Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe Waria(n)ty - NYCC '19

Za nami New York Comic Con, święto popkultury i komiksu, na które zjeżdżają ludzie z całego świata. Tak wielka impreza to oczywiście masa ekskluzywnego merchu, w skład którego wchodzą oczywiście warianty. Jak co roku wydawnictwa oraz sklepy nie zawiodły, oferując swoje okładki alternatywne. Postaram się przedstawić najciekawsze prace, które dostępne były z okazji NYCC 2019. Zapraszam do dalszej lektury!Na początek oferta Marvel Comics. 


Zacznę od wariantów PX/NYCC 2019, które dostępne będą nie tylko na imprezie, ale również w ofercie sklepów na całym świecie. Okładki PX znajdziecie w ATOM Comics.


Każda z poniższych okładek będzie miała nakład 3000 sztuk. Do sprzedaży trafi 5 wariantów: X-Men #1, Spider-Verse #1, Marvel Comics #1001, Ghost Rider #1, Amazing Mary Jane #1.Pora na warianty, które dostępne będą tylko podczas targów. Oczywiście możecie polować na nie na eBay, ale z założenia są one ekskluzywne dla obecnych na imprezie. Już teraz mogę stwierdzić, że tegoroczne okładki będą bardzo gorące i na pewno będą sprzedawane po conie z dużą przebitką. Ostatnimi czasy Marvel rozdaje prezenty podczas swoich paneli. Są to okładki bardzo mocno limitowane, co widać po Silver Surfer Black #2 z tegorocznego SDCC czy Marvel Comics #1000 Ramosa w wersji B&W (tylko dla największych fanów wspierających wydawnictwo, czyli krewnych i znajomych królika). Nie inaczej będzie w Nowym Jorku. Podczas panelu MARVEL COMICS: Marvel Fanfare with C.B. Cebulski obecni dostali wariant do Absolute Carnage Miles Morales #2, którego autorem jest Giuseppe Camuncoli. Pierwotnie okładka posiadała status “tajna”, ale wydawnictwo zmieniło zdanie i zaprezentowało grafikę.

ABSOLUTE CARNAGE MILES MORALES #2 NYCC 2019 EXCLUSIVE PANEL VARIANT COVER BY GIUSEPPE CAMUNCOLI


Zapewne będzie to bardzo pożądana przez kolekcjonerów okładka. Jest też szansa, że ponownie powstanie kilka egzemplarzy wersji czarno-białej dla najwierniejszych fanów.

Podczas panelu Marvel: Cup O’ Joe rozdawany był wariant Quesady do Daredevil #12.

DAREDEVIL #12 NYCC 2019 EXCLUSIVE PANEL VARIANT COVER BY JOE QUESADA


Kolejny warianty, który na pewno będzie “gorący”. 

Ostatnim panelem, podczas którego Marvel rozdał ekskluzywny wariant, był MARVEL COMICS: X-MEN – DAWN OF X. Autorem okładki jest Arthur Adamsa. 

POWERS OF X #5 EXCLUSIVE PANEL VARIANT COVER BY ARTHUR ADAMS


BLACK PANTHER #16 NYCC EXCLUSIVE ULTRA-RARE MARVEL UNLIMITED PLUS MEMBER/ MARVEL MASTERCARD CARDHOLDERS COSBABY BY HOT TOYS VARIANT COVER BY TODD NAUCK


Długa nazwa, co nie? Powyższa okładka dostępna była tylko dla subskrybentów Marvel Unlimited Plus oraz posiadaczy karty Marvel Mastercard. Oto oficjalny komunikat: “In order to redeem the comic, fans must come to the Marvel booth and present their Marvel Mastercard (if they are a Marvel Mastercard cardholder) OR Marvel Unlimited+ membership card or order confirmation (if they are a Marvel Unlimited+ member). One comic per member or cardholder, comics are available while supplies last.”

Po spotkaniach pora na zakupy na stoisku #1354. Marvel oferował cztery warianty.

STRIKEFORCE #1 FLUORESCENT SPIDER-WOMAN NYCC 2019 EXCLUSIVE VARIANT COVER BY JOHN TYLER CHRISTOPHERPraca Christophera będzie limitowana do 2000 egzemplarzy. Cena świecącego w ciemności wariantu to 25$.

GHOST RIDER #1 GLOW-IN-THE-DARK HOMAGE NYCC 2019 EXCLUSIVE VARIANT COVER BY PHILIP TAN


Praca Tana również będzie świeciła w ciemności, a jej nakład to 1500 sztuk. Cena to 25$. Wariant jest hołdem dla pracy Texeiry do Ghost Rider #15 z roku 1991 (ta również miała święcące w ciemności akcenty). Polscy czytelnicy powinny kojarzyć tę okładkę za sprawą Mega Marvel #02: Ghost Rider - Odrodzenie.

