Avalon » Publicystyka » Artykuł

Reakcja Atomowa #46 - Venomized #1Venomized #1
Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Iban Coello
Kolory: Matt Yackey

Nie ukrywam, że po zakończeniu Venomverse (które budziło we mnie mieszane uczucia) i po crossie "Poison-X" byłem ciekawy, co też tym razem wymyślą nasi milusińscy z Marvela. 

Niestety rozczarowanie pojawiło się już na początku, gdy Poisoni zaczęli szaleć po mieście i infekować bohaterów z naszego wymiaru symbiontami zabranymi z Klyntar. To już kiedyś widzieliśmy, można było wymyślić coś nowego. Nie po raz pierwszy widzimy, jak w uniwersum 616 pojawiają się bohaterowie z alternatywnych rzeczywistości lub innych wymiarów. Czy to zawsze jest dobre rozwiązanie? Przyznam się szczerze, że to zależy od wielu czynników. Tutaj nie tyle mamy herosów z innego wymiaru, bo są oni nosicielami Poisonów. Niby kiedyś było coś podobnego, ale sami Poisoni są nowością. No i są też ciekawi, bo póki co niewiele się o nich dowiedzieliśmy.

Na pierwszy rzut oka fabuła wydaje się prosta i niezbyt skomplikowana. Wydaje się, że Poisoni urządzają sobie polowanie, infekują symbiontami herosów, żeby na nich zapolować i móc się pożywić. A wszyscy ziemscy superbohaterowie oczywiście muszą nie tylko przeżyć, ale i pokonać najeźdźców. Tak czy siak, jestem ciekaw, jak dalej się rozwinie historia. Już na samym początku widzimy, jak Poisoni robią awanturę w Instytucie Xaviera i zarażają symbiontami. Jednymi z ich pierwszych ofiar są Nightcrawler, Colossus i Old Man Logan. Ciekawy też jestem, jak nasz ulubiony ścianołaz poradzi sobie z kolejnym (toksycznym) związkiem z czarnym kostiumem. Szczególnie jestem ciekaw, jakie plany mają Poisoni względem Kasady'ego (który nie tak dawno miał wydłubane oko i przeszedł coś na kształt lobotomii, a teraz wydaje się być w miarę cały i zdrowy). Zobaczymy, jakie niecne plany mają Poison-Thanos i Poison-Doom. Jako, że na pierwszy rzut oka pierwsze skrzypce powinien tu grać Venom, zobaczymy, czy odegra on jakąś poważniejszą rolę. 

A skoro padło chwilę temu słowo o Pajęczaku, to przyznam się szczerze, że niezbyt spodobał mi się pomysł, aby znowu łączyć go z symbiontem. Myślę, że pozostawienie Petera jako jednego z nielicznych, którzy nie korzystają z dobrodziejstwa Klyntarów byłoby lepszym pomysłem. No, ale jak już jest nosicielem, to ciekawe, jak się pozbędzie obcego. Ten czarny glut wydaje się być nieco odporniejszy od tego, którego do tej pory Parker "gościł" na swoim ciele. A może Spider powróci do czerni na dobre?

Pod względem wizualnym, komiks prezentuje się bardzo ładnie. Coello odwalił kawał dobrej roboty, jego rysunki są naprawdę bardzo ładne i cieszą oczy. Wszystko ładnie, pięknie… tylko w pewnym momencie widzimy Storm pokrytą symbiontem, a kilka stron później widzimy Storm w towarzystwie Magneto. Czy to wpadka scenarzysty czy rysownika?

Do pierwszych numerów podchodzę z dystansem, dlatego nie skreślam tej historii na starcie. Jestem ciekaw i czekam na więcej. Jeśli komuś podobał się crossover "Poison-X" oraz Venomverse, to koniecznie musi przeczytać Venomized.

Dengar
  
  

A także wersje z alternatywną okładką: Blank VariantYoung Variant
Pamiętajcie, że możecie użyć kodu promocyjnego "INFINITY", by otrzymać rabat 5% na wszystkie komiksy Marvela.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.