Avalon » Publicystyka » Artykuł

Kim są nowi Guardians of the Galaxy?

Trwający event Infinity Wars wywraca do góry nogami życie obecnych Strażników Galaktyki. Konsekwencje tych wydarzeń zobaczymy w nowej serii o ich przygodach, gdzie do drużyny dołączy sporo nowych bohaterów. Marvel niedawno ujawnił, kim są. Przyjdzie nam śledzić wspólne losy Groota, Moondragon, Novy, Silver Surfera, Adama Warlocka, Cosmic Ghost Ridera, Beta Ray Billa, Darkhawka, Phylli-Vell, Gladiatora i Star-Lorda. Jeżeli nie kojarzycie niektórych z nich, lub chcecie sobie przypomnieć ich dotychczasowe losy, przygotowaliśmy dla Was specjalny tekst.Adam Warlock 
Debiut: Fantastic Four #66 [1967] 

Adam Warlock jest humanoidalną istotą stworzoną przez grupę szalonych naukowców The Enclave jako prototyp idealnego człowieka, mającego w przyszłości zastąpić rasę ludzką. Szybko jednak zbuntował się przeciw swoim stwórcom i wyruszył w podróż po kosmosie w poszukiwaniu celu w życiu. Przemierzając kosmos uzyskał Soul Gem, pozwalający mu na pozbawianie innych istot duszy, a także natknął się na religijnych fanatyków z Universal Church of Truth, którym przewodziła jego zła i skorumpowana wersja z przyszłości zwana Magusem. Po odniesionym zwycięstwie, Warlock zaczął się interesować pozostałymi kamieniami nieskończoności, popadając w konflikt ze swoim dawnym sojusznikiem Thanosem. Z pomocą Avengers udało mu się go pokonać, ale w efekcie jego dusza została uwięziona we wnętrzu kryształu dusz, co niezbyt mu przeszkadzało. Odzyskał formę cielesną, aby po raz kolejny powstrzymać odrodzonego Thanosa. Po tych wydarzeniach Living Trybunal zdecydował, że Adam Warlock jest bytem sztucznym, a więc niegodnym, aby dzierżyć moc Kamieni Nieskończoności. Dlatego wykasowano Adamowi wszystkie wspomnienia, przez co stał się czystą formą energii i inteligencji. Odrodzony nowy Adam stworzył grupę strażników nieskończoności, których zadaniem jest ochrona już istniejących klejnotów nieskończoności, jak i wyszukiwanie nowych, jeżeli takowe się pojawią. Po rozpadzie grupy, nadal dbał o to, aby zadbać o bezpieczny wszechświat, pomagając chociażby w odparciu inwazji Phalanx. Wkrótce potem, został jednym z głównych członków Guardians of Galaxy, ale w wyniku powrotu Universal Church of Truth, ponownie stał się Magusem, ponosząc w tej formie śmierć z ręki alternatywnego Mar-Vella. I tym razem, jego śmierć nie trwało długo, zostając przywróconym do życia za sprawą Thanosa niedługo po Secret Wars. Z niewiadomych powodów Adam Warlock znalazł się ponownie w Soul World, skąd wydostał się z pomocą Kanga. Podróżnik w czasie tłumaczył mu, jakie zagrożenie czeka całe uniwersum i liczy, że ten pomoże mu zapobiec. Adam cofnął się w czasie i zdobył Soul Stone posiadany przez Ultrona. Warlock poczynił też przygotowania do stworzenia nowych Infinity Watch wraz z Doctorem Strangem, ale został w ich trakcie zabity przez Gamorę dzierżącą Power Stone. Wszystko jednak wskazuje na to, iż jego ponowne rozstanie ze światem żywych nie potrwa długo. 

Adam Warlock jest istotą niemal nieśmiertelną, posiadającą bogaty wachlarz mocy i możliwości. Do tej pory zaprezentował: zdolności magiczne, nadludzką siłę, zdolność absorbowania mocy, super słuch, generowanie promieni z oczu, teleportacje, psychiczne śledzenie, latanie oraz tworzenie astralnej postaci.


