Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja filmu "Elektra" - Fylyp3g

Komiksowa Elektra jest jednocześnie ponętną kobietą, jak i surową zabójczynią. Z owego obrazu femme fatale, Jennifer Garner pozostawiła na niej jedynie zbieżny strój. Producenci postanowili odrzeć fanów niemal ze wszystkich złudzeń.
RECENZJA FILMU "ELEKTRA"

Komiksowa Elektra jest jednocześnie ponętną kobietą, jak i surową zabójczynią. Z owego obrazu femme fatale, Jennifer Garner pozostawiła na niej jedynie zbieżny strój. Producenci postanowili odrzeć fanów niemal ze wszystkich złudzeń.

Elektra Lives Again
, chciałoby się powtórzyć za Frankiem Millerem. Niestety, klimat znany z jego komiksów nie udzieli się tym razem szerokiej widowni. Film nie pochłania zmysłów niczym "Sin City", czy też "300". Bardziej przypomina średnio udanego "Daredevila", który był punktem wyjścia dla spin-offu "Elektra". Mimo to Rob Bowman zasługuje na nieco więcej pochwał, niż wcześniejszy rezultat prac Marka Johnnsona, który uśmiercił naszą heroinę.

38670.1.jpg


Zejścia w świecie komiksów to sprawa umowna i zaczyna się to widocznie przekładać na filmowe adaptacje. Elektra Natchios została przywrócona do życia i ścieli trup gęsto w ramach nowego, bardzo płatnego zajęcia. Nie przechodzi to bez echa i w trakcie fabuły obserwujemy jej pozytywną przemianę. W międzyczasie mierzy się z demonami przeszłości i przestępczą organizacją Hand. Pomimo luk, fabuła została zgrabnie i sprawnie poprowadzona. Aktorzy nie muszą przypaść do gustu czytelnikom komiksu, jednak nie można im niczego ująć. Zagrali poprawnie, a niektórzy wręcz ze smakiem. Bardzo ważnym elementem są tu kunsztownie przygotowane sceny walki. Widać, że dochodzące z backstage informacje o kontuzjach Garner mają swój podkład. Jednakże nie udało jej się oddać charakteru heroiny. Na tle reszty ekipy wypadła niestety najbladziej.

37691.1.jpg


Zdjęcia można określić śmiało jako przednie, tak jak i montaż. Dodatkowym plusem jest świetna scenografia. Cieszy oko. Efektom specjalnym niczego nie można zarzucić. Są na bardzo wysokim poziomie, a czasem nawet ponad stan. Muzyka trzyma prostą, nie wybijając się jednako ponad kanon tego typu produkcji.

41942.1.jpg


"Elektra" to dobrze zrealizowany film akcji. Niekoniecznie spełniający fanaberie czytelników pierwowzoru, mimo to wart polecenia zwykłemu zjadaczowi chleba, jak i fanom. Dla wszystkich będzie to chwila relaksu w ramach kina akcji. Być może niektórzy odnajdą nawet nieco więcej Elektry w "Elektrze", niż ja.

Ocena: 3

Autor: Fylyp3g

41858.1.jpg
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.