludzi. Jedynym mankamentem jest niedosyt, jaki pozostaje po obejrzeniu filmu.

 

Teraz parę słów o wydaniu DVD. Trzeba przyznać, że firma "Vision" postarała się. Menu główne jest stylizowane na komiks i, co najważniejsze, jest czytelne. Przyznam szczerze, że zatrzymałem się przy nim dłużej, by nacieszyć oczy. Mamy dwie ścieżki dźwiękowe do wyboru: oryginalną angielską i polski dubbing + napisy. No i niestety za sprawą dubbingu notę końcową będę musiał obniżyć. Aktorzy podkładający głosy w polskiej wersji językowej to nazwiska mało znane i chyba kilku z nich jest świeżo po szkole aktorskiej. Niektórzy byli za ekspresywni (Thor), a pani podkładająca głos pod Czarną Wdowę gubiła rosyjski akcent. Momentami miałem wrażenie, że aktorzy niezbyt poważnie podeszli do swojej pracy. Mam nadzieję, że w drugiej odsłonie przygód Mścicieli wykażą troszkę więcej profesjonalizmu.

 

Na koniec zostawiłem opis dodatków. W sumie są to tylko reklamy filmów, jakie wkrótce wyda Vision. Cieszy fakt, że w ofercie wydawcy znajdą się takie tytuły jak "The Ultimate Avengers 2" i "Iron-Man", więc będzie co oglądać.

 

Tytułem podsumowania daję temu wydaniu mocną czwórkę i ostrzę zęby na więcej.

Autor: Bullet

Tytuł: "Ultimate Avengers The Movie"
Czas trwania: 01:08:25
Premiera: 2006-02-21 świat
Dystrybucja: Vision
Dźwięk: DD 5.1 angielski, polski ( dubbing)
Gatunek: animacja
Napisy: polskie
Dodatki: Zwiastun kinowy, inne DVD, zwiastuny innych filmów

 

 

ua_4.jpg


ua_3.jpg

 

ua_1.jpg

 

ua_2.jpg

 

 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.