Beta Ray Bill 
Debiut: Thor #337 [1983] 

Beta Ray Bill był czempionem rasy Korbinite, której rdzenny świat został unicestwiony za sprawą Surtura. Ocaleli członkowie rozpoczęli wówczas swoja tułaczkę po kosmosie, poddając się na jej czas procesowi hibernacji. Przedtem jednak, zdecydowali się przenieść świadomość Billego do ciała kosmity, przypominającej konia mięsożernej bestii, która została biologicznie zrestrukturyzowana jako cyborg, aby mógł skutecznie bronić ich okręt-matkę przed napotkanymi zagrożeniami. W trakcie podróży spotkał na swojej drodze Thora, z którym stoczył pojedynek o Mjolnira. W jego trakcie dowiódł swej szlachetności, otrzymując w nagrodę dokładną kopię młota boga gromów, który nazwał Stormbreaker. Chociaż zdołał znaleźć dla swoich rodaków nowy dom i formalnie nadal służył jako ich protektor, to pozostał w ścisłych kontaktach z Asgardianami, nawet okazjonalnie pomagając ziemskim herosom. Wielokrotnie spotkał również na swojej drodze członków poprzednich wcieleń Guardians of Galaxy, ale nigdy nie stał się członkiem grupy, jedynie na krótko dołączając do Annihilators, mających stanowić ostatecznych obrońców galaktyki przed różnego rodzaju zagrożeniami. W ostatnim czasie połączył siły z Inhumans by pomścić śmierć Lockjawa.

Przez zaawansowaną inżynierię genetyczną, siła Billa została powiększona, co pozwoliło mu na stawienie czoła Thorowi. Posiada również wytrzymałość, przez która był zdolny przeżyć nawet zniszczenie planety. Ma wydłużone życie. Broń Billa, Stormbreaker, posiada te same właściwości co Mjolnir Thora. 


Cosmic Ghost Rider [Frank Castle]

Debiut: Thanos vol. 2 #13 [2017] 

Cosmic Ghost Rider, określany również skrótowo jako Rider, to tak naprawdę Frank Castle a.k.a .Punisher z alternatywnej rzeczywistości, w której Thanos skutecznie doprowadził do uśmiercenia niemal całej galaktyki. Jego dusza po śmierci w walce z szalonym tytanem trafiła do piekła, gdzie zawarł układ z Mephisto, stając się kolejnym Ghost Riderem, aby móc zemścić się na niszczycielu światów. Kiedy jednak powrócił do świata żywych, jego cel dawno opuścił planetę, pozostawiając go błąkającego się bez celu na jej powierzchni w samotności, co ostatecznie doprowadziło go do szaleństwa. Po latach zdołał ją opuścić, zostając nowym heroldem Galactusa, poszukującego pomocy w celu uśmierceniu Thanosa. Kiedy doszło w końcu do walki, pożeracz światów został uśmiercony, a nieumarły i oszalały Rider, otrzymał możliwość zostania sługą Thanosa i otrzymania nowego celu w życiu, na co przystał. Wydawało się, iż Castle w końcu znalazł spokój, zostając zniszczonym za sprawą Silver Surfera i trafiając do alternatywnej wersji Valhalli za sprawą Odina. Czując jednak, iż nie pasuje do reszty jej mieszkańców, został przywrócony do świata żywych i cofnięty w czasie, by nie dopuścić, aby Thanos stał się masowym mordercą. W efekcie udało mu się jednak jedynie stworzyć alternatywny świat, w którym Thanos okazał się gorszy niż kiedykolwiek. Obecnie nie wiadomo, w jaki sposób Cosmic Ghost Rider miałby się znaleźć w głównym uniwersum Marvela. 

Jak wszyscy Ghost Riderzy, Rider posiada nadludzką siłę, niewrażliwość na ogień i wysokie temperatury, miejętność projekcji normalnego i eterycznego ognia, podróżowania pomiędzy wymiarami i po każdej powierzchni. Posiada magiczny łańcuch i tak zwany "Penance Stare" przez który Rider umieszcza w umyśle tych, którzy przelali niewinną krew, obrazy ich wszystkich złych uczynków, które są stale powtarzane. Posiada również dostęp do kosmicznych mocy, jakie posiadają heroldowie Galactusa, jednak zademonstrował póki co, jedynie zdolność podróżowania po galaktyce, za pomocą swojego piekielnego motocykla. 


