Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja DVD: Incredible Hulk - Bullet

RECENZJA DVD INCREDIBLE HULK

hulkdvd%281%29.jpgNie ukrywam, że najnowsza odsłona przygód Hulka z Edwardem Nortonem w roli głównej to w moim prywatnym rankingu numer jeden, jeżeli chodzi o tegoroczne adaptacje komiksów na srebrnym ekranie. Nie będę streszczał fabuły, bo wszyscy znacie ją doskonale. Jedno jest pewne - miłośnicy komiksów i dobrego kina rozrywkowego zapewne czekali na krążek DVD z filmem. Zastanawiając się jednocześnie, czy warto ów krążek kupić. Już spieszę z odpowiedzią. Warto, ale pod warunkiem, że nie oczekujecie wydania po brzegi wypełnionego dodatkami. Dostaniecie za to: świetny obraz, dobry dźwięk, porządnie tłumaczenie oraz lektora. No i będziecie mieli okazję zobaczyć klimatyczne menu, które przynajmniej mnie powaliło na kolana. Głos Bruce'a Bannera w tle i podkład muzycznym Craiga Armstronga świetnie wprowadzają w klimat filmu. Aż chce się zobaczyć dodatki… no właśnie. Jak wspomniałem już wcześniej, w tej kwestii jest ubogo.

Mamy zwyczajowo trailery innych produkcji. W tym "Iron Mana" oraz najnowszych filmów animowanych ze stajni Marvela (co mnie osobiście ucieszyło). Komentarz do filmu reżysera Louisa Leterriera oraz Tima Rotha i… no właśnie, i tylko tyle.
Co do komentarza obu panów, to mamy do niego napisy, co się nieczęsto zdarza w wydaniach DVD. Teraz wiem, dlaczego. Otóż, twardzielem będzie ten, kogo pogawędka obu panów nie znudzi. Na początku jest miło i sympatycznie, ale po półgodzinie robi się nudno. Nawet nie chce się czytać napisów, a tym bardziej słuchać tej wesołej pogawędki. Zamiast komentarza można przecież było dać chociażby półgodzinny reportaż z planu lub przegląd okładek komiksów o zielonym olbrzymie. A tu wielka jak tyłek Hulka pustka. No trudno.

Kupcie to wydanie łącznie z Iron Manem, bo wydanie "The Incredible Hulk" pomimo wysokiego poziomu technicznego jest zbyt ubogie, jak na swoją cenę. Tylko w zestawieniu z "Iron Manem" warte jest swojej ceny. Daję temu wydawnictwu trójeczkę i czekam na kolejnych herosów w mojej wideotece.

Ocena: 3/6 (niedosyt jednak doskwiera okrutnie)

Autor: Bullet

Rok produkcji: 2008 (USA)
Gatunek: sensacyjny, s-f
Wytwórnia: Universal Pictures
Reżyser: Louis Letterier
Obsada: Edward Norton (Czerwony Smok, 25. Godzina, Włoska Robota, Podziemny Krąg), Liv Tyler (trylogia Władca Pierścieni, Armaggedon, O Czym Marzą Faceci), Tim Roth (Dark Water - Fatum, Planeta Małp, Pulp Fiction, Wściekłe Psy), William Hurt (Historia Przemocy, Osada)
Muzyka: Craig Armstrong
Dodatki: komentarz do filmu reżysera Louisa Letteriera i Tima Rotha, zwiastuny: "Mumia – Grobowiec Cesarza Smoka", Animacje Marvela
Format obrazu: anamorficzny 16:9, 2,35:1
Ścieżki dźwiękowe: polska 5.1, angielska 5.1
Napisy: polskie, angielskie
Czas trwania: 107 minut
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.