Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 20.06.18Środowa dostawa należy do Tony'ego Starka za sprawą pierwszego numeru serii Tony Star: Irona Man #1. Jeżeli uważaliście, że 5-8 wariantów do nowej serii to dużo, to teraz na pewno złapiecie się za głowę. Premierowy zeszyt trafił do sklepów w 28 wersjach okładkowych! 20 okładek przedstawia zbroje Starka, których używał na przestrzeni lat na kartach komiksów. Podstawą okładki jest praca Lozano, a za stworzenie rysunków zbroi odpowiedzialny jest Valerio Schitti. Oto kolaż zawierający wszystkie armor warianty.

 
Jeżeli to dla Was nadal nic to zawsze możecie sięgnąć po prace z ratio, a jest ich aż cztery. Adi Granov jest odpowiedzialny za okładkę z ratio 1:25, która aktualnie sprzedawana jest w cenie około 20$-30$ i cena sztywno trzyma się na tym pułapie. Uważam, że to zdecydowanie za dużo jak na pracę, która na pewno ma duży nakład. Szukajcie tej okładki w cenie do 12$, bo przepłacanie w tej sytuacji nie jest dobrym pomysłem. Nie ma szans na to, aby wariant ten stał się dobrą inwestycją i zyskał na wartości. 


Alex Ross stworzył okładkę z ratio 1:50, która zawitała do sklepów również w wersji virgin z ratio 1:200. O ile wersja 1:50 trzyma się w przedziale 35$-60$ tak virgin wariant poszybował do kwoty prawie 200$, ale ciężko określić czy naprawdę jest tyle warty. W przypadku Rossa trudno przewidzieć, czy okładka będzie dobrą inwestycją, a prace tego artysty nie są ulubionym sposobem na zarobek wśród spekulantów. Doświadczenie podpowiada mi się, że za jakiś tydzień, może dwa, ceny tych okładek poszybują mocno w dół.
 

 
Na koniec praca 1:100 w wykonaniu Davida Aji. Duże ratio, ale jakoś brak zainteresowania tą wersją. Cena to około 45$-50$. Po ilości aukcji widać, że nakład tego wariantu, jak w przypadku pozostałych prac, jest bardzo duży. Zdecydowanie zalecam ostrożność przy zakupach w celach zarobkowych.

 
Jeżeli to nadal Wam nie wystarcza, to zawsze możecie sięgnąć po warianty Party w wersji kolorowej i czarno-białej (2 per store oraz 1 per store) oraz blank wariant.
 
Run Slotta na łamach TASM dobiegł końca, a ostatni 801. numer doczekał się dwóch wariantów. Praca Ramosa to ostatnia część connecting setu. Russell Duaterman stworzył okładkę w ramach inicjatywy Young Guns. Obie prace to wydatek 3,99$. 
Jako kolekcjoner, który jeszcze nigdy nic nie sprzedał, sięgam po prace, które nie znajdują uznania wśród kolekcjonerów-spekulantów. W tym tygodniu taką pracą jest okładka do Doctor Strange #2, której autorem jest Declan Shalvey. Okładka z ratio 1:25 to wydatek od 9$ do 30$. Jako fan tego artysty polecam chociażby ze względu na rewelacyjne kolory Triony Farrell.
 
 
Na koniec praca Sienkiewicza oraz Del Mundo do Infinity Countdown: Black Widow #1. Artysta ten ma ogromną rzeszę fanów, więc wiele sklepów komiksowych nie ma już na stanie tego wariantu. Cena okładkowa to 4,99$. Podobnie sytuacja wygląda z pracą z serii Young Guns od Mike’a Del Mundo. 
 
To wszystko co dla Was przygotowałem. Zapraszam na bloga Komiksowe Waria(n)ty i do następnego wpisu. Udanych zakupów.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.