Darkhawk [Chris Powell] 

Debiut: Darkhawk #1 [1991]

Christopher Powell urodził się i wychował w Nowym Jorku jako syn pani prokurator okręgowego oraz policjanta. Jako nastolatek odkrył tajemniczy amulet, który pozwolił mu na przybranie formy Darkhawka, w której posiadał nadludzkie zdolności. Postanowił użyć ich do walki z przestępczością, nawiązując przyjaźnie z licznymi herosami, a także ściśle współpracując z takimi grupami jak New Warriors oraz West Coast Avengers. W pewnym momencie odkrył, że amulet dokonuje zamiany jego ciała z kosmicznym modelem zbroi-androida, do którego przenosi się wówczas jego świadomość, a jego prawdziwe ciało trafia do specjalnego wymiaru. Dopiero kilka lat później dowiedział się, iż zbroja jest tak naprawdę świadoma i jest częścią The Fraternity of Raptors, organizacji w sekrecie dbającej za wszelkę cenę o właściwy rozwój imperium Shi’ar. Przebudzona przez swojego kompana, przejęła ona pełną kontrolę nad Chrisem i dokonała zabójstwa Lilandry. Chociaż ostatecznie udało mu się powrócić do normy, a jego imię zostało oczyszczone, postanowił na jakiś czas zrezygnować z życia herosa. Jego relatywnie spokojny pobyt na Ziemi, został jednak zakłócony, atakiem członków The Fraternity of Raptors, co skłoniło go do powrotu w kosmos i położenia kres ich działaniom raz na zawsze. Chociaż wielokrotnie spotkał również na swojej drodze, członków poprzednich wcieleń Guardians of Galaxy, to nigdy dotychczas nie został członkiem grupy. 

W formie Darkhawka, Chris posiada nadludzką siłę, zdolność lotu, regeneracji, widzenia w nocy, wystrzałów energii i tworzenia z niej osłon. Wykazywał też zdolność przejrzenia kamuflażu, samonaprawy oraz zmiany tryb pracy swojej zbroi np. zapewniając jej dodatkowe uzbrojenie. 


Gladiator [Kallark] 

Debiut: Uncanny X-Men #107 [1977] 

Kallark jest przedstawicielem Strontian, rasy zależnej od imperium Shi’ar, pomimo swojej wielkiej siły. Z racji tego iż wykonał wiele lat temu powierzone mu zadanie - zabójstwo rady starszych swojej planety - został mianowany pretorem Gwardii Imperialnej, zachowując to stanowisko na przestrzeni kolejnych lat. Wszystkie jego moce opierają się na jego wierze w siebie, musiał więc pozbyć się wszelkich wątpliwości co do słuszności działań swoich przełożonych, fanatycznie i bez wahania wykonując rozkazy kolejnych władców imperium, takich jak D'Ken, Lilandra, Deathbird a nawet Vulcan, nie roztrząsając, czy zdobyli oni władze legalnie lub czy ich decyzje są właściwe z natury moralnej. Sytuacja zmieniła się w okresie trwania War of Kings, gdy otwarcie wystąpił przeciw Vulcanowi, aby ochronić życie Lilandry. Jego wysiłki spełzły jedna na niczym, a imperium Shi’ar nie tylko przegrało ostatecznie wojnę z Kree, ale zostało pozostawione bez przywódcy i pogrążone w wewnętrznych konfliktach. W sytuacji, gdy po raz pierwszy nie widział co należy robić, część obywateli Shi’ar ogłosiła go swym nowym władcą, na co ten przystał, chcąc doprowadzić do końca wojny o sukcesję. Początkowo zarządzając jedynie częścią imperium, zdołał uzyskać kontrolę nad jego większością, stając się jego niekwestionowanym władcą. Chociaż wielokrotnie spotkał również na swojej drodze członków poprzednich wcieleń Guardians of Galaxy, okazjonalnie działając jako ich sojusznik lub przeciwnik, to nigdy nie stał się członkiem grupy, jedynie na krótko dołączając do Annihilators, mających stanowić ostatecznych obrońców galaktyki przed różnego rodzaju zagrożeniami. 

