Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja książki - Marvel. Historie ze świata superbohaterów. Złota księga bajek


Egmont nie tylko rozwija swoją ofertę komiksów od Marvela, ale również powiązanych z tym światem różnego rodzaju książek. Dostaliśmy już kilka przewodników, są także opowiadania dla młodszych czytelników, teraz dołączyła do nich jedna z części z serii Złote Księgi Bajek skupiająca się na superbohaterach Domu Pomysłów. 

Cały ładnie wydany tomik składa się z trzynastu różnych krótkich opowiadań, które są pewnym skrótowym przybliżeniem poszczególnych postaci, ich genezy czy też wrogów. W ten sposób poznajemy m.in. Ant-Mana, Doctora Strange'a, Spider-Mana i Thora, ale także Strażników Galaktyki i Avengers. Autorem większości jest Billy Wrecks, w części pojawia się także nazwisko Johna Sazaklisa i Courtney Carbone. Również wśród grafików mamy powtarzających się autorów, chociażby Patricka Spaziante, Michaela Borkowskiego i Michaela Aityeh. Treść zdecydowanie przygotowana jest pod młodszego czytelnika i jestem przekonany, że niejeden rodzic będący fanem tych bohaterów spędzi z dzieckiem wiele ciekawych godzin nad tą pozycją, bo twórcy pozostawiają tutaj sporo miejsca na popisanie się własną wiedzą dotyczącą postaci, a tym samym na tworzenie własnych historii. Obrazki uzupełniające tekst są miłe dla oka, chyba najprzyjemniej prezentowały się te do bajki o Thorze.

To, co trochę mi przeszkadzało przy zapoznawaniu się z treścią tej książki, to ułożenie poszczególnych historii. O wiele lepiej byłoby, gdyby historie prezentujące poszczególnych bohaterów znalazły się na początku, a te, które łączą ich razem nastąpiły później. Myślę, że byłoby to przystępniejsze dla młodszego czytelnika i lepiej wprowadziłoby go w ten świat.

Egmont wydając ten tomik postarał się o dobrze prezentujące się wydanie, które i w środku cieszy oko. Na pewno polecam je rodzicom, którzy chcieliby zarazić swoją pasją do komiksów Marvela swoje dzieci. Ten tom nada się do tego idealnie. Kto wie, może Egmont pokusi się o kolejny tom z takimi bajkami. 

Wojtek "Rodzyn" Rozmus
 
Marvel. Historie ze świata superbohaterów. Złota księga bajek
scenariusz: różni
grafika: różni
cena z okładki: 36,99 zł
liczba stron: 320


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.