Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 30.05.18


The Amazing Spider-Man #800 będzie zdecydowanie najważniejszą środową premierą. Po dłuższej przerwie tytuł wróci na sklepowe półki, a my poznamy ciąg dalszy historii Go Down Swinging z Red Goblinem w roli głównej. Osiemsetny numer otrzyma aż 18 okładek wariantowych. Wśród prac nie zbraknie okładek znanych twórców w cenie okładkowej oraz wersji wysokim ratio. Zaczynamy!

Marvel przez kilka tygodni ujawniał kolejne non-ratio warianty i nazbierało się ich aż 10. Aby nie zmuszać Was do przewijania strony stworzyłem kolarz prac, które będą dostępne w cenie 9,99$ ( wynika ona z większej ilości stron numeru #800). Góra od lewej: John Romita Senior, Paolo Rivera, Nick Bradshaw (mój faworyt), Mark Bagley, John Cassaday (homage wariant), Terry Dodson, Moebius (przedruk leciwej już pracy), Greg Land, Franko Cho, Ron Frenz.


Humberto Ramos będzie odpowiedzialny za kolejną część connecting setu. Okładka również w cenie 9,99$. 


No i przyszła pora na propozycje z ratio. Na okładce 1:25 zagości znany i lubiany Gabriele Dell’Otto. Hajp na numer #800 jest ogromny, a cena tego wariantu została sztucznie zawyżona. Aktualnie sklepy oraz sprzedawcy eBay żądają około 70$, co wydaje się kwotą lekko przesadzoną. Uważam, że warto zmieć tę pracę w kolekcji, ale nie dajcie się naciągnąć. Nakład tego numeru jest ogromny (sprzedano około 400 000 egzemplarzy i już zapowiedziano dodruk), więc ilość wersji 1:25 nie będzie mała. Jest szansa, że po premierze cena poszybuje mocno w dół, 


Jeżeli macie zasobne portfele to zwróćcie uwagę na pracę legendarnego Moebiusa z ratio 1:100 (virgin, przedruk plakatu z roku 1990), Dell'Otto 1:200 (virgin, ta sama grafika co na okładce z ratio 1:25) czy na pracę Rossa z ratio 1:500 (virgin wersja podstawowej okładki). Każda z powyższych propozycji to wydatek od 300$ do nawet 500$. Kwoty są naprawdę wysokie, ale mimo to, na pewno, nie będzie problemu z nabyciem tych wariantów. Wszystko przez bardzo duży nakład regularnej okładki. 
Dla fanów starych prac znajdą się remastered warianty Ditko w cenie od 500$ do 1000$ (wersja kolorowa 1:500 oraz wersja b&w z ratio 1:1000) Oczywiście możecie nabyć również blank wariant. Zdecydowanie TASM #800 zdominuje najnowsza dostawę. Wybór jest ogromny i wszytko zależy od zasobności waszego portfela. Kupujcie z rozwagą. Po więcej informacji zapraszam na bloga Komiksowe Wariant(n)ty. Udanych zakupów!


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.