Gladiator posiada nadludzką siłę, szybkość, zwinność, wytrzymałość, refleks oraz odporność na obrażenia. Potrafi generować lodowate wiatry o dużej prędkości, a z oczu może emitować wiązki energetyczne. Posiada także zdolność lotu oraz micro-wizję, dzięki której może "patrzeć" przez przedmioty. 


Groot 

Debiut: Annihilation: Conquest - Starlord #1 [2007] 

Groot jest alternatywnym określeniem dla przedstawicieli rasy Flora colossus, antropomorficznych drzew zamieszkujących Planetę X. Wielu jej przedstawicieli wykazuje pogardę dla ssaków, co często skłaniało ich do podbojów zamieszkałych przez nich światów oraz porywania ich dla brutalnych eksperymentów. Groot, który nas interesuje, uchodził za odmieńca wśród swoich rodaków, bo lubił przebywać w towarzystwie innych gatunków. Po tym, jak zabił jednego ze swoich stając w obronie porwanej z Ziemi dziewczynki, został dożywotnio wygnany z planety i skazany na tułanie się po galaktyce. Uwięziony w pewnym momencie w przestrzeni Kree, został ostatecznie uwolniony, w zamian za obietnicę dołączenia do specjalnej grupy Star-Lorda mającej stawić czoła rasie Phalanx. W tamtym okresie został bliskim przyjacielem innego członka ekipy, Rocket Raccoona, wraz z nim przemierzając galaktykę, jak również stając się jednym z najważniejszych członków Guardians of Galaxy. Niedawno na skutek działań Gardener’a, uzyskał zdolność komunikowania się, wypowiadając pełne sentencję, aczkolwiek określając się w trzeciej osobie. 

Groot jest ogromnym, człekokształtnym drzewem, posiada odpowiednie cechy fizyczne, a ponadto może powielać się przez tworzenie szczepów. Wykazywał ponadto zdolność regeneracji, kontroli roślin oraz w ograniczony sposób, zmiany formy części swego ciała. Moondragon [Heather Douglas] 

Debiut: Iron Man #54 [1973] 

Będąc jeszcze małą dziewczynką, Heather Douglas miała nieszczęście stać się świadkiem lądowania Thanosa na Ziemi, który postanowił ją wyeliminować wraz z całą jej rodziną. Cudem udało się jej przeżyć i została odnaleziona przez Mentora, który zabrał ją ze sobą na Titana, po czym oddał na wychowanie mnichom Shao-Lorn. Lata studiów pod ich kierunkiem pozwoliły jej na odblokowanie pełnego potencjału jej naturalnych mocy psychicznych, ale jednocześnie stała się obiektem zainteresowań złowrogiej istoty Dragon of the Moon. Po tym jak Thanos zniszczył klasztor i wszystkich mnichów, postanowiła udać się na Ziemię, gdzie chcąc przygotować ją do obrony przed szalonym tytanem, niechcący doprowadziła do zyskania mocy przez kilku przyszłych złoczyńców. Postanowiła ujawnić się przed Avengers, wspomagając ich w walce z Thanosem, z czasem zostając członkiem ich grupy a także Defenders. Niedługo po odkryciu, iż dusza jej ojca znajduje się w ciele Draxa, Heather uległa korupcji za sprawą Dragon of the Moon, co zakończyło się jej śmiercią w walce z dawnymi kompanami z Defenders. Przywrócona do życia za sprawą technik klonowania, znalazła się w związku z Phylą-Vell. Po tym, jak zdołała ponownie powrócić do życia, po swojej kolejnej śmierci z ręki Ultrona oraz przetrwać ponowne spotkanie z Dragon of the Moon, postanowiła dołączyć wraz ze swoją partnerką do zreformowanych Guardians of Galaxy, działając jako ich agent operacyjny. Jej służba w grupie zakończyła się wraz ze śmiercią Phyli z rąk Thanosa, pozostała jednak aktywną heroską, dołączając z czasem do Knowhere Corps. 

Heather uchodzi za jednego z najpotężniejszych, ludzkich telepatów w galaktyce. Posiada zdolność kontroli umysłów, modyfikacji osobowości i wspomnień, tworzenia iluzji, lewitacji, a także generowania wystrzałów energii. Jest też znakomicie wyszkolona w sztukach walki. 


