Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel #4: Comics2Film i Sugarshock!

Tydzień temu zapoczątkowaliśmy czteroczęściowy przegląd serwisów filmowych, dziś go kontynuujemy. Dodatkowo kolumna została poszerzona o "komiks sieciowy tygodnia".

Serwis słynie z redaktorów, którzy są ciułaczami newsów. Wiadomości jest wiele, choć nie zawsze są najwyższej próby. Tak jak w opisywany tydzień temu CBM, informacje są najczęściej zdawkowe i odsyłają do źródła. Kilkakrotnie zdarzały się przekłamania i aktualności niezasługujące na publikację na tego typu stronie. Jednak większość najważniejszych doniesień jest odnotowywana właśnie w C2F i to jest siłą serwisu. Nawigacja i layout niestety nie zachwycają. Strona główna to mydło i powidło, żeby się na niej odnaleźć, nowy czytelnik musi chwilę pogłówkować, co jest warte uwagi, a co nie. Mamy tu kilka redakcyjnych blogów, własny sklep internetowy, galerię fan-artów, ciągle wzbogacaną publicystykę, informacyjną bazę filmową. Niestety, wszystko jest bliższe namacaniu tematu, niż rozmachowi. Warto wspomnieć o kanale RSS i budowania się społeczności wokół… komentowania newsów. Niestety, forum dyskusyjnego z prawdziwego zdarzenia tutaj nie znajdziecie. Pozostaje pytanie, czy w ogóle warto tu zaglądać. Warto, jeśli chcecie być w pełni poinformowanymi; nie warto, jeśli nie odpowiada Wam cała reszta.


Co prawda, jest to dzieło spod skrzydeł Dark Horse, jednak tegoroczna nagroda Eisnera za najlepszy komiks cyfrowy zobowiązuje. Joss Whendon i Fabio Moon prezentują tu przygody dosyć nietypowego zespołu muzycznego. Pozycję wyróżnia ciekawa kreska i dobrze dobrane kolory, co w komisie sieciowym jest dziś rzadkością. Jednak na szczególną uwagę zasługuje postać scenarzysty, czyli twórcy Astonishing X-Men. Gorąco polecamy.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.

Fylyp3g
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.