Avalon » Publicystyka » Artykuł

World Tour Project - Przystanek Trzydziesty Czwarty: Retro Rebel

Pomimo faktu, że według niektórych William Shakespeare nigdy nie istniał, warto odwiedzić Stratford-upon-Avon, gdzie się on narodził. A przy okazji zajrzeć do miejscowego comic shopu.

Miasto: Stratford-upon-Avon (Wielka Brytania)
Sklep: Retro Rebel

Dojazd: Retro Rebel, znajdujący się przy 208 Birmingham Road, znajduje się spory kawałek od dworca. Można się tam dostać – praktycznie od drzwi do drzwi– linią 221, choć jako, że autobus ten przejeżdża najpierw przez pół miasta, alternatywą godną rozważenia jest krótki, piętnastominutowy spacer. Choć szczerze przyznam, że nieco się zgubiłem podczas mojej wizyty w mieście, ze względu na Piękną Brytyjską Pogodę nie będąc nawet pewien, w którą stronę jest północ. Nie powtarzajcie mojego błędu i w razie czego spytajcie o ulicę, albo jeszcze lepiej, o znajdujące się zaraz obok sklepu Tesco.

  

Sklep i jego zaopatrzenie: Pierwszą rzeczą, o której muszę wspomnieć, jest fakt, że Retro Rebel znajduje się w półbliźniaku – dosłownie został urządzony w odrobinę nieco przerobionym domu mieszkalnym. Jest też sklepem ogólnogeekowym, a komiksy znajdują się tylko w jednym z pomieszczeń (jednym z pokoi. Nazywajmy rzeczy po imieniu) – w pozostałych można znaleźć filmy czy muzykę na najróżniejszych nośnikach.

  

Sam pokój komiksowy nie jest wielki, właściciele jednak włożyli jednak nieco pracy w jego wypełnienie, zamawiając nie tylko komiksy Wielkiej Dwójki, ale też co większych (Image, IDW, Boom) wydawców "trzecich". Nieco mylący jest fakt, że poza najnowszymi nowościami wszystkie komiksy najwyraźniej trafiają do longboxów, przemieszane ze starszymi zeszytami (na zdjęciach widać jeden z numerów Civil War II obok Novy z lat dziewięćdziesiątych).

  

Ceny: Tak, wracamy do zdjęć rozpiski. Również, jeśli ktoś ma ochotę na własnego kapitana Solo ([*])w swoim pokoju i ma w portfelu niepotrzebne 550 funtów, hej, mam dla Was dobrą wiadomość.


Podsumowanie: Po raz kolejny, ciężko polecić sklepy w miastach położonych niedaleko Birmingham (niecała godzinka pociągiem). Co gorsza, Stratford znajduje się też zaledwie dwie godziny od wypełnionego (relatywnie) comic shopami Londynu. Tym niemniej, Stratford-upon- Avon jest, w związku z Szekspirem, możliwym celem wielu wycieczek, więc jeśli akurat odwiedzacie miasto i macie chwilę czasu, zawsze możecie odwiedzić Retro Rebel. No i nawet, jeśli nie zamierzacie go kupić, Han jest miłą ciekawostką.

7/10

S_O
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.