Nova [Richard Rider] 

Debiut: Nova #1 [1976] 

Nastoletni Richard Rider uzyskał swoje zdolności dość przypadkowo. Został bowiem losowo wybrany przez umierającego członka Nova Corps, Rhomana Dey'a jako ten, który otrzyma wszystkie jego umiejętności. Z początku wykorzystywał swoje moce głównie do walki z przestępczością na Ziemi, będąc chociażby członkiem grupy New Warriors, ale z czasem zaczął być coraz bardziej aktywny poza planetą, w końcu zostając oficjalnie przyjęty w szeregi korpusu. W nagrodę za swoje zasługi przeciw oszalałemu Garthanowi Saalowi, Richard otrzymał rangę Centurion Prime i stanowisko protektora sektora ziemskiego, a jego zdolności zostały nieco zwiększone. W parę lat później, w wyniku Annihilation stał się jednym żyjącym członkiem korpusu po masakrze dokonanej przez siły Annihilusa. W efekcie cała moc korpusu, została skupiona w jego osobie. Po odparciu inwazji stał się jedną z najważniejszych person w galaktyce, aktywnie biorąc udział w wielu kolejnych konfliktach, dokonując w pewnym momencie odtworzenia organizacji. Wydawało się, iż Rider przepadł na dobre, powstrzymując inwazje z wymiaru Cancerverse, ale zdołał z trudem powrócić do swojego wymiaru, gdzie kontynuował swoją służbę jako protektor sektora ziemskiego. Chociaż wielokrotnie spotkał również na swojej drodze i ściśle współpracował z członkami poprzednich wcieleń Guardians of Galaxy, to nigdy oficjalnie nie stał się członkiem grupy, często samodzielnie wykonując swoje zadania, odpowiadając przy tym na setki wezwań z różnych zakątków Wszechświata lub z pomocą odtworzonego Korpusu, w przypadku którego często musiał również osobiście dbać, aby powrócił do swojej dawnej chwały. Po powrocie na Ziemię współpracował także z nowym ziemskim Novą, Samem Alexandrem.

Richard był nosicielem całej Nova Force - źródła energii o nieznanych limitach. Jego siła, szybkość, refleks, odporność i wytrzymałość zostały zwiększone do nieokreślonego nadludzkiego poziomu. Nova Force umożliwia mu generowanie ogromnych ilości energii różnego rodzaju (ze szczególnym wskazaniem na impulsy grawimetryczne), absorbowanie i manipulowanie skierowaną na niego energią, lot z prędkością bliska prędkości światła w próżni oraz tworzenie korytarzy pod przestrzennych. Pełne możliwości Nova Force wciąż nie są znane. Umysł Richarda został połączony ze sztuczną inteligencją xandarskiego Worldmindu, dzięki czemu ma pełny dostęp do jego bogatej bazy danych oraz dodatkowy system wspomagający kontrolę nad Nova Force i monitorujący nawet odległe wydarzenia. Zdarzyło się, że Worldmind przejmował kontrolę nad ciałem Richarda, kiedy ten spał lub był nieprzytomny. 


Phyla-Vell 
Debiut: Captain Marvel vol. 4 #16 [2004] 

Phyla-Vell jest sztucznie wychodowanym potomkiem Mar-Vella oraz Elysius z rasy Eternals zamieszkujących Titana, której powstanie wiąże się z drobną restrukturyzacja uniwersum dokonanej przez Genis-Vella. Chcąc pójść w ślady swego ojca, stoczyła początkowo walkę ze swoim wówczas szalonym bratem o prawo do tytułu Captaina Marvela, w efekcie pomagając mu wrócić do normy z jego psychiką. Chociaż nie uzyskała wówczas tego miana, to wkrótce spotkała miłość swego życia w postaci telepatki Moondragon, z którą zaczęła przemierzać kosmos. Wraz z nią wzięła udział w walce z siłami Annihilusa, zyskując w ich trakcie dostęp do quantum bands i przyjmując tym samym tytuł nowego Quasara. Wykorzystała swoje nowe zdolności do udzielenia pomocy w odparciu inwazji rasy Phalanax, ale straciła wówczas Moondragoon za sprawą ataku Ultrona. Pomimo tego, odpowiedziała na wezwanie Star-Lorda, zostając członkinią Guardians of the Galaxy. Po pewnym czasie odkryła, iż jej miłość jest teraz częścią Dragon of Moon i w celu jej ocalenia, zgodziła się zostać nowym awatarem Obliviona, kosmicznego aspektu śmierci i przyjęła tożsamość Martyr. Chociaż Moondragon wróciła do życia, to sama Phyla-Vell zaczęła stawać się coraz bardziej agresywna, sprowadzając mnóstwo kłopotów na swoich kompanów z zespołu. Jej nowa pozycja doprowadziła w końcu do jej śmierci, kiedy działając wedle poleceń Obliviona otworzyła kokon zawierający odrodzonego Thanosa, który unicestwił ją natychmiastowo. Czas pokaże, czy w przyszłości Phyla ponownie powróci do świata żywych i na nowo zjednoczy się z osobą, dla której była gotowa poświęcić samą siebie. 