HOUSE OF X #5 GLOW-IN-THE-DARK NYCC 2019 EXCLUSIVE VARIANT COVER BY J. SCOTT CAMPBELL
Campbell jak zwykle nie zawiódł i stworzył świetną grafikę ze Storm. Okładka również zaświeci w ciemności. Każda z 2500 sztuk sprzedawana będzie w cenie 25$.

MARVEL COMICS #1001 MONDO NYCC 2019 EXCLUSIVE VARIANT


Ostatni wariant to okładka Mondo do MC #1001. Nakład to 1001 egzemplarzy, każdy w cenie 19$.

Kolej na DC Comics.


DC przygotowało 9 wariantów w wersji foil. Większość z nich to znane prace, które teraz dostaną drugie życie jako błyszczące wersje. 

BATMAN #80 NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT COVER BY JOHN ROMITA JR.CATWOMAN #15 NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT COVER BY ARTGERMDCEASED #5 NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT COVER BY JOSHUA MIDDLETON


HARLEY QUINN #66 NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT COVER BY JOËLLE JONES


HARLEY QUINN & POISON IVY #1 - POISON IVY/ HARLEY QUINN NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT COVERS BY ARTGERM


JUSTICE LEAGUE #33 NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT COVER BY JONBOY MEYERS


LEGION OF SUPERHEROES: MILLENNIUM #2 NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT COVER BY BRYAN HITCH


SUPERGIRL #34 NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT BY DERRICK CHEWNiestety nie znalazłem informacji o cenie tych okładek, ale można się spodziewać kwot na poziomie 20$.

Image Comics zaoferowało trzy warianty komiksów zeszytowych. Poza nimi, na stoisku pojawiłu się limitowane wydania w twardych oprawach oraz printy ze Spawnem.


UNDISCOVERED COUNTRY #1 NYCC EXCLUSIVE VARIANT COVER BY GIUSEPPE CAMUNCOLI


Cena wariantu to 10$.

SPAWN #300NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT COVER BY TODD MCFARLANE


Świętowanie trzy-setnego numeru Spawna trwa w najlepsze. Na stoisku Image dostępna była wersja foliowana okładki McFarlane’a. Edycja srebrna kosztowała 25$.

SPAWN #300NYCC EXCLUSIVE SILVER FOIL VARIANT COVER BY TODD MCFARLANE


Dla tych, którym srebro nie wystarczy, przygotowano edycję złotą, której cena to aż 50$. Całkowity nakład to zaledwie 500 sztuk. Obowiązywał limit dwóch egzemplarzy na osobę. 

Boom Studios! przygotowało kilka ciekawych okładek ekskluzywnych. Prezentuję tylko okładki zeszytów.


Na początek coś dla fanów Power Rangers.

MIGHTY MORPHIN POWER RANGERS/TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES #1 NEW YORK SLICE EDITION NYCC EXCLUSIVE VARIANT COVER BY SIMONE DI MEO


Cena tej minimalistycznej okładki to 10$. Komiks ten zawierał pierwsze 20 stron komiksu Morphin Power Rangers/Teenage Mutant Ninja Turtles #1, którego premiera została zaplanowana na grudzień.

MIGHTY MORPHIN POWER RANGERS #39 SHOWCASE EDITION VARIANT COVER BY KRIS ANKACena okładki wynosi 10$.

MIGHTY MORPHIN POWER RANGERS #40 SHOWCASE EDITION VARIANT COVERS BY JAMES “GRIFF” GRIFFITHS


Każdy z wariantów showcase do numeru #40 (będą trzy wersje) to wydatek 40$.

Pora na hit Boom, czyli Once & Future. Komiks ten dostał już kilka dodruków, a każdy z nich sprzedawał się jak świeże bułeczki. Podczas targów można było nabyć dwie wersje pierwszego zeszytu.

ONCE & FUTURE #1 CONVENTION EXCLUSIVE VARIANT COVER BY DAN MORA


Cena to 10$.

ONCE & FUTURE #1 NYCC EXCLUSIVE VARIANT COVER BY DAN MORA


Wersja b&w jest limitowana do 100 egzemplarzy. Cena to 20$.

OVER THE GARDEN WALL™: SOULFUL SYMPHONIES #1 NYCC EXCLUSIVE VARIANT COVER BY DEAN STUART


Okładka z imprintu kaboom! będzie kosztowała 10$.

BUFFY THE VAMPIRE SLAYER: CHOSEN ONES #1 CONVENTION EXCLUSIVE VARIANT COVER BY ALISON SAMPSON AND DAVE MCCAIG


Wariant będzie miał nakład 100 egzemplarzy. Każdy z nich będzie sprzedawany w cenie 20$.

Na koniec

WWE SMACKDOWN #1 NYCC EXCLUSIVE VARIANT COVER BY MARCO D’ALFONSO


Wariant będzie sprzedawany w cenie 10$.

Niestety nie znalazłem wizualizacji okładek od IDW i Dark Horse, więc pominąłem te wydawnictwa. Po aktualizację zapraszam na bloga oraz na FB. Odwiedźcie koniecznie Komiksowe Waria(n)ty na Tumblerze i śledźcie Avalon. Pozdro!

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.