Avalon » Publicystyka » Artykuł

World Tour Project - Przystanek Dwudziesty Ósmy: Forbidden Planet Stoke-on-Trent

Stafford może i jest "stolicą" hrabstwa Staffordshire, ale nie jest największym jego miastem. Ten zaszczyt przypada miastu Stoke-on-Trent, miejscu narodzin piosenkarza Robbiego Williamsa i nie jednego, lecz dwóch mistrzów świata w dartach.

Miasto: Stoke-on-Trent (Wielka Brytania)
Sklep: Forbidden Planet

Dojazd: Znajdujący się przy 48-52 Stafford Street sklep jest pierwszym, który opisuję, a który nie znajduje się rzut beretem od stacji kolejowej – istnieje jednak kilka linii autobusowych, którymi z dworca można dotrzeć w jego pobliże. Zaraz obok sklepu (na tyle blisko, bym musiał spędzić dobrych kilka minut, próbując zrobić dobre zdjęcie z zewnątrz) znajduje się kolejny przystanek autobusowy, choć tylko jedna z linii z dworca się tam zatrzymuje – a i tak tylko wtedy, gdy przyjeżdża z drugiej strony. Ale hej, przynajmniej istnieje połączenie od drzwi do drzwi z powrotem na dworzec.

  

Sklep i jego zaopatrzenie: Mamy tu do czynienia z kolejnym dwupiętrowcem, z parterem poświęconym w całości gadżetom (głównie zabawkom, figurkom różnej maści i innym ozdobom) i piętrem skupiającym się na komiksach. Przy czym powiedziałbym, że stawiają tutaj głównie na wydania zbiorcze, zeszyty zajmują bowiem zdecydowanie mniej miejsca. Za to ciekawym pomysłem jest "półka" przeznaczona specjalnie na nowe tomy – coś, z czym wcześniej się nie spotkałem.
Sam sklep również wygląda całkiem inaczej, niż inne "Planety", które dotychczas opisywałem – bliżej mu do "prywatnych" sklepów. A to dlatego, że nie zawsze był on częścią franczyzy – powstał lata temu jako część innej sieci, "Another World", która jednak została jakiś czas temu (gdzieś w zeszłej dekadzie, jeśli wierzyć moim marnym zdolnościom śledczym) wykupiona przez FP.
Nie mam pojęcia swoją drogą, o co chodzi z fiksacją brytyjskich Comic Shopów na punkcie "światów" w nazwach.

  

Ceny: Jako, że sklep jest częścią franczyzy, ceny nie będą się różnić wiele od tych w innych sklepach. Mimo wszystko jednak, ściąga musi się znaleźć. Nowa świecka tradycja.


Podsumowanie: Jeśli mieszkacie w tym hrabstwie, ale Too Fat Goblinz nie zaspokajał waszych potrzeb, ten sklep jest dobrą alternatywą, oferując znacznie więcej, niż ten w Stafford, zwłaszcza, jeśli chodzi o gadżety. Gdyby tylko oświetlenie było lepsze...

  

7/10

S_O
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.