Avalon » Publicystyka » Artykuł

World Tour Project - Przystanek Dwudziesty Trzeci: Worlds Apart

Liverpool ma tak dużo ciekawych miejsc, że obskoczenie wszystkich spokojnie zajmie dwie wizyty. W sam raz, bo sklepy komiksowe też są dwa.

Miasto: Liverpool (Wielka Brytania)
Sklep: Worlds Apart

Dojazd: Działający pod 58-60 Lime Street Worlds Apart znajduje się prawie dokładnie w połowie drogi między stacjami Liverpool Central i Liverpool Lime Street, o których wspominałem już w zeszłym tygodniu. Od Forbidden Planet dzieli go około pięciu minut pieszo – a w zależności od tego, jaką trasą się pójdzie, może się okazać, że w czasie tej przechadzki miniecie dwa Subwaye. Tak w ramach ciekawostki i komentarza na globalizację i makdonaldyzację świata.
Można się tam też dostać całą masą autobusów – początkowo chciałem przygotować listę, ale zaczęła się ona niedorzecznie rozrastać nawet, zanim wziąłem się za znajdującą się parę minut dalej stację Queen Square.

  

Sklep i jego zaopatrzenie: Tak jak porównywałem zeszłotygodniowy Forbidden Planet do innych sklepów, tak teraz muszę porównać do niego Worlds Apart – tak, jak FP, jest to sklep ogólnogeekowy (jest sklepem partnerskim Forbidden Planet, więc nie ma tu niespodzianki), ale jest w prawie każdym aspekcie LEPSZY od "sąsiada" – jest większy i lepiej zaopatrzony, a drewniany (nie znam się na tym... Orzech? Calvados?) wystrój jest... przytulniejszy i milszy dla oka. Cała ściana wypełniona jest komiksowymi nowościami, znajdzie się też tu znacznie więcej miejsca na wydania zbiorcze, a także mangi i gadżety (figurki Funko Pop mają nawet własną alkowę. Z drugiej strony jednak, brakuje co bardziej fikuśnych przedmiotów, jak choćby popiersi). Nie znajdzie się tutaj książek, ale szczerze powiedziawszy – kto idzie do sklepu komiksowego po książki?

  

Sprzedawcy: Uciąłem sobie kilka pogawędek ze sprzedawcami. Są pomocni i znają się na rzeczy.

Ceny: Jak widać, przelicznik cen zeszytów nie różni się wiele od tych, które można znaleźć w innych sklepach. Ceny gadżetów są nieco wyższe, niż w Forbidden Planet (czasem funt, czasem więcej – zależy od wielkości gadżetu), ale sklep nadrabia to promocjami (-20% na wydania zbiorcze podczas FCBD, na przykład) i przecenami – przy półkach można znaleźć kartony wypełnione tomami z obniżonymi cenami, a niesprzedane komiksy trafiają do "wielopaków", które można nabyć po obniżonej cenie.

 

Podsumowanie: Bez wątpienia lepszy z dwóch liverpoolskich comic shopów, Worlds Apart oferuje praktycznie to samo, co Forbidden Planet, ale w większych nakładach.


8/10

S_O
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.