Avalon » Publicystyka » Artykuł

World Tour Project - Przystanek Dwudziesty Dziewiąty: Rhyl Comic & Disc Co.

Ze Staffordshire w wiele mówiącym regionie West Midlands (dla niespikających po ingliszemu: Zachodnie Śródlądzie) skaczemy z powrotem na zachodnie wybrzeże – i na chwilę opuszczamy Anglię, by zajrzeć do (północnej) Walii. A konkretniej – do Rhyl.
Miasto: Rhyl (Wielka Brytania)
Sklep: Rhyl Comic & Disc Co.

Dojazd: Ulokowany przy 12 Wellington Street, tradycyjnie, znajduje się rzut beretem od dworca kolejowego – i znajdującej się tuż obok pętli autobusowej dla tych, którzy mieszkają względnie blisko. Samo miasto jest też nie najgorzej połączone z resztą kraju, z bezpośrednim połączeniem choćby z Manchesterem.

  

Sklep i jego zaopatrzenie: Z wyglądu (i pomysłowej nazwy) sklep przypomina Chester Comic Co. – a to dlatego, że oba sklepy należą do tej samej osoby. Który w ogóle jest całkiem miły i w związku z tym nie mam serca nie zareklamować współorganizowanego przez niego Chester Comic Con – nawet, jeśli naszych czytelników mogących ot, tak sobie odwiedzić te rejony można pewnie policzyć na palcach jednej ręki.

  

W każdym bądź razie – wracamy do sklepu. Tak, jak w Chester, znajdziemy tu pełno longboxów, z najciekawszymi archiwalnymi komiksami zawieszonymi na ścianie (a jak mam nadzieję widać na zdjęciach, całkiem sporo tam Uncanny X-Men z okresu Phoenix Saga/Dark Phoenix Saga). W porównaniu z Chester jednak, nowe komiksy zajmują mniej miejsca (choć nadal rozsądną jego ilość) za to nieco więcej można znaleźć tu gadżetów. Do tego, jak nazwa sklepu wskazuje, można w nim znaleźć różnej maści dyski – od imponującej kolekcji DVD, po CD z muzyką, a nawet niezgorszą kolekcję winyli.
Dyski można też znaleźć na piętrze, poświęconym głównie grom – tak komputerowym (no, głównie na Xboxa), jak i planszowym i figurkowym (w tym pół witryny wypełnionej najróżniejszymi heroclixami). Do tego ekran z podłączoną do niego garścią konsol i kącik, w którym można rżnąć w karcianki.

  

Ceny: Najlepsza część tygodnia – kolejny pretekst, żeby narzekać na negatywny wpływ Brexitu na ceny komiksów. Na szczęście wygląda na to, że ceny archiwów pozostały głównie niezmienione. Nadal możecie kupić klasyczne komiksy za więcej, niż dniówkę.

 

Podsumowanie: Sklep prowadzony jest przez prawdziwych fanów i obok starych i nowych komiksów ma do zaproponowania także wiele innych towarów, czasem w ogóle niezwiązanych z komiksami. Jak najbardziej godny zainteresowania.

 

8/10

S_O
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.