Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja OST "Daredevil The Album"

W ostatnim czasie nabyłem kilka interesujących soundtracków. OST z "Daredevila" niestety do nich nie należy. Jest kilka rodzynków, jednak całość raczej zawodzi.
RECENZJA OST DAREDEVIL THE ALBUM

W ostatnim czasie nabyłem kilka interesujących soundtracków. OST z "Daredevila" niestety do nich nie należy. Jest kilka rodzynków, jednak całość raczej zawodzi.

Wita nas ciekawie zaaranżowany "Won't Back Down" grupy Fuel. Jednakże przy dłuższym zapoznaniu, sprawdza się średnio. Post-narkotyczne klimaty stylistyczne, wykonywane przez ludzi, którzy nigdy porządnie się nie zaćpali na próbie, wypadają licho. Wiele gorzej ma się sprawa "For You" w wykonaniu The Calling. Posłuchajcie sobie nowych rodzimych kapel z głównego nurtu pop rocka. Efekt równie mierny. "Blend For Me" zespołu Salvia wypada równie źle, w identycznej stylistyce. Seether z RPA to kolejna grupa z listy "ścisz mi to". Pozycja numer pięć, czyli szeroko rozpoznawany Nicelback. Kanadyjczycy nieco poprawiają w tym towarzystwie odbiór krążka. Jednak przebija ich Drowning Pool, wspomożony przez nieśmiertelnego Roba Zombie. Utwór, który nam serwują, jest zachwycająco ostry, świetnie wykonany, dobrze napisany i poprawnie wyprodukowany. Warto na nim zawiesić na dłuższą chwilę ucho. Sam tytuł przyciąga, jako zowie się "The Man Without Fear". Nappy Roots ze swoim "Right Bow", jak zwykle jadą wyjątkowo czarnym rytmem. Jedyne, co im można zarzucić, to brak zdecydowania. Na moje ucho, mieszają cztery różne stylistyki w kupę. Co trochę mierzi w odsłuchu. Kolejny na liście jest Moby. Jego "Evening Rain" musi się podobać. Stylowa piosenka, której niczego nie brakuje, niczego nie udaje. Dziewiątka należy do Evenascence i hitu "Bring Me To Life". Utwór z głównego nurtu, wyprodukowany w dbałości o najmniejsze szczegóły. Blisko rok temu na jednym z brytyjskich festiwali byłem świadkiem tego, jak owy song potrafi zahipnotyzować oddanych fanów. Do których sam się nie zaliczam. O ile pierwsza połowa krążka była znośna, to drugiej do tego daleko. Chevelle z "Unit You're Reformed" to kompletna porażka, przynosząca na myśl utwór drugi, trzeci i czwarty. Kolejny kawałek był dla mnie niejako zaskoczeniem. Nie wiedziałem, czy czasem nie słucham tej samej kapeli. Jednak nie. Po sprawdzeniu, doszedłem do wniosku, iż Hoobastank również nie zachwyca. Tak jak Paloalto, Revis, Boysetfire, Autopilot Off… I ni stąd, ni zowąd, wyskakuje mi na wyświetlaczu "Daredevil Theme". Pozycja szesnasta, mimo iż brakuje jej dużo do tematów przewodnich, jak ten z "Pulp Fiction", jest znośna. Niestety, zaraz potem znowu morduje nas powtarzalne i monotonne do bólu Evenascence. Tym razem za pomocą "My Immortal". Aby było wesoło, kolejny utwór jest dużo szybszy i mocniejszy. A słuchacz przy okazji tego miszmaszu nabiera niepotrzebnego uczucia paranoi. To niestety nie jedyna wada "Sad Exchange" Finger Eleven. Ponadto jest utwórem byle jakim. Tak samo jak Endo i 12 Stones, które potwierdzają mnie w tym, że są grupami miałkimi i wtórnymi.

Tak też, płyta mimo kilku mocniejszych elementów, nie jest warta posiadania. Większość utworów zalatuje słabizną i średnio ma się do filmu. Można wręcz rzec, że przez takie płyty zamiera chęć na kupowanie soundtracków. Może nie badziew, lecz bez polotu. Polecam tylko tym, którzy nie mają co zrobić z pieniędzmi.

Ocena: 1

Autor: Fylyp3g


st%20daredevil.jpg

Wytwórnia: Sony/BMG
Nośnik: 1 CD

Utwory:
1. Won't Back - Version Fuel
2. For You - The Calling
3. Bleed For Me - Saliva
4. Hang On - Seether
5. Learn The Hard Way - Nickelback
6. The Man Without Fear - Drowning Pool Featuring Rob Zombie
7. Right Now - Nappy Roots Featuring Marcos Curiel Of P.O.D.
8. Evening Rain - Moby
9. Bring Me To Life - Evanescence
10. Until You're Reformed - Chevelle
11. Right Before Your Eyes - Hoobastank
12. Fade Out/In - Paloalto
13. Caught In The Rain - Revis
14. High Wire Escape Artist - Boy Sets Fire
15. Raise Your Rifles - Autopilot Off
16. Daredevil Theme Graeme Revell, Mike Einzinger (Blind Justice Remix)
17. My Immortal - Evanescence
18. Sad Exchange - Finger Eleven
19. Simple Lies - Endo
20. Let Go - 12 Stones
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.