Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe Legendy: Jak mógł wyglądać szósty sezon Spider-Man TAS?


Kultowy serial animowany z lat 90., który wychował pokolenie fanów superbohaterskich historii, miał 65 odcinków. Szósty sezon produkcji, na który liczył John Semper Jr., showrunner serialu, nigdy nie powstał ze względu na konflikt między producentem Avi Aradem i szefową Fox Kids, Margaret Loesch. Po latach Semper Jr. ujawnił, jakie miał plany na dalsze przygody Pająka.

W odcinku "Peter finds Mary Jane" Madame Webb zabrałaby Spider-Mana do innej rzeczywistości w poszukiwaniu zaginionej Mary Jane. Świat ten przypominałby XIX-wieczny Londyn. Kuba Rozpruwacz byłby tu Carnagem, który trafił tam z "naszej" rzeczywistości. Peter napotyka potem Green Goblina i Mysterio, jednak okazują się być tutejszą wersją Harry'ego Osborna i Quentina Becka, którzy są cyrkowcami. Pojawiają się także inne alternatywne wersje znanych nam postaci , np. J. Jonah Jameson, oraz tacy bohaterowie jak Sherlock Holmes czy H.G. Wells. Ostatecznie Peter miał odnaleźć MJ, pokonać Carnage'a i powrócić do swojego świata. Scenariusz ten powstał w 2016 roku jako jedna z nagród dla wspierających jedną z kampanii crowdfundingowych Semper Jr. Odcinek miał być 66. odcinkiem, dla autora symbolicznie ostatnim, skoro nie doszło do wznowienia produkcji.

Z pozostałych pogłosek i informacji z produkcji wiadomo, że innym z odcinków mógł pojawić się Mysterio, żywy i w posiadaniu maszyny, która pozwoli mu sprowadzić do tego świata Dormammu. W walce Spider-Manowi miał pomóc Ghost Rider. Gościnnie w innym odcinku wystąpiłby Hulk.

Jako złoczyńcy mogli pojawić się Beetle, Puma i Jack O'Lantern. Richard Fisk miał powrócić jako zamaskowany złoczyńca The Rose. Miles Warren mógł powrócić jako Jackal, a także Norman Osborn jako Zielony Goblin. W związku z tym, że na tym etapie film o Spider-Manie w reżyserii Jamesa Camerona został skasowany, Sandman mógł pojawić się jako jeden z przeciwników.

Miała pojawić się Betty Brandt (pisana tak, a nie jak w oryginale Betty Brant) jako asystentka Robbiego Robertsona, która podkochiwałaby się w Peterze. Powstał nawet jej design.

John Semper Jr. miał też pomysł na odcinek nawiązujący do serialu Spider-Man and his Amazing Friends. Gościnnie mieli wystąpić oczywiście Iceman i Firestar. Na samym końcu odcinka, po pokonaniu złoczyńcy, cała trójka miała rozmawiać, a jedno z nich miało powiedzieć: "moglibyśmy razem współpracować i stać się przyjaciółmi (FRIENDS). Czy to nie byłoby niesamowite (AMAZING)?". Wszyscy zgodnie mieli stwierdzić, że to głupi pomysł i rozejść się każdy w swoją stronę.

_____

Większość zebranych informacji pochodzi z profilu producenta na Facebooku. 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.