Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel kliknięcie #12: Man Without Fear, Skrobak i Doniek

Kolejny czwartek i kolejne strony do zaliczenia. Dziś odwiedzimy www dobrze znanego nam Człowieka Bez Strachu, tym razem w wersji angielskiej. Przeczytamy komiksy o Skrobaku i jego ekipie, a na deser zapoznamy się z treścią bloga jednego z polskich fanów komiksu, Dońka. Mamy również coś specjalnego dla fanów polskiej piłki nożnej, wszystkich zainteresowanych odsyłam do linku powyżej.
Zanim zapoznacie się ze stałymi punktami programu, proszę o chwilę uwagi na rzecz polskiej piłki nożnej. Jak wszyscy zapewne wiecie, PZPN elegancko pokazał środkowy palec kolejnej ekipie rządzącej i dalej gra według własnych reguł, mając w głębokim poważaniu kibiców, obywateli, rząd czy samą ideę sportu i współzawodnictwa. Kibice na szczęście postanowili zadziałać i tak, na wzór kolegów z Zachodu, powstała zacna inicjatywa KupimyKlub.pl. Akcja dopiero się rozpoczęła i to jej pierwszy etap jest tym najważniejszym, decydującym o jej powodzeniu. Dlatego zachęcam wszystkich do kliknięcia w okno poniżej, aby dowiedzieć się, o co konkretnie chodzi.

wwwel124s.jpg

Serwis internetowy tygodnia: Man Without Fear

wwwel122s.jpg


Nie ukrywam, że tę witrynę dażę sentymentem, gdyż od niej zaczynałem swoją internetową przygodę ze Śmiałkiem, co pozwoliło mi znacznie poszerzyć wiedzę na jego temat. MWF.com jest wypełniony po brzegi informacjami na temat Daredevila i uniwersum, w którym się obraca. Ośmielę się nawet stwierdzić, że to największa baza danych związana z Daredevilem, a przynajmniej osobiście na żadną większą nie trafiłem. Zapewne duże znaczenie odgrywają tutaj lata funkcjonowania strony, a ile tych lat już się nazbierało? Wierzcie lub nie, ale MWF.com działa dłużej, niż większość znanych Wam obecnie stron, portali czy innej maści www, kurde, to jest nawet starsze od Onetu. Man Withour Fear działa już 12 lat i teoretycznie prowadzone jest przez jednego człowieka! Jej autorowi gratulujemy zapału i oby rozwijał stronę jak najdłużej.

Komiks internetowy tygodnia: Skrobak

wwwel123s.jpg

Skrobak to komiksowy gryzoń stworzony przez Artura Majkowskiego, a sam komiks wykonany jest dość nietypowo. Nie mamy tu do czynienia ze statycznymi, narysowanymi bądź malowanymi obrazkami, ale z ruchomymi postaciami, których wygląd sugeruje użycie paint shopa przy ich tworzeniu. Między kolejnymi "kadrami" przeskakujemy, naciskając strzalkę na ekranie, a każdą historyjkę możemy jednym kliknięciem przewinąć do początku. Komiksy z udziałem Skrobka i jego znajomych są zabawne, chociaż humor nie każdemu może przypaść do gustu. Na pewno spodoba się wielbicielom takich "przebojów" 4Fun TV, jak "Piesek Leszek" czy "Miś Push-Upek".

Blog tygodnia: Doniek

wwwel121s.jpg


Szukając bloga na ten tydzień, w wyszukiwarce zaznaczyłem opcję "szukaj na stronach kategorii: język polski". Pierwszy wynik wskazał na Doniek Blog. Nie było wyjścia, musiałem sprawdzić, kto jest polskim numerem jeden w komiksowym blogowaniu (przynajmniej według wyników google). Nie zawiodłem się. Nasz rodak ukrywający się pod nickiem Doniek pisze zarówno o komiksach zagranicznych (Marvel, DC, Image, Dark Horse, itd.), jak i tych krajowych, adaptacjach filmowych czy komiksach online oraz wszelkiej maści ciekawostkach. Wpisy, chociaż nieregularne, pojawiają się zawsze, gdy dzieje się coś wielkiego w komiksowym świecie, np. kinowa premiera "The Dark Knight" czy "Iron Mana". A jeśli pochłonie Was lektura tego bloga, to możecie zapoznać się z archiwum wpisów obejmujących ponad rok działalności Dońka.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.