Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja DVD "Ultimate Avengers 2"

RECENZJA DVD: ULTIMATE AVENGERS 2

Drużyna Mścicieli powróciła w kolejnej przygodzie. I muszę przyznać, że jest to powrót w pełni chwały, ale po kolei. Historia, zaczyna się gdzieś w Afryce. Oto pewna zamknięta społeczność zostaje zaatakowana przez Czitauri i tu zaczyna się zabawa. Zaatakowana zostaje Wakanda, która ma nie byle obrońcę, bo w osobie Black Pantera. Król wioski ginie z rąk starego wroga Kapitana Ameryki, Kleisera. T'Challa, syn króla, przejmuje po tragicznie zmarłym ojcu dziedzictwo Pantery. Widząc, że sam sobie nie poradzi z zagrożeniem z kosmosu, nie bacząc na sprzeciw rady starszych, prosi drużynę Avengers o pomoc.
Tak w skrócie przedstawia się fabuła drugiej części. Nadmienie tylko, że nie wszyscy bohaterowie przeżyją, a jedna z kluczowych postaci otrze się o śmierć.

Muszę przyznać, że twórcy zgrabnie połączyli obie części filmu jedną spójną osią fabularną. Scenariusz jest dobrze poprowadzony i jakby skierowany do ciut starszej widowni, która odnajdzie więcej komiksowych smaczków niż w poprzedniej produkcji. Niektóre postacie spoważniały, inne odeszły z drużyny, ba, pewna para nawet nawiązała romans. Animacja stoi na bardzo wysokim poziomie, niby nie różni się niczym od tej w poprzednim filmie, ale jednak. Obraz świetnie dopełnia muzyka Guya Michelmora.

Polski dubbing w tym przypadku jest o wiele lepszy niż ten z części pierwszej. Widać, że aktorzy tym razem się przyłożyli do pracy, no oprócz pana podkładającego głos pod postać Kleisera. Jak żyję, takiej fuszerki nie słyszałem. Ten gość tak boleśnie kaleczy nasz język ojczysty, że miałem ochotę go zlinczować. Nawet jeśli gra obcego. To jest jedyna większa wada filmu, chyba że ktoś nie lubi wyeksploatowanego motywu "Wojny światów". Wtedy może dodać jeszcze jeden mały minusik.

Co do samego wydania, to tutaj jestem zawiedziony, to już było. Nawet dodatki są te same - zwiastuny filmów tych samych co poprzednio. Żenada.

Mimo wymienionych wyżej wad polecam to wydanie każdemu miłośnikowi komiksów made in USA.
Nota końcowa: mocna czwórka.

Autor: Bullet


Tytuł: "Ultimate Avengers 2"
Czas trwania: około 70 minut
Premiera: 2007-10-24 Polska
Dystrybucja: Vision
Dźwięk: DD 5.1 angielski, polski ( dubbing)
Gatunek: animacja
Napisy: polskie
Dodatki: Zwiastun kinowy, inne DVD, zwiastuny innych filmówblackpanther.jpg


thefilmcontinuestofocusoncaptainamerica.jpg


thesequelmatchestheepicscaleofthefirstfilm.jpg
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.