Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 18.07.18


Witam z powrotem po przerwie. Pokonałem chorobę oraz obowiązki w pracy i wracam do Was z porcją wariantowych nowości. Robię to w odpowiedniej chwili, bo środa będzie dniem premiery nowej serii z Captain Marvel w roli głównej. Nie przystoi promować nowości jedną okładką, więc Marvel zaoferuje czytelnikom 7 wariantów. Będziecie mogli kupić dwa warianty non ratio, jeden 1:25, jeden 1:50 oraz 1:100, 1:200 i blanka na wrysy. Twórcami okładek non ratio są Artgerm oraz były naczelny Marvela, Joe Quesada. Obie prace kosztują 4,99$. Okładka Lau jest najczęściej zamawianym przez sklepy coverem w tym miesiącu i wyraźnie widać, że hajp na tego rysownika nie maleje. Uważam, że w takiej cenie warto sięgnąć po obie te propozycje.Sana Takeda stworzyła okładkę z ratio 1:25. Aktualnie cena pracy zawiera się w przedziale od 14$ do 25$. Dostępność nie będzie problemem, ale jeżeli planujecie nabyć tę okładkę to nie zwlekajcie. Doświadczenie pokazuje, że prace tej artystki są chętnie kupowane przez kolekcjonerów i nawet duże nakłady potrafią znikać z półek.


Praca z ratio 1:50 jest dziełem Fiony Staples. Cena tego wariantu w chwili pisanie tekstu oscyluje w okolicy 50$. Ciężko oszacować ilość tej wersji i na dokładniejsze dane musimy poczekać do dnia premiery. Wtedy będzie można ocenić czy praca ta przypadła do gustu kolekcjonerom i czy aukcje internetowe zapełnią się tym wariantem.


Na koniec praca Quesady i Artgerma, tym razem w wersji virgin z ratio 1:100 oraz 1:200. Jest to zdecydowanie opcja dla najzamożniejszych fanów wariantów, bo ceny tych prac to od 100$-150$ za 1:100 oraz 200$-230$ za wersję 1:200.


Jay Anacleto popełnił wariant do #159 numeru serii Cable. Ratio nie jest wysokie, bo raptem 1:25, ale spekulanci podejrzewają, że niski nakład podstawy spowoduje małą ilość wariantu. Aktualnie praca ta wyprzedała się w dużych, amerykańskich sklepach komiksowych i próżno szukać jej na aukcjach internetowych. Możliwe, że ten stan ulegnie zmianie, więc obserwujcie eBay i szykujcie od 25$ wzwyż.


Środa będzie dniem premiery drugiego Annuala Star Wars. Rysownik Rahzzah odpowiedzialny będzie za wariant do tego numeru. Okładka dostępna będzie w cenie 4,99$ i moim zdaniem wygląda kozacko, szczególnie kolorystyka. 


Adi Granov stworzył ostatnią okładkę z seri XYZ Holds Infinity, na której pojawi się Ultron. Wariant to wydatek 4,99$. 


Na koniec Tony Stark: Iron Man #2 i wariant Brooksa z ratio 1:25. Prace tego rysownika cieszą się dużą popularnością, osiągają często wysokie ceny i zazwyczaj są bardzo wysokiej jakości. Wykonanie oczywiście nie zawodzi, lecz tym razem nie spodziewam się dużego wzrostu ceny, bo wszystko wskazuje na to, że będzie to łatwo dostępny wariant. Jeżeli znajdziecie tę pracę w cenie do 15$ to kupujcie koniecznie. Oczywiście obserwujcie sytuację, bo wszystko zmienia się dynamicznie i nagle może się okazać, że okładka stanie się hitem wśród zbieraczy.


I to by było na tyle. Zapraszam do sprawdzenia bloga, bo udało mi się nadrobić zaległości i znajdziecie tam nowe wpisy. Do przeczytania w kolejnym tekście i udanych zakupów. Pozdro!

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.