Avalon » Publicystyka » Artykuł

Daredevil u Spider-Mana

"Spider-Man TAS" - w tym serialu gościnne występy zaliczyło wielu marvelowskich bohaterów. Wśród nich nie mogło zabraknąć Daredevila, który wyciąga Petera Parkera z dość sporych kłopotów, ale po kolei...
DAREDEVIL U SPIDER-MANA

"Spider-Man TAS" - w tym serialu gościnne występy zaliczyło wielu marvelowskich bohaterów. Wśród nich nie mogło zabraknąć Daredevila, który wyciąga Petera Parkera z dość sporych kłopotów, ale po kolei...

Peter Parker dostaje intratną posadę w firmie Kingpina i od razu zostaje wrobiony w kradzież tajnych danych wojskowych. Jego obrońcą zostaje Matt Murdock, który nie wierzy w winę Parkera. W czasie transportu do więzienia, ludzie Fiska próbują przejąć Parkera, co tylko pogorszyłoby sytuację reportera. Do akcji wkracza Spider-Man. Pająk, pod osłoną nocy, włamuje się do zakładów Fiska, gdzie wykrada dane z komputera, mające być dowodem na niewinność Parkera. W czasie akcji spotyka Daredevila. Diabeł początkowo jest przekonany, że Spider-Man działa przeciwko jego klientowi. Nawiązuje się krótka walka, by zaraz potem, w obliczu wspólnego niebezpieczeństwa, herosi nawiązali współpracę.

Tak w skrócie przedstawia się historia spotkania tych dwóch ikon Marvela. Fabuła trzyma równy poziom, choć momentami jest naiwna. To, co bardzo przypadło mi do gustu, to krótki orgin Diabła, wzorowany na dziele Franka Millera "The Man Without Fear", zestawiony z originem Kingpina, co daje ciekawy efekt. Mamy też starcie Daredevila z Kingpinem, ale nie zdradzę, kto wygrał. Duet Spider-Man/Daredevil w moich oczach wypadł przyzwoicie.

Animacja nie wykracza poza poziom, który prezentuje serial. Sama historia mogłaby być trochę mniej naiwna i pokręcona. Jako, że jest to serial kultowy, nie wystawię oceny. Każdy fan powinien, jeśli jeszcze tego nie zrobił (w co nie wierzę), zobaczyć występ Śmiałka w "Spider-Man TAS". Zwłaszcza, że jest to jedyny serial animowany, w którym pojawił się w dwóch epizodach ("Framed", "The Man Without Fear").

Płyta ze wspomnianymi odcinkami była dodawana do ogólnopolskich czasopism, możecie ją znaleźć na Allegro.

Autor: Bullet


ddspider.jpg
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.