Avalon » Publicystyka » Artykuł

Kim są członkowie Black Order?


Czarny Zakon lub inaczej Black Order został przedstawiony w komiksach w 2013 roku na łamach serii New Avengers, której autorami byli Jonathan Hickman, Jerome Opena i Jim Cheung. To grupa śmiercionośnych istot zebranych przez Thanosa, by pomogli mu najeżdżać przeróżne światy i zmuszać ich mieszkańców do płacenia daniny w postaci odciętych głów. Gdy Corvus Glaive – prawa ręka Szalonego Tytana – wysłał jednego z Outriders aby znalazł kolejny świat do najechania, ten udał się na Ziemię. Sługi Zakonu zostały wysłane na powierzchnię planety, aby móc stanąć do walki z członkami Illuminati, którzy byli w posiadaniu Kamieni Nieskończoności. 


Corvus Glaive 

Pierwszy członek Czarnego Zakonu i prawa ręka Thanosa. Okrutny i brutalny Corvus zaprzedał swą duszę Szalonemu Tytanowi i zdradził swój lud chcąc pławić się w chwale. Jest on nieocenionym strategiem, posiada nadludzką siłę oraz szybkość. Jego bronią jest glewia, która nie dość, że jest zdolna przecinać atomy, jest w stanie przebić się dosłownie przez wszystko, nawet skórę Hulka czy Hyperiona, to jeszcze ożywia go po odniesieniu nawet najpoważniejszych ran. Dopóki broń jest nie naruszona, Corvus jest praktycznie nieśmiertelny. 

W Avengers: Infinity War w postać wcieli się Michael Shaw.


Ebony Maw 

Niezwykle niebezpieczny osobnik, który unika bezpośredniego starcia, zamiast tego polegając na strategii i podstępach. Jest na tyle niebezpiecznym osobnikiem, że potrafił uczynić z Doktora Strange'a podwójnego agenta. Mówią o nim, że ma czarny język, który rozsiewa niezgodę wszędzie tam, gdzie się pojawi. Jest mistrzem w sztuce zwodzenia i manipulacji, potrafi wpływać na umysły wrogów, zmuszając ich do wyjawienia największych sekretów i narzucić im swoją wolę. 

W Avengers: Infinity War w postać wcieli się Tom Vaughan-Lawlor.


Proxima Midnight 

Jest żoną Corvusa i jednym z najlepszych wojowników w armii Szalonego Tytana. Mówią o niej, że jest drapieżnikiem w każdym znaczeniu tego słowa. Obdarzona jest niezwykłą siłą, jest zwinna i doskonale potrafi walczyć. Jej bronią jest włócznia wykuta przez samego Thanosa ze słońca uwięzionego w zniekształconej czasoprzestrzeni, będącego jednocześnie gwiazdą, supernową i czarną dziurą. Po rzuceniu staje się trzema czarnymi wiązkami czarnej energii, które nigdy nie pudłują. Co więcej, włócznia wypełniona jest śmiercionośną toksyną, która w ciągu kilku chwil może zabić wszystko. Trucizna była w stanie powalić posiadającego niemal nieograniczone pokłady sił Hulka i zamienić go w Bannera. 

W Avengers: Infinity War w postać wcieli się Carrie Coon. 


Black Dwarf (Cull Obsidian) 

Brat Proximy, posiadający nadludzką siłę i wytrzymałość. Stając do walki z Hulkiem, okazał się dla niego godnym przeciwnikiem. Skóra Black Dwarfa jest niezniszczalna, co pozwoliło mu przeżyć skumulowany atak Ronana, Super-Skrulla i Annihilusa. Jedyną słabością jest głowa, która wydaje się być nie tak twarda jak reszta ciała. 

W Avengers: Infinity War w postać wcieli się Terry Notary. 


Supergiant
 
Uznawana za psychicznie niestabilną. Jest swoistego rodzaju telepatycznym pasożytem, który żeruje na duszach innych istot, szczególnie tych inteligentnych. Kolejną z jej umiejętności jest zdolność uwalniania energii, która przytłacza umysły jej ofiar, narzucając im jej wolę. Odległość nie stanowi dla niej problemu, może kontrolować swoje mentalne marionetki nawet z oddali. Jej dodatkowe moce są podobne do tych, które posiada Shadowcat, potrafi się fazować przez dosłownie wszystko, również przez organizmy żywe. Jest również odporna na wszystkiego rodzaju obrażenia fizyczne.

Postać póki co nie pojawiła się w żadnych materiałach promocyjnych i najpewniej nie będzie jej w filmie.Po wydarzeniach z komiksowych historii Infinity i Secret Wars, członków Czarnego Zakonu można było zobaczyć na łamach różnych serii, chociażby Unworthy Thor czy też solowej serii Thanosa, jednak nie spotkał ich tam pozytywny los. Ich najnowszy występ miał miejsce na łamach Avengers: No Surrender, gdzie wskrzeszeni stali się pomocnikami Challengera w walce z Grandmasterem.

Ich występ w Avengers: Infinity War nie będzie ich pierwszym poza komiksem. Black Order wystąpili już w kilku grach Marvela, chociażby Marvel: Avengers Alliance czy Marvel: Future Fight. Pojawili się także niejednokrotnie w serialach animowanych Avengers Assemble i Guardians of the Galaxy.

Dengar
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.