Jako Quasar Phyla dysponuje quantum bands, które pozwalają jej absorbować, emitować i przetwarzać energię, tworzenie przedmiotów z materialnej energii i pól siłowych, latać oraz chronią przed atakami telepatycznymi. Podobne moce, chociaż na mniejszą skalę, miała również wcześniej.

[Uwaga! Z uwagi na los, jaki spotkał tę bohaterkę, nie ma pewności, czy Phyla-Vell z grafiki to "nasza" bohaterka, czy tez jej alternatywny odpowiednik, który już się przewinął na łamach Infinity Countdown w towarzystwie Moondragon z alternatywnej rzeczywistości.]


Silver Surfer [Norrin Radd] 

Debiut: Fantastic Four #48 [1965] 

Norrin Radd pochodzi z utopijnego i miłującego pokój ludu, zamieszkującego odległą planetę Zenn-La, której egzystencja została zakłócona pojawieniem się Galctusa. Chcąc ocalić swoich rodaków oraz ukochaną Shalla-Bal, Radd zawarł układ z pożeraczem światów godząc się na zostanie jego heroldem w zamian za oszczędzenie jego świata. Obdarzony został wówczas mocą kosmiczną, ale jednocześnie doszło do stłumienia jego wspomnień oraz wyższych emocji, czyniąc z niego lojalnego sługę swego nowego pana, nie przejmującą się zbytnio zagładą innych istnień. Zmieniło się to w momencie jego przybycia na Ziemie i spotkania Alicii Masters, która zdołała uaktywnić jego dawno uśpione emocje, co skłoniło go do otwartego przeciwstawienia się Galactusowi. Chociaż za sprawą działań Fantastic Four, udało się ocalić planetę, to sam Surfer stracił możliwość powrotu do domu, albowiem w ramach kary, pożeracz planet ustawił wokół planety barierę, nie pozwalającej mu na jej opuszczenie. Zmuszony do dostosowania się do nowej sytuacji, Radd spędził dużo czasu podróżując po jej powierzchni, poznając jej mieszkańców, niejednokrotnie stając w ich obronie, a także zawierając przyjaźnie z lokalnymi herosami, jak chociażby członkami grupy Defenders. Nie porzucił jednak swoich nadziei na powrót na rodzinna planetę, w końcu osiągając swój cel za sprawa udzielenia pomocy jednemu z późniejszych heroldów Galactusa, Novie. Nie będąc dłużej więźniem, zdołał co prawda wrócić do domu, ale szybko się przekonał, że pod jego nieobecność doszło na niej do poważnych zmian, a jego nadludzkie zdolności powinny zostać wykorzystane w lepszym celu. Od tego czasu, Surfer rozpoczął nieustanna wędrówkę po kosmosie, udzielając innym pomocy i szukając dla siebie celu w życiu, okazjonalnie nawet, wracając czasowo na służbę do Galactusa. Wielokrotnie przyszło mu też udzielać wsparcia mieszkańcom Ziemi, którą pomimo pewnych nieprzyjemności z nią związanych, po dziś uważa za swój drugi dom. Chociaż wielokrotnie spotkał również na swojej drodze i ściśle współpracował z członkami poprzednich wcieleń Guardians of the Galaxy, to nigdy nie stał się członkiem grupy, jedynie na krótko dołączając do Annihilators, mających stanowić ostatecznych obrońców galaktyki przed różnego rodzaju zagrożeniami. 

Silver Surfer włada Power Cosmic, czyli wszechpotężną mocą dającą mu niesamowite zdolności. Jest on praktycznie niezniszczalny, odporny na ekstremalne temperatury, nie potrzebuje jeść, czy nawet oddychać. Potrafi manipulować materią oraz energią, uleczać oraz wyczuwać obiekty i energie odległe o lata świetlne. Ma również mentalny kontakt ze swoją, także niezniszczalną, deską na której może pędzić z prędkością większą niż prędkość światła. 


Star-Lord [Peter Quill] 

Debiut: Marvel Preview #4 [1976] 

Peter Quill urodził się jako syn Ziemianki, Meredith Quill, oraz pretendenta do tronu systemu gwiezdnego Spartax, J’sona, szukającego wówczas schronienia na Ziemi. Choć J’son wiedział o ciąży, zdecydował się opuścić ukochaną, twierdząc, że robi to dla bezpieczeństwa ich potomka. Meredith zdecydowała się samotnie wychować chłopca, ukrywając prawdę o jego pozaziemskim pochodzeniu. Jego stosunkowo spokojne życie, zostało brutalnie przerwane atakiem kosmicznych zabójców rasy Badoon, którzy zdołali uśmiercić jego matkę. Sam Quill zdołał uciec, a po latach postanowił zdobyć pracę w NASA licząc, że zdoła w ten sposób udać się w podróż po kosmosie i zemścić się na mordercach jego matki. Nie mogąc jednak osiągnąć zadowalających wyników, postanowił ukraść okręt kosmiczny, który okazał się mieć poważne usterki, przez co spędził parę dni dryfując po orbicie kosmicznej, aż został odnaleziony przez grupę kosmicznych piratów Ravagers. Udało mu się uzyskać przychylność ich przywódcy Yondu, spędzając z nim trochę czasu, aż w końcu postanowił zostać działającym na własna rękę gwiezdnym podróżnikiem, porzucając swoje plany o zemście. W pewnym momencie poznał nawet prawdę o swoim pochodzeniu, ale niezbyt odpowiadała mu opcja bycia księciem, mając do wyboru swobodę eksploracji galaktyki. W wyniku spotkania upadłego herolda Galactusa Fallen One, został niesłusznie skazany na pobyt w więzieniu, które udało mu się opuścić, aby wesprzeć galaktykę w walce z hordami Annihilusa. Od tego momentu, jego pozycja stawała się coraz silniejsza, dokonując min. założenia, albo, jeśli ktoś woli, zreorganizowanie Guardians of the Galaxy, grupy międzygalaktycznych bohaterów, gotowych do walki o bezpieczeństwo mieszkańców znanej części kosmosu. Pomimo licznych problemów z jakimi musieli się zmierzyć oraz ciągłymi zmianami w składzie, Peter pozostał ich aktywnym liderem, aż do odparcia inwazji z wymiaru Cancerverse. Gdy jednak okazało się, iż kosmiczny podróżnik dokonał żywota, to jednak zdołał z trudem powrócić do swojego wymiaru, na nowo odtwarzając Guardians, tym razem czyniąc z nich nieco bardziej awanturniczą gromadę.

Peter ma w sobie geny ludu Spartax, które powodują, że atrybuty fizyczne Quilla przewyższają zdolności zwykłego człowieka. Lider "Strażników " jest szybszy, silniejszy i zręczniejszy od nawet najbardziej wysportowanego ziemskiego atlety. Star-Lord został dokładnie przeszkolony w sztuce wojennej. Dzięki wyszkoleniu NASA oraz treningowi w armii Kree, Quill jest doskonałym strzelcem, zdolnym obsługiwać najróżniejsze rodzaje broni oraz zręcznym strategiem. Jego umiejętności taktycznie nie raz zostały przetestowane na polu bitwy. Ponadto, Pete jest świetnym pilotem, zdolnym zapanować nad sterami pojazdu, z którymi ma styczność pierwszy raz w życiu. Przez lata przebywania pomiędzy kosmitami, Peter zgromadził ogromną ilość informacji na temat kultury, zwyczajów oraz technologii najróżniejszych mieszkańców kosmosu. Wiedza ta nie raz ratuje życie całej drużynie. 


DarthGuardians of the Galaxy #1 trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.