Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel #1: Marvel The Official Site

Żaden inny wydawca nie ma tak rozbudowanej strony jak Marvel. Można tutaj znaleźć niemal wszystko, co związane jest z Waszymi ulubionymi bohaterami. Właśnie dlatego pierwsze wydanie MarWWWel poświęcamy serwisowi Marvel.com.

Warto zwrócić uwagę na news room wydawnictwa. Mamy tu nie tylko najświeższe informacje wydawnicze. Dowiecie się także o wszelakich inicjatywach podejmowanych przez Marvel. Co tydzień na stronie znajdziecie video-aktualności, a także pojedyncze prezentacje komiksów, czy też filmy z wywiadami i ostatnimi wydarzeniami wartymi odnotowania. Nie zabrakło również cotygodniowego newslettera.

marvelcom1.jpg


Jeśli chcecie wiedzieć, co wydarzy się w Waszych ulubionych komiksach, to jesteście w odpowiednim miejscu. Obejrzycie okładki, pojedyncze strony, daty wydań i poznacie ceny komiksów.

marvelcom3.jpg


Po rejestracji będziecie mogli oglądać za darmo, co tydzień nowe komiksy online. A gdy i to Wam przestanie wystarczać, wtedy warto skorzystać z możliwości wykupienia bardzo taniego abonamentu, by móc przeczytać kilka tysięcy pozycji, jakie udostępnia wydawnictwo.

marvelcom2.jpg


Marvel.com jest również przepastną encyklopedią. Dowiecie się wiele zarówno o pojedynczych bohaterach, jak i zespołach, czy ważniejszych wydarzeniach w uniwersum. Serwis oferuje też siatkę połączeń pomiędzy postaciami i właściwie niemal wszystko, o czym zamarzycie.

marvelcom5.jpg


Co oczywiste, udostępniono wiele grafik. Najciekawsze są tapety, w których możemy przebierać godzinami.

marvelcom4.jpg


Warto odwiedzić jeden z kliku sklepów wydawnictwa. Najważniejszy to ten, który odsyła nas na Amazon. Dolar tanieje więc coraz łatwiej pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Czekamy jednak na zbudowanie od podstaw własnego sklepu.

marvelcom6.jpg


Ważnym elementem jest ciągle rozwijany dział Marvel Kids. Obejrzymy tu nie tylko krótkie animacje. Serwis powoli udostępnia całe seriale ze swoimi bohaterami. Już teraz możecie zobaczyć kilka odcinków "Fantastic Four: World's Greatest Heroes", a w poczekalni jest już "X-Men: Evolution".

marvelcom11.jpg


Serwis tematyczny dla najmłodszych to także możność wcielenia się w Iron Mana bądź Hulka i zagrania jednym z nich w mini grze. Udostępniane są także komiksy dla dzieciaków.

marvelcom7.jpg


Kiedy to wszystko się Wam znudzi, będziecie mogli stworzyć własnego superbohatera. Poniżej prezentuję iście wariacką wersję skrulla Michała Filona.

marvelcom10.jpg


Rejestracja to bardzo dobra rzecz, nie tylko w związku ze wspomnianym Marvel Digital Comics. Dzięki niej można dyskutować na przepastnym forum internetowym. Dodatkowym plusem tego fora jest to, że często wypowiadają się na nim osoby związane z Marvelem.

marvelcom8.jpg


Ciągle Wam mało? Zapraszamy do poczytania blogów. Niestety ich aktualizacja pozostawia sporo do życzenia i mamy nadzieję, iż w najbliższym czasie znacząco się to poprawi.

marvelcom9.jpg


Uważacie, że wyczerpaliśmy całkowicie temat Marvel.com? Jesteście w błędzie. Mamy tu do czynienia z serwisem tak przepastnym, że jego zgłębienie zajęłoby nam kilka wydań nowego Avalonowego działu.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.

Fylyp3g
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.