Avalon » Publicystyka » Artykuł

Życiorys: Liv Tyler

Córka lidera grupy Aerosmith Stevena Tylera, niemniej sławna niż jej biologiczny ojciec. Aktorka i modelka. Obecnie filmowa ukochana Bruce’a Bannera, czyli Hulka.

Życiorys Liv Tyler

liv.jpg


Miejsce urodzenia: Portland, Maine, USA
Data urodzenia: 1 lipca 1977
Prawdziwe nazwisko: Liv Rundgren
Znak zodiaku: Rak
Bliscy: Bebe Buell (matka), Steven Tyler (ojciec biologiczny), Todd Rundgren (ojciec "duchowy")


Córka lidera grupy Aerosmith Stevena Tylera, niemniej sławna niż jej biologiczny ojciec. Aktorka i modelka. Obecnie filmowa ukochana Bruce'a Bannera, czyli Hulka.

Liv Tyler urodziła się 1 lipca 1977 r. w Portland w stanie Maine. Kiedy była w szóstej klasie, jej rodzina przeniosła się na Manhattan, co z pewnością miało ogromny wpływ na jej późniejsze życie zawodowe. W wieku 14 lat rozpoczęła karierę jako modelka (zdjęcia w magazynach oraz reklamy telewizyjne).

Kiedy w roku 1994 wystąpiła wraz z Alicią Silverstone w klipie "Crazy" - zespołu swojego biologicznego ojca - postanowiła spróbować sił jako aktorka. Wygrała casting do filmu Jamesa Mangolda "Heavy", po czym dostała propozycję wystąpienia w "Zrozumieć ciszę". Wysoko oceniono jej udział w "Ukrytych pragnieniach" (1996). Po serii kilku filmów niewątpliwą sławę i markę w Hollywood przyniósł jej katastroficzny film akcji "Armageddon" Michaela Baya, gdzie partnerowali jej m.in. Bruce Willis oraz Ben Affleck. Niewątpliwym strzałem w dziesiątkę w jej zawodowej drodze okazał się udział w latach 2001-2003 we "Władcy Pierścieni" Petera Jacksona, gdzie wcieliła się w postać Arweny.

Inne, niewymienione wyżej filmy, w których aktorka wystąpiła, to m.in.: "Empire Records", "Ciężko", "Abbottowie prawdziwi", "Plunkett & Macleane", "Szaleństwa młodości", "Onegin", "Kto zabił ciotkę Cookie?", "Dr. T and The Woman". Już niedługo zobaczymy ją w roli ukochanej Hulka – ciemnowłosej Betty Ross.

Co ciekawe, do jedenastego roku życia Liv przekonana była, że jej ojcem jest wokalista zespołu Utopia - Todd Rundgren. Okazało się jednak, że jest nim inny muzyk – lider Aerosmith Steven Tyler, którego nazwisko aktorka przejęła w swoje dwunaste urodziny. W 1997 r. magazyn "People" umieścił Tyler na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata. Jej imię zostało zainspirowane imieniem norweskiej klasycznej aktorki Liv Ullmann.


Źródła:

www.stopklatka.pl
www.filmweb.pl

Autor: Kakteen
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.