Avalon » Publicystyka » Artykuł

World Tour Project - Przystanek Trzydziesty Trzeci: Astral Gipsy

Zostajemy w Coventry, ze sklepu gigantycznej sieci udając się do sklepu w stu procentach odmiennego.
 

Miasto: Coventry
Sklep: Astral Gipsy

Dojazd: Astral Gipsy znajduje się w Fargo Village – pasażu dla "małych biznesów", niezależnych sklepów i innych usługodawców najróżniejszej maści (jeśli dobrze kojarzę, znajduje się tam nawet mikrobrowar) i zasadniczo raju dla hipsterów. Spod dworca w jego pobliże można dostać się autobusami linii 1, 9 i X30. Albo można dostać się praktycznie każdym na stację autobusową i albo przejść się kilka(naście) minut, przecinając kampus Uniwersytetu Coventry, albo po prostu przesiąść się w jeden z licznych autobusów, które zatrzymują się przy Gosford Green. Tradycyjnie dla ludzi tęskniących za Polską - zaraz obok znajduje się polski sklep.

 

Sklep i jego zaopatrzenie: Sklep nie jest wielki i nie ma do zaoferowania wiele, jeśli chodzi o produkty. Nie znajdzie się tutaj gadżetów, a i zeszytów (w każdym razie nowych) nie zauważyłem. Półki wypełnione są wydaniami zbiorczymi – tak komiksów zachodnich, jak i mangami, w tym serią "Szekspir w Mandze" (żaden z tomów której, w każdym razie z tych, które sprawdziłem, nie zostały stworzone przez kogoś z Japonii). Produktami wyróżniającymi go na tle innych sklepów (poza tomikiem Muminków, których nigdy nigdy wcześniej nie zauważyłem w UK) jest zestaw zestaw narzędzi rysowniczych, które otrzymały oddzielną półkę.

 

Jak podejrzewam, asortyment związany jest z zainteresowaniem właściciela – Ala Davisona, artysty komiksowego. Nie pracował on nigdy dla Marvela, mogą go jednak kojarzyć fani Vertigo czy Doctora Who (ilustrował serię wydawaną przez IDW w latach 2009-2010). W samym sklepie ma swój własny kącik, który, jak zgaduję, jest też jego biurem/pracownią.


Podsumowanie: Osoba właściciela zmienia sklep z "małego, średnio zaopatrzonego sklepu" w istotny punkt na mapie, oznacza też jednak, że nie będę też go oceniał – to, czy warto go odwiedzić w całości zależy od Waszej opinii o Davisonie. O cenach również nie będę się wypowiadał. Człowiek cierpi na rozszczep kręgosłupa, nie będziemy się kramarzyć.

S_O
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.