Avalon » Publicystyka » Artykuł

World Tour Project - Przystanek Trzydziesty: Forbidden Planet Wolverhampton

Pora wrócić do Birmingham – a w każdym razie do aglomeracji, w skład której Birmingham wchodzi. Nasz kolejny przystanek znajduje się w Wolverhampton, a największą niespodzianką jest to, że tutejszy sklep nie wykorzystuje w żaden sposób wizerunku Wolverine'a.

Miasto: Wolverhampton (Wielka Brytania)
Sklep: Forbidden Planet
Dojazd: Sklep, mieszczący się pod 23 Victoria Street, znajduje się dłuższy spacer od stacji kolejowej. Alternatywą dla mieszkańców Birmingham (i miast położonych na południe) może być wspomniana przez ze mnie kilka tygodni temu linia tramwajowa, która kończy się właśnie w Wolverhampton, choć spacer od niej do sklepu jest niewiele krótszy.

  

Sklep i jego zaopatrzenie: Mamy tu do czynienia z kolejnym byłym Another World, jak w Stoke-on-Trent, i podobieństwa – a w każdym razie różnice w porównaniu ze sklepami stworzonymi od początku jako część sieci – widać na pierwszy rzut oka. Parter jest dość tyci i największą jego częścią jest regał wypełniony Funko Popami. Wszystko inne można znaleźć na piętrze – na schodach minąwszy kolejny mural.

  

Tak, jak w Stoke, zeszyty zajmują stosunkowo mało miejsca (choć znajdzie się tu też kilka longboxów), za to wydania zbiorcze tworzą całkiem niezgorszą biblioteczkę. Znajdują się tu też gadżety i zabawki, a także chyba najwięcej koszulek, na które wpadłem. Przyznać trzeba, że gadżety są zorganizowane trochę chaotycznie, chociaż może to być spowodowane tym, że odwiedziłem sklep akurat, gdy byli w połowie panelu z zaproszonymi gośćmi – pierwszego, ale jak zapewnił mnie właściciel (który założył sklep w 1998), nie ostatniego.

  

Ceny: Jak zwykle najłatwiej zaprezentować tabelkę. Od siebie dodam tylko, że choćby przeglądając sekcję mang zauważyłem promocje w stylu 3 za 2, więc można chyba założyć, że podobne oferty można będzie znaleźć też przy komiksach zachodnich.

  

Podsumowanie: Działanie w pobliżu miasta, w którym znajduje się i Megastore FP, i jeden z najstarszych sklepów w Zjednoczonym Królestwiemusi być ciężką pracą (zwłaszcza, jeśli ma się z tym miastem bezpośrednie połączenie kosztujące piątaka za dniówkę) – ludzie planujący wędrówkę z oddali specjalnie dla sklepu prawdopodobnie wybiorą jeden ze sklepów w Birmingham, i ciężko ich winić. Forbidden Planet w Wolverhampton jednak nadal jest bardzo dobrym sklepem, który zasługuje na wizytę.

8/10

 

S_O
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.