Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 08.08.18


Po trzyletniej przerwie Fantastyczna Czwórka wraca w pełnym składzie. Bez wątpienia będzie to jedna z najważniejszych premier tego roku. W związku z tym Marvel zaoferuje czytelnikom aż 27 wersji okładkowych do numeru #1. Większość prac będzie open wariantami, więc w cenie 5,99$. W sprzedaży pojawią się również wersje z ratio. W zeszycie zadebiutują dwie postacie: The Griever oraz Victorius.


Zaczynamy od czterech prac Artgerma. Prace artysty cieszą bardzo dużą popularnością, nie inaczej jest tym razem. 


Kolejna porcja open okładek: rysunek Ramosa, Bradshawa, Venomized wariant, którego twórcą jest Simone Bianchi, oraz wariant Brooksa z serii Return of The Fantastic Four. Na okładce meksykańskiego rysownika pojawi się premierowo nowy złoczyńca, czyli wspomniana wyżej The Griever.Od lewej praca Mike’a Wieringo, Skottiego Younga oraz blank:
Od lewej praca Cassadaya, Simonsona oraz Erica Powella:


Trzy prace typu wraparound od Quesady, Adamsa i Hiden Gem wariant Kirby’ego:

Pora na warianty z ratio. Od lewej praca Pichelli z ratio 1:10, wariant 1:25 Lupacchino oraz 1:50 autorstwa Alexa Rossa:Lecimy dalej. Dwie prace virgin z ratio 1:100 (Esad Ribic) oraz 1:200 (Alex Ross):Okładka z serii Premiere, czyli połowiczna wersja b&w okładki podstawowej w wykonaniu Esada Ribica.


 
Na zakończenie prace dla najzamożniejszych kolekcjonerów, czyli okładki Remastered George’a Pereza z ratio 1:500 oraz 1:1000.


Dobrnęliśmy do końca. Ilość okładek może przyprawić o zawrót głowy i zapewne interesuje Was, którą pracę wybrać. Otóż zalecam zachować spokój, kupić te prace, która się Wam podobają i nie liczyć na zarobek. Marvel podał, że FF #1 sprzedał się do tej pory w nakładzie 400 000 egzemplarzy i ilość ta skutecznie ostudziła zapał spekulantów. Aktualnie nie ma problemu z dostępnością powyższych okładek. Zapowiedziano już pierwszy dodruk, a zapewne na tym się nie skończy. Jeżeli nadal nie macie dosyć wariantów do tego numeru zapraszam na bloga, gdzie zebrałem wszystkie prace (łącznie z wersjami ekskluzywnymi). Wpis znajdziecie pod tym linkiem. Ostrzegam, że jest tego bardzo dużo. Do następnego wpisu i udanych zakupów!

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.