Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 25.04.18


Wczorajsza dostawa obfitowała w dużą ilość okładek wariantowych. Zaczynamy od premiery, czyli one-shota Hunt for Wolverine. Jak to zwykle bywa „jedynka” otrzymała kilka okładek alternatywnych. Oto cztery prace, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów. 

Autorem pierwszej pracy jest Marco Checchetto. Jest ona także częścią Inicjatywy Young Guns, która cieszy się dużą popularnością. W standardowej cenie możecie dorwać ładną okładkę virgin. 


Praca Elizabeth Torque otrzymała ratio 1:25. Nie będzie to zapewne bardzo rozchwytywana okładka, ale to pierwszy raz, kiedy Torque rysuje Wolverine'a w swoim charakterystycznym stylu. Urzekła mnie kolorystyka tej okładki, więc zapewne trafi do moich zbiorów. Wariant z ratio 1:50 został stworzony przez Mike'a Deodato. Okładka nie jest zbytnio urodziwa, ale wszystko wskazuje na to, że jest to dobra inwestycja ze względu na nakład podstawowej okładki. Pozycja obowiązkowa dla rasowego spekulanta. 


Na koniec wariant typu remastered, czyli znana praca Adama Kuberta w nowych kolorach. Pozycja tylko dla kolekcjonerów z zasobnymi portfelami, bo wariant ten sprzedawany jest w cenie około 500$.


Za nami zwieńczenie serii Mighty Thor. Finałowy numer 706 otrzymał trzy warianty, w tym świetną pracę Checchetto z serii Young Guns, okładkę Venom 30th Anniversary oraz pracę Simonsona. Wszystkie wersje są łatwo dostępne i uważam, że warto się nimi zainteresować. Kolejna praca Bagleya to swipe okładki z Peter Parker: Spider-Man #10.
Tydzień bez symbionta jest tygodniem straconym. Wczorajszy dzień przyniósł premierę 165. numeru serii Venom. Zeszyt ten otrzymał okładkę autorstwa Mike'a Deodato, który odwalił kawał dobrej roboty. W standardowej cenie 3,99$ dostajemy klasycznego, krwiożerczego Venoma. Spieszcie się z zakupami, bo okładka wyprzedała się w wielu sklepach.


Pozostajemy przy Venomie, bo za nami czwarty numer Venomized. Do sklepów trafiła kolejna część connecting setu Bagley'a oraz wariant 1:25 w wykonaniu Deodato. Incentive wariant od Mike'a nie został pokazany przed premierą i finalną pracę mogliśmy zobaczyć dopiero wraz z premierą sklepową. Dodatkowo ilość tego wariantu będzie ograniczona. Warto się nim zainteresować.Na koniec praca Smallwooda do ostatniej części Doctor Strange: Damnation. Uważam, że connecting set do tej serii wygląda rewelacyjnie i warto dodać taki egzemplarz do kolekcji.


Tradycyjnie zapraszam do odwiedzenia bloga Komiksowe Waria(n)ty. Pozdro!

Ryba